Stejně jako vloni zahájila prolínací soutěž Dukla Jihlava na ledě karlovarské Energie. Tentokráte však byli hosté bohatší právě o loňskou zkušenost a nepříjemný stav 0:3 po devíti minutách nepřipustili.

ÚSPĚŠNĚ DOTAHOVALI

Třikrát sice v duelu pustili domácí do vedení, pokaždé však dokázali stav srovnat. A v závěru duelu i v přesilové hře překlopit skóre ve svůj prospěch!

Pikantní v zápise o utkání je kolonka střelců, na jihlavské straně jsou zaznamenány tři góly od obránců. Prosadili se prvoligový snajpr Jiří Říha, sváteční kanonýr Vlastimil Bilčík a defenzivně laděný Tomáš Kaláb. „Hráli jsme přesilovku a já se posunul před branku. Viděl jsem, že to bude Adam Zeman střílet, tak jsem tam jen nastavil hokejku a tečoval do vikýře," popsal vítěznou trefu posledně jmenovaný na klubovém webu.

Zajímavostí byl kromě čtyř branek obránců (mimo tria Jihlavanů se trefil i domácí Rýgl) i stejný počet gólů z přesilových her. Padl tak i poslední gól zápasu. Pro Duklu sladká tečka za střetnutím, ve kterém neustále dotahovali náskok Energie. „Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. Čekali jsme, že to na začátku Vary zkusí a půjdou po nás. Stav po první třetině 1:1 nám hrál do karet. Soupeř začal být podrážděný," komentoval průběh zápasu Kaláb. „Za stavu 2:2 jsme v kabině věřili, že to dokážeme zvládnout, což se nakonec povedlo. Máme z toho všichni radost."

Vítězný vstup do baráže těší, jenže před všemi účastníky je ještě jedenáct duelů. To si uvědomují i jihlavští bojovníci. „Jsme spokojení, ale už musíme myslet na pátek. Připravit se na domácí zápas s Pardubicemi. Doufám, že přijde hodně lidí a podpoří nás," láká do ochozů příznivce Kaláb.