Svěřenci trenéra Aloise Hadamczika, jehož kvůli problémům se zuby nahradil v roli hlavního kouče jeho asistent Josef Paleček, vlétli do utkání stejně jako v Třebíči. Tentokrát vedli 2:0 už v čase 4:14. Úvodní gól Koukala však sudí uznali až po uplynutí třiceti vteřin čistého času a konzultaci s brankovým rozhodčím.

Na další změnu skóre se čekalo do poloviny zápasu, kdy se po parádním úniku v oslabení podruhé zapsal mezi střelce Netík. Limit dvou gólů na třetinu potom v početní převaze splnila důrazná dvojice Cetkovský, Jánský.

Ke střídání brankářů donutil Bělorusko ve 48. minutě Rolinek, který nekompromisně využil přesilovku. Jenže ani náhradníka Maljutina čeští hokejisté nešetřili: Straka a Hrabal v dalších početních výhodách upravili už na 7:0. Hosté se zmohli jen na čestný úspěch.

Česko – Bělorusko 7:1 (2:0, 2:0, 3:1)

Muž zápasu: Netík. Branky a nahrávky: 2. Koukal (Rolinek), 5. Netík, 31. Netík (Černošek), 37. Jánský (Cetkovský), 48. Rolinek (Netík), 50. Straka (Rosa, Kohn), 52. Hrabal (Rolinek) – Kukuškin (Děmagin, Andrušenko). Rozhodčí: Homola, Minář – Blumel, Kalivoda. Vyloučení: 6:9. Využití: 4:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4123.
Česko: Kopřiva – Hrabal, Černošek, Benák, Mojžíš, Kundrátek, Čáslava – Rosa, Straka, Kohn – Netík, Koukal, Rolinek – Jánský, Cetkovský, Krenželok – Kubiš, Šindel, Rachůnek.
Bělorusko: Milčakov (48. Maljutin) – Cvetkov, Baško, Maslenikov, Kolosov, Suško, Švedov, Šumskij, Černook – Kulakov, Zadělenov, Antoněnko – Děmagin, Kukuškin, Andrušenko – Jelisejenko, Kurilin, Usenko – Gorbokon, Krutinov, Magdějev.

A jak utkání zhodnotili trenéři obou mužstev?

Josef Paleček (Česko): Hráči k zápasu přistoupili i přes předcházející vysokou výhru s respektem a plným nasazením. Navíc se nám tentokrát povedly přesilovky.

Curt Fraser (Bělorusko): Utkání bylo prakticky stejné jako včera. Oba zápasy pro nás byly skvělými prověrkami a pro některé naše hráče i první velkou mezinárodní zkušeností.