V úvodním duelu nevěděla dvojice sudích Martin Fraňo, Roman Svoboda, co si počít, když se po srážce s protivníkem brankáři Nerudovi poškodila maska a oprava zabrala několik minut. Až po delší pauze nařídili střídání gólmanů.

Ještě více kontroverzní byl druhý zápas, který rozhodovalo duo Štěpán Souček, Vladimír Šindler. Druhý jmenovaný je přitom jedním ze dvou českých profesionálních arbitrů a v minulosti už pískal například i finále mistrovství světa.

Minimálně sporné či diskutabilní byly hned čtyři momenty.

1. Čárový rozhodčí píská zakázané uvolnění, ačkoliv jeden z brodských hráčů je vyloučen a jeho spoluhráč dojíždí puk. Boleslavští v té chvíli hrají bez brankáře.

2. Sudí 26 vteřin před koncem normální hrací doby nařizuje po závaru před Suchanem a posunutí branky trestné střílení. Po odpískání se ale ještě radí se všemi kolegy. Na konzultaci si přivolává i brankového rozhodčího.

3. V prodloužení se zároveň vylučuje na obou stranách, za „katr“ usedá jen brodský Hodek. Hostující kapitán se několik minut snaží vysvětlit rozhodčímu, že na trestné lavici domácích hráč chybí. Teprve po několika minutách si odjíždí odpykat trest i boleslavský Fiedler.

4. Úvod prodloužení se hraje v pěti hráčích na obou stranách, na začátku třetí minuty ale rozhodčí najednou nechávají hrát oba týmy ve čtyřech, i když nejsou žádní vyloučení.

„Prodloužení se v play off první ligy hraje v pěti, což se rozhodlo na předsezonním zasedání klubů. A rozhodčí by to samozřejmě měli vědět,“ prohlásil generální manažer Brodu Augustin Žák. „Jenže když jsme se toho dožadovali, tak nám sudí hrozili dvouminutovým trestem,“ dodal.

„Rozhodčí samozřejmě mají všechny podklady. Je to jejich pochybení, byli nepřipravení,“ uznal sekretář Asociace rozhodčích ledního hokeje Jaromír Venglář.