ŽĎÁR N. S. - VAL. MEZIŘÍČÍ 1:5

STAV SÉRIE: 1:2

Opatrný začátek ukončila 10. minuta, v níž Sláma nejprve vychytal hostujícího Fojtíka, hned vzápětí ale gólmana Plamenů v přesilové hře prostřelil Dvořák. Domácí hokejisty ani to neprobralo a krátce po polovině zápasu najednou vedl klub ze Vsetínska už o tři branky. Čtyři minuty po změně stran ujel do přečíslení Daněk, jehož přesnou nahrávku zužitkoval Brunec. Ve 31. minutě pak ve hře čtyř proti čtyřem Vávra doklepl odražený kotouč za bezmocného Slámu a s Plameny to vypadalo už hodně zle – 0:3. K obratu se pokusil zavelet tři minuty před druhou sirénou Prokš, kterého ideálně našel Wasserbauer. Chvíli poté nastřelil Stehlík tyčku hostující svatyně, elán domácích však okamžitě zchladil Brunec – 1:4. V závěrečné dvacetiminutovce se Plameny tlačily do zakončení, co to však bylo platné, když se v 54. minutě z prostoru kruhů nemýlil Dalajka a definitivně rozhodl o tom, že postupový mečbol si pro páteční čtvrtý duel vybojovali hostující Bobři.

„Asi rozhodující momenty utkání přišly za stavu 1:3, kdy jsme měli dvě stoprocentní tutovky. Bohužel jsme je nevyužili, soupeř nám znovu odskočil a pak už to bylo nesmírně složité,“ těžko hledal slova po druhé porážce v řadě kouč Plamenů Michal Konečný, které ale v žádném případě neskládá zbraně. „Uděláme všechno pro to, abychom v pátek na ledě Meziříčí zvítězili a sérii vrátili zpět do Žďáru. Věřím také, že už opět nastoupíme v kompletní sestavě.“

Branky a nahrávky: 37. Prokš (Wasserbauer) – 10. Dvořák (Báchor, Weintritt), 24. Brunec (Daněk, Dalajka), 31. Vávra (Pořický, Rudl), 39. Brunec (Daněk), 54. Dalajka (Daněk, Brunec). Rozhodčí: Reich – Maloušek, Hübl. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 021. Třetiny: 0:1, 1:3, 0:1. Žďár nad Sázavou: Sláma (Loubal) — Marek, Kolda, Koželuh, Lojek, Pleva, Hort — Kovářů, Prokš, Kunstmüller, Kadlec, Čermák, Krupka, Jícha, Hasoň, Peslar, Stehlík, Panna, Wasserbauer.