Letní přípravu u Plamenů trochu netradičně vedl jiný trenér, než který tým převezme v srpnu na ledě. Ivanu Padělkovi to však nedělalo žádný problém. „Dá se říci, že jsme si přípravu s klukama užili, hodně mě to bavilo a vůbec nebylo na škodu, že tým nepovedu i v sezoně," prozrazuje Padělek, který se rozhodl věnovat se mládežnickému hokeji v Pelhřimově.

Plameny od prvního srpna převezme Michal Konečný. „Měli jsme spolu informační schůzku, byl se i podívat na trénink, aby hráče viděl v akci. Mluvili jsme spolu a řekli si pár věcí, teď už je to na něm," říká s úsměvem Ivan Padělek.„Nechtěli jsme to v průběhu letní přípravy komplikovat a pan Padělek je zkušený a ví, co dělá, takže nemám vůbec starosti, že by tým nebyl připravený. V té druhé lize jde hlavně o to, aby ti kluci měli kde trénovat," dodává Michal Konečný.

Nový kouč Plamenů Konečný by tak měl mít svůj kádr fyzicky dostatečně dobře připravený. „Chtěl bych zdůraznit a strašně moc pochválit přístup hráčů k tréninku. Všichni makali bez výjimky až nadoraz, nikdy jsem nemusel na nikoho řvát a pracovalo se mi s nimi opravdu výborně," neskrývá nadšení Padělek, a ještě dodává. „Byl jsem neuvěřitelně příjemně překvapený, ti hráči nemají smlouvy, jsou to amatéři, ale jejich přístup byl opravdu ukázkový. Pracovali opravdu skvěle a musím před nimi smeknout."

Během dvouměsíční letní přípravy měli žďárští hokejisté možnost zapracovat na všech možných aspektech. „Nejvíce jsme se soustředili na výbušnost, rychlost a odrazovou sílu. Řekl bych, že to je dnes v hokeji nejdůležitější," prozrazuje Padělek.

Do posilovny hráči chodili po vlastní ose dobrovolně. „Nevyhnuli se ani vytrvalostní stránce, takže delší běhy. Všichni s tím ale počítali, a jak jsem řekl, jejich přístup byl skvělý."

Ačkoliv Ivan Padělek Plameny vedl pouze v létě a v sezoně na jejich lavičku neusedne, bude přát svým letním svěřencům hodně štěstí.

„Chtěl bych na závěr hodně poděkovat hráčům, hodně mi to usnadnili svou pílí a do nové sezony jim přeju hodně štěstí. Budu je po očku sledovat a věřit, že udělají nějaký úspěch," vzkázal Plamenům na závěr Ivan Padělek.