V Kotlině se šlo až do nájezdů, v nichž rozhodl mladý Michálek. Plameny otočily duel a po sedmi letech vyhrály úvodní kolo.

H. BROD – PELHŘIMOV 2:1sn

Havlíčkobrodští hokejisté přivítali v prvním soutěžním utkání na svém ledě Pelhřimov a od úvodního vhazování bylo jasné, že vysoké vítězství 10:0 z přípravy, kdy Medvědi hráli v hodně oslabené sestavě, se rozhodně opakovat nebude. Hosté šli překvapivě do vedení už v 5. minutě, když se trefil Miroslav Kopic.

O vyrovnání se postaral Endál a vítězný gól vstřelil Michálek, který zajistil souboru z Kotliny bonusový bod za výhru 2:1 po samostatných nájezdech. Tento talentovaný mladík se tak radoval ze své první soutěžní branky za A-mužstvo.

„Jestli jsme bod ztratili, nebo dva získali, to se ukáže až na konci, ale jsem pyšný na můj tým. Hráli jsme čtvrtý zápas v osmi dnech, plus to cestování. Mohli jsme dnešní zápas odložit, ale rozhodli jsme se jít touto cestou. Myslím si, že je důležité, abychom šli těžší cestou a neustupovali, nevymlouvali se na únavu. Soutěž bude vyrovnaná. Nikdy jsem nebyl šťastnější za dva body než dnes, protože tým měl vůli a chuť. Nedisciplinovanost pramenila z toho, že nám nešly nohy. Pro mě je důležité vítězství po nájezdech, protože všichni tři hráči jej zakončili krásně, a pro diváky bylo prodloužení i s nájezdy atraktivní a se šťastným koncem. Diváci nás dneska drželi ve hře," řekl brodský trenér Aleš Totter.
Branky a nahrávky: 17. Endál (Třetina), rozh. náj. Michálek – 5. Kopic (Kubát). Rozhodčí: Svatopluk Kopeček – Martin Klouda, David Potůček. Vyloučení: 10:8, navíc Chlubna a T. Semrád (oba HB) 10 min. Bez využití. Diváci: 774. Třetiny: 1:1, 0:0, 0:0 – 0:0. H. Brod: Novák – T. Semrád, Kulhánek, Duben, Vala, Bušek, Lacina, M. Semrád – Přidal, Třetina, Endál – Kuchta, Voříšek, Michálek – Ludvík, Kozlík, Beneš – Chlubna, Cejpek, Navrátil. Pelhřimov: Groh – Kubát, Port, D. Kasalý, Jelínek, Hájek, Srdínko, Adam, Kalenda – Marek Hadrava, F. Kasalý, Martin Hadrava – Bezděk, Kopic, Plachý – Doležal, Dupljaku, Vysloužil – Šulák, Kulík, Siřiště.

ŽĎÁR N. SÁZ – MOR. BUDĚJOVICE 4:2

Vstup do utkání byl od obou soupeřů velmi opatrný. Do první vážné šance se dostal Beneš, ale neuspěl. Skóre otevřel krásnou střelou Lukáš Havel, ale Marcel Juráň se zanedlouho nenechal zahanbit. Domácí se během druhé třetiny dostávali čím dál více do hry a vedení na stranu Plamenů převrátil po úspěšné dorážce Tomáš Střecha. Žďárští hokejisté měli poté obrovský tlak a několik šancí vstřelit třetí branku, ale místo toho přišla úleva na straně Žihadel. Po nenápadném útoku si po přihrávce Ondřeje Šťávy srazil kotouč do vlastní sítě Josef Kolda.

Ve třetí třetině rozhodly dvě individuální akce. Nejprve se prosadil Červenka a krátce nato na něj navázal Kovářů. „První třetina byla naší strany křeč a bláznivá, můžeme děkovat Blážovi (Blažíčkovi – pozn. redaktora), že jsme nedostali víc branek. Od druhé třetiny jsme ale měli výrazně navrch a šance na to rozhodnout zápas. Cením si toho, že i když jsme tu druhou třetinu měli jasně vyhrát, ale místo toho jsme dostali haluzový gól, tak to kluky nepoložilo a šli jsme si ve třetí třetině za vítězstvím," řekl po zápase trenér Plamenů Michal Konečný. „Soupeř využil naše zaváhání a tvrdě jsme za to zaplatili. Rozhodlo to, že jsme udělali chyby a soupeř toho využil," mrzelo asistenta trenéra Žihadel Tomáše Jakeše.
Branky a nahrávky: 15. Juráň, 25. Střecha T. (Krupka, Pleva), 51. Červenka (Kovářů, Staněk), 54. Kovářů (Pleva, Střecha T.) – 13. Havel (Nováček, Švanda), 37. Šťáva. Rozhodčí: Held – Otáhal, Čelechovský. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 503. Třetiny: 1:1, 1:1, 2:0. Žďár n. Sáz.: Blažíček – Pleva, Staněk, Beneš, Kolda, Rašner, Půža, Březka – Kunstmüller, Kaňka, Červenka, Krupka, Kovářů, Gregar, Střecha T., Nováček, Bureš, Juráň. Mor. Budějovice: Šoustal – Šťáva, Švanda, Sobotka, Kliment, Kovář, Pelikán, Beran – Havel, Mikeš, Nováček, Rytnauer, Krutiš, Horký, Lupač, Matějka, Peška, Hačecký.

Ostatní výsledky skupiny Střed: Nymburk – Písek 5:2, Kolín – České Budějovice 1:4. Zápas Tábor – Jindřichův Hradec se nehrál. Jindřichův Hradec oznámil, že kvůli provozně-ekonomické situaci klubu nenastoupí do 1. ani 2. kola.

Ondřej Krásný