Výhoda domácího prostředí, ale také tabulkové postavení obou týmů se projevily. Ve středečním derby Vysočiny ve 25. kole Chance ligy hokejisté Horácké Slavie Třebíč zdolali Duklu Jihlava těsně 2:1.

Lídr první ligy se dostal na koně poměrně brzy. Na trestné lavici seděl hostující Mareš, když obránce Hunkes vypálil od modré sice nepřesně, ale tak šikovně, že se kotouč odrazil od mantinelu před branku Dukly. Bittner jej následně pohodlně uklidil za záda Žukova – 1:0.

V dalším průběhu hry byla k vidění poměrně vyrovnaná podívaná, na další branky se ovšem čekalo až do závěrečné dvacetiminutovky.

Tři minuty po jejím začátku dostala Dukla výhodu přesilové hry. A stačilo jí pouhých patnáct vteřin k jejímu zúročení. Skořepa poslal bombu z pravé strany přesně pod víko bezmocného Jekela – 1:1.

Fotbalisté FC Vysočina Jihlava získali na podzim dvacet bodů. Podle trenéra Jana Kameníka jich mělo být o šest více.
Musíme hráče tlačit k větší zodpovědnosti, plánuje pro jaro šéf Vysočiny Vaculík

Radost hostujícího celku však trvala pouhou minutu. Hráči Dukly ztratili puk na vlastní modré, Křehlík nahrál Ferdovi, jeho střelu Žukov jen vyrazil před sebe. Křehlík pokračoval v jízdě a puk procedil do branky Jihlavy – 2:1.

Hosté se znovu vrhli do útoku, nejblíže k vyrovnání byli devět minut před koncem. Střela Malíka však branku Horácké Slavie těsně minula.

Ani power-play Dukle nepomohla, po těsné výhře 2:1 se tak z vítězství v derby radovali hokejisté Třebíče.

TŘEBÍČ - JIHLAVA 2:1
Branky a nahrávky: 7. Bittner (Hunkes, Vodný), 45. Křehlík (Ferda) – 44. Skořepa (Illéš, Kowalczyk). Rozhodčí: Čech, Skopal – Vašíček, Zídek. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 840. Třetiny: 1:0, 0:0, 1:1. Hor. Slavia Třebíč: Jekel – Hunkes, Mlčák, Furch, Forman, Tureček, Poizl, Zukal – Střondala, Bittner, Sklenář – Šťovíček, Nedvídek, Krliš – Gajarský, Vodný, Vedral – Ferda, Michálek, Křehlík. Dukla Jihlava: Žukov – Zeleňák, Eliáš, Malík, Mareš, Kachyňa, Kowalczyk, Kabelka – Fronk, Lichanec, Harkabus – Illéš, Skořepa, Havránek – Brož, Juda, Cachnín – Berčík, Seman, Houška.