Lídr prvoligové tabulky měl výborný vstup do zápasu, už v páté minutě otevřel skóre Krliš. Jenže hokejisté Poruby nehodlali prodat svoji kůži lacino a v polovině úvodní části bylo srovnáno.

Na další přesný zásah se v KHNP Aréně čekalo až do závěrečné dvacetiminutovky. Misky vah na stranu Horácké Slavie převrátil přesnou střelou z pravé strany Sklenář. Definitivní pojistku na zisk tří bodů pro Třebíč pak přidal pět minut před koncem Poizl – 3:1.

Díky stoprocentnímu bodovému zisku tak hokejisté Horácké Slavie dál vládnou tabulce druhé nejvyšší soutěže.

Neuvěřitelně dramatický duel sehráli hráči Dukly Jihlava na ledě Prostějova. Během šedesáti minut totiž dvakrát vedli o dvě branky.

Když Harkabus pět minut před třetí sirénou zvyšoval na 5:3, zdálo se být o vítězství celku z Vysočiny rozhodnuto. Jenže Hanáci utkání nezabalili a už za další dvě minuty bylo srovnáno.

Štěstěna se ale nakonec přiklonila na stranu Jihlavy, půldruhé minuty před koncem rozhodl o její výhře přesnou trefou Illéš.

HOKEJ – CHANCE LIGA
PROSTĚJOV – JIHLAVA 5:6
Branky a nahrávky: 16. Mrázek (Martin Novák), 23. Š. Jelínek (Štefka, Janeček), 37. Rudovský (A. Havlík, Martin Novák), 56. Štefka (Babka, Š. Jelínek), 57. Klimíček (Mrázek, M. Švec) – 1. L. Mareš (Fronk), 15. T. Harkabus (T. Havránek, Kachyňa), 34. Helt (Fronk), 51. Fronk (Illéš, Kachyňa), 55. T. Harkabus (Illéš, Skořepa), 59. Illéš (Skořepa). Rozhodčí: Kozloi, Cabák – Kleprlík, Otáhal. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Třetiny: 1:2, 2:1, 2:3. Prostějov: Bláha – M. Jáchym, Klimíček, A. Havlík, Babka, Vala, Zajíc, Motloch – Martin Novák, T. Jáchym, Mrázek – M. Švec, J. Kloz, Rudovský – P. Beránek, T. Koblížek, Dubský – Š. Jelínek, Janeček, Štefka. Dukla Jihlava: Žukov – L. Mareš, Kowalczyk, Valenta, Eliáš, Kachyňa, Z. Malík – Helt, Lichanec, Fronk – T. Harkabus, Skořepa, Illéš – Cachnín, M. Juda, Vítězslav Brož – T. Havránek, F. Seman, Mácha.

TŘEBÍČ – PORUBA 3:1
Branky a nahrávky: 5. Krliš (D. Sklenář, Nedvídek), 45. D. Sklenář (Nedvídek, Hunkes), 55. Poizl (L. Bittner, Vodný) – 10. Jenyš (Gřeš, M. Houdek). Rozhodčí: Jaroš, Jechoutek – Zídek, Komínek. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:1. Diváci: 541 (omezený počet). Třetiny: 1:1, 0:0, 2:0. Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Mlčák, Hunkes, L. Forman, M. Furch, Poizl, Tureček, Zukal – Dočekal, L. Bittner, Střondala – Krliš, Nedvídek, D. Sklenář – M. Zabloudil, Vodný, Gajarský – Křehlík, D. Michálek, Ferda. Poruba: Brízgala – Szathmáry, Žovinec, T. Voráček, M. Houdek, Michal Barinka – Stloukal, Réway, Korkiakoski – Guman, R. Toman, Brodek – Jenyš, Kanko, Gřeš.

Další výsledky 27. kola: Vrchlabí – Litoměřice 1:3, Havířov – Šumperk 1:4, Sokolov – Vsetín 1:4, Slavia Praha – Přerov odloženo, Ústí nad Labem – Kadaň 5:0 kontumačně.

17. Kadaň 48 0 0 0 48 26:239 0

Hokejisté Kadaně odstoupili ze soutěže a všechny jejich zápasy v ročníku byly zkontumovány.

Program 28. kola (sobota 11. prosince): Poruba – Sokolov (16.00), Vsetín – Prostějov, Šumperk – Frýdek-Místek, Kolín – Benátky nad Jizerou, Přerov – TŘEBÍČ (vše 17.00), JIHLAVA – Ústí nad Labem (17.30).