„Zápas spíš připomínal gangsterku,“ glosoval dění na ledě manažer šternberského klubu Jan Trunda.

K inkriminovaným momentům došlo v průběhu třetí třetiny. Už předtím ale dávali na jevo nespokojenost domácí fanoušci, kteří po sérii sporných vyloučení vhazovali na led předměty.

Dílo zkázy dokonali domácí hráči Tomáš Doležal a Martin Pleva, kteří napadli rozhodčího. O to se pokusili i někteří diváci, ale k sudím, kteří utekli do kabin, se už nedostali.

„Chování našich hráčů je neomluvitelné. I když cítili křivdu, neměli se nechat vyprovokovat. Druhou věcí je, že pořadatelská služba nezvládla svoji práci,“ konstatoval mluvčí SKLH Žďár Martin Krásný.

Klub také hodlá poslat vysvětlení na Český svaz ledního hokeje. „Chceme především upozornit na to, že v minulosti k takovým problémům nedocházelo a nemohli jsme očekávat, že k nim dojde právě v zápase se Šternberkem,“ podotkl Krásný, který plánuje i setkání a pohovor s představiteli fanklubu.

Už teď je ale jasné, že čeká Žďár minimálně pokuta, kontumace a v horším případě uzavření hřiště.

Tým trenéra Jaroslava Bence navíc přijde o dva zmiňované obránce. Jak Plevovi, tak Doležalovi rozhodčí zabavili registračky a oba čeká disciplinární trest, což je vzhledem ke žďárským problémům s obranou další těžká rána před následujícími zápasy.

„Vzhledem k naší finanční situaci je každá pokuta citelná. Její výši nedokážu odhadnout. Každopádně finanční postih z naší strany čeká na oba hráče, kteří se na ukončení zápasu podíleli,“ dodal Krásný.

ŽĎÁR NAD SÁZ. - ŠTERNBERK 4:7 (nedohráno)

Branky a nahrávky: 9. Křišťan (Dítě), 29. Dítě, 36. Koželuh (Souček), 48. Fila (Plachý) - 6. Anděl (Zapletal), 11. Dobrý (Spurný), 24. Jurák (Coufal), 26. Trunda (Zapletal), 30. Anděl, 40. Kohút (Dobrý), 40. Dobrý (Kohůt, Hruška). Rozhodčí: Úlehla. Vyloučení: 12:7 navíc Koželuh 10 minut, Doležal a Pleva do konce utkání. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 630. Třetiny: 1:2, 2:5, 1:0 – v čase 53.02 bylo utkání ukončeno.
Žďár nad Sázavou: Vajner - Koželuh, R. Sobotka, Pleva, Souček, Doležal, Šulc - Fila, M. Sobotka, Plachý - Vránek, Dítě, Štěpánek - Kaut, Křišťan, Mühlfait.