Na ledě kolínských Kozlů přišla parta kolem lodivoda Martina Sobotky o sérii pěti výher v řadě, čímž „pouze" vyrovnala rekord po svém návratu do druhé ligy. Každá šňůra ale jednou musí skončit a žďárský konec nastal v „pravou" chvíli. Ve středu se totiž udála vzpoura chudých a z „elitní" čtyřky nebodoval vůbec nikdo. V tabulce se proto před dalším kolem prakticky nic nezměnilo, pouze Chotěboř spadla na poslední místo za Jindřichův Hradec.

Bouchalky by se proto v neděli měli otřásat v základech. Do města nad řekou Sázavou zavítá aktuálně druhá Technika Brno, kterou dělí od Sobotkových hochů pouhé dva body. Výhra v základní hrací době by Plameny katapultovala na stříbrnou příčku za favorizovaný Hodonín.

Jihomoravané ale nepřijedou na Vysočinu jako výletníci. Po středeční nečekané domácí porážce od Břeclavi si to ani nemohou dovolit. Navíc stejně jako domácí ještě letos neprohráli dva zápasy v řadě, a tuto statistiku si budou chtít obě družstva zuby nehty udržet.

Plameny už v rozjeté sezoně narazily na Techniku hned dvakrát. V tamní komorní hale nejdříve podlehly po dobrém výkonu 4:1, aby v předehrávce 24. kola přidaly k solidnímu vystoupení i výhru za výsledek 5:4.

Proti SKLH hovoří další statistický údaj. Plameny v sezoně 2011/2012 hostily Techniky hned čtyřikrát a vždy odešly z ledu poraženi. Poslední nelichotivý výsledek 2:3 jim navíc uzavřel sen o semifinále play off, kam nakoukl právě tým z moravské metropole. Pro Žďár však hovoří současná forma. I přes krutou nulu z Kolína, kterou Kozlové vyzyvatelům zajistili pouhých šest vteřin před koncem, se soukolí pod vedením kapitána Jiřího Plachého jeví jako dobře promazaný stroj. Bude to na Techniku stačit?

Nedělní utkání začíná v 17.30.