Klatovy 3:0, Kolín 3:0. Bilance žďárských hokejistů ve vyřazovací části vypadá impozantně, většina těch utkání však byla neuvěřitelně těsných. Vždyť třeba v rozhodujícím třetím utkání proti kolínským Kozlům Plameny vyrovnaly na 3:3 v poslední minutě normální hrací doby a o svém postupu rozhodly až v prodloužení.

„Neskutečně jsem si oddechl, protože Kolín hrál neuvěřitelně dobře a bylo na nich vidět, jak moc chtěli tu sérii dotáhnout zpět do Kolína. U nich by to bylo hodně nepříjemné a zřejmě by se rozhodovalo až v pátém utkání,“ uvědomoval si po těžce vybojovaném postupu kouč Žďáru.

Jeho svěřenci se museli kromě obtížného protivníka vyrovnávat ještě s jednou nepříjemnou komplikací. Tou byly zdravotní problémy, s nimiž se musel celek z města pod Santiniho Zelenou horou potýkat. „Teď už to mohu říci, ale před sérií s Kolínem nás postihla střevní viróza, polovina kádru tím byla postižena. Před každým utkáním jsme tak sestavu doslova lepili, ale mladí hráči dobře naskočili do rozjetého vlaku. Ten tým si ale začal neuvěřitelně věřit, také díky skvělému Slámovi v brance. V nedělním utkání už nám však docházely síly, měl jsem z toho obavu. Věřím ale, že nyní potrénujeme a dokážeme se dát zdravotně dohromady,“ doufá Michal Konečný.

Podle něj neměla čtvrtfinálová série vyloženě zlomový bod. Byť je pravdou, že, stejně jako o kolo dříve proti Klatovům, i tentokrát Plameny na ledě svého soupeře zvítězily až po samostatných nájezdech.

„Byly tam spíše důležité okamžiky v jednotlivých utkáních. Například to, že nám Kolín při utkání u nich neodskočil na rozdíl dvou branek, my jsme pak vyrovnali a v samostatných nájezdech zvítězili. Ve třetím utkání sice hosté vedli o dva góly, ale to bylo teprve v 6. minutě, navíc jsme hned za půl minuty korigovali. Kolín sice opticky hrál více na puku, napadali nás, ale to málo, co si vytvořili, Sláma v pohodě pochytal. Nechtěl jsem s nimi hrát nahoru dolů, protože na to bychom neměli sílu. Spíše jsme vyčkávali a čekali na chybu soupeře, což se v závěru podařilo. Pro diváky to bylo drama, ale tak má play-off vypadat,“ hodnotil rozhodující třetí zápas kouč Plamenů.

Právě závěr třetího duelu až nápadně připomínal stejnou fázi soutěže z loňského ročníku, tentokrát ovšem v obráceném gardu. Zatímco loni byli tím šťastnějším na Bouchalkách hráči soupeře, letos to vyšlo Žďáru.

„Právě díky našim loňským zkušenostem se dokážu vžít do kůže hráčů i trenérů Kolína, kteří si určitě ještě jeden domácí zápas zasloužili. My jsme loni byli proti Brodu kousek od vyrovnání série na 2:2, jenže hosté dvanáct vteřin před koncem vyrovnali a v prodloužení rozhodli. Proto jsem hráče v neděli nabádal, abychom do nich v prodloužení šli, protože během těch pár minut, kdy takto přijdete o vyhraný zápas, nemáte šanci se zkoncentrovat,“ dobře ví Konečný.

Semifinálovou sérii, opět hranou na tři vítězná utkání, zahájí Plameny v neděli na domácím ledě, jejich protivníkem bude Jablonec nad Nisou. „Přiznám se, že našeho dalšího soupeře pořádně neznám, ale jsem rád, že opět začínáme doma, což je při našich výborných fanoušcích velkou výhodou,“ zdůraznil Michal Konečný, který odmítá, že by jeho svěřenci měli postupem do semifinále splněno.

„Kdo ví, kdy se nám podobná šance může opět naskytnout. Pod tlakem hrajeme zodpovědněji, doufám, že to nebude jiné ani v semifinále s Jabloncem.“

Los semifinále play-off II. ligy:

1. zápas 25. 3. 17.30 (D)
2. zápas 27. 3. 18.00 (V)
3. zápas 29. 3. 18.00 (D)
4. zápas 31. 3. (V)
5. zápas 2. 4. (D)

Časy příp. 4. a 5. utkání série proti Jablonci n. N. budou upřesněny.