Dukla ztratila v prvním utkání zraněné beky Štebiha se Suchánkem, takže musela obranu notně přeskupit, jinak ale druhé utkání začalo podobně jako to první.

Znovu byl k vidění spíše opatrný úvod, znovu jako první zahrozili hosté. Tentokráte však nevstřelili vedoucí branku, nýbrž jen rozezněli břevno za Lundströmem, které v páté minutě trefil od modré Dluhoš.

Tento zvuk jakoby domácí probudil. Zvýšili aktivitu, vynutili si první přesilovou hru, kterou sice zahráli pohledně, jenže neefektivně.

První radost tak přišla na Horácký zimní stadion až o chvíli později, kdy puk za Michajlovova záda dotlačil Skořepa. Jihlavané následně rozjeli před hostující brankou na dlouhé minuty ofenzivní kolotoč, druhou branku ale nepřidali ani z trestného střílení. „Nevyužili jsme spoustu šancí, kdy jsme ani netrefili branku,“ nechápal asistent trenéra František Zeman.

První zápas play off mezi HC Dukla Jihlava a HC Stadion Litoměřice.
OBRAZEM: Dukla sestřelila Kališníky v oslabení

Trest přišel v podobě laciné branky z hole Jánského, který si před brankovištěm našel nepovšimnutý kotouč a z otočky vyrovnal. V úvodu druhého dějství pak přišel druhý radostný moment hostů, když nevinný oblouček od modré čáry zapadl za Lundströmova záda. A ještě hůře bylo pro domácí před polovinou zápasu. Po chybě Pohla na útočné modré Kališníci bravurně zvládli brejkovou situaci – 1:3.

Domácí ztratili klid, znovu promarnili přesilovou hru a navíc inkasovali i počtvrté. V přesilové hře zavěsil znovu nad rameno jihlavského gólmana Voženílek. „Oproti prvnímu utkání jsme byli lepší v tom, že jsme využili přesilovou hru a vyšly nám i brejky,“ pochvaloval si hostující kouč David Bruk.

To už na kluzišti panovaly především silné emoce. Hra se rozdrobila do osobních potyček, oplácení a zbytečných faulů, vše ještě přiživovaly nepochopitelné verdikty slabých sudích.

Nebylo proto divu, že do statistik duelu už přibývaly pouze tresty, hokej se zcela vytratil, a asi všichni aktéři byli rádi, když zazněla závěrečná siréna. „Hráči by si měli uvědomit, že už se nehraje základní část, ale play-off. A podle toho k tomu přistupovat,“ nebral si servítek na adresu svých svěřenců Zeman.

Série pokračuje dalšími dvěma zápasy na půdě Litoměřic, hraje se v úterý a ve středu vždy od 18 hodin.

Miroslav Třetina rozhodl o první výhře brankou v prodloužení.
Bruslaři rozhodli o první výhře v prodloužení

JIHLAVA - LITOMĚŘICE 1:4

Branky a nahrávky: 10. Skořepa (Pekr) – 18. Jánský (Korkiakoski), 24. Smetana (Jánský), 28. Průžek (Merta, Kadlec), 33. Voženílek (Kadlec, Průžek). Rozhodčí: Vrba, Souček – Beneš, Gančarčík. Vyloučení: 4:7, navíc Jiránek 10 min, Pekr 5 min. + DU – Kadlec 10 min. + DU. Využití: 0:1. Diváci: 2 884. Třetiny: 1:1, 0:3, 0:0. Stav série: 1:1. Jihlava: Lundström – Pohl, Kajínek, Matějíček, Váňa, Holý, Půža, Černohorský – Anděl, Skořepa, Pekr – Harkabus, Čachotský, Dostálek – Jiránek, Zeman, Bezúch – Osmík, Hlinka, Hrníčko.
Další výsledky čtvrtfinále: Vsetín – Prostějov 4:3 pp (stav série: 2:0), České Budějovice – Havířov 0:3 (1:1), Kladno – Přerov 4:0 (2:0).