CHOTĚBOŘ M. BUDĚJOVICE 3:10

Po výprasku od Techniky Brno 7:1 si chtěli chotěbořští hokejisté napravit reputaci proti Moravským Budějovicím. Jenže s tímto soupeřem drželi krok pouze první třetinu, která skončila nerozhodně 2:2. Potom už na kluzišti dominovali hosté. Domácím se ještě podařilo snížit na 3:4, ale nakonec se brankostroj hostí zastavil na čísle deset. Chotěboř je tak po pátém kole se čtyřmi body na posledním místě druholigové tabulky, naopak Žihadla se vyhřívají na třetím místě. „Jsem velmi spokojen. Chtěli jsme dovézt z Chotěboře body, které jsme ztratili doma s Nymburkem, a jsem rád, že se to povedlo a kluci si zápas užili," těšilo trenéra Moravských Budějovic Rudolfa Cakla.

Branky a nahrávky: 9. Varga (Blažek, Kubišta), 15. Blažek (Varga, Kubišta), 37. Koželuh (Půhoný, Vlček) 3. Kadlec, 8. Telesz (Peroutka), 28. Bula (Barták), 28. Křenek (Prkna), 38. Schovanec, 39. Müller (Prkna), 44. Sobotka (Křenek, Prkna), 48. Müller, 54. Müller (Kadlec, Telesz), 52. Zahradník (Barták, Bula). Rozhodčí: Kareš. Vyloučení: 1:4. Diváci: 200 Třetiny: 2:2, 1:4, 0:4. Chotěboř: Zvolánek (40. Horáček) Vaněk, Koželuh, Brychta, Bělohlávek, Heřmanský, Fibikar, Diviš Blažek, Křišťan, Kapec, Dolinský, Hospodka, Fila, Varga, Kesner, Půhoný, Hemský, Vlček, Kubišta. Moravské Budějovice: Kousal (20. Boška) Bulička, Sechovec, Novák, Kún, Prkna, Peroutka, Vlašín, Bula, Zahradník, Křenek, Barták, Kovalský, Jánský, Dostál, Sobotka, Kadlec, Telesz, Latner, Miller.

ŽĎÁR N. S. KOLÍN 4:2

Tradiční derby s Kozly se neslo v bojovném duchu. Žďár ve třetím zápase za sebou skóroval jako první, když z mezikruží propálil Moravce Man. Středočeši se po inkasované brance začali osmělovat, středeční večer však patřil brankáři Opršalovi. Ten sice v utkání dvakrát kapituloval, jeho spoluhráče ale vyrovnaný stav nikdy dlouho „nebavil" a po Benešově přesilovkové ráně od modré a okamžité odpovědi Ježka to bylo na začátku poslední části 3:2.

V oslabení pak mohl uklidnit diváky Kaňka, ale jeho pokus po sólu mezi Moravcovy betony nezapadl. V závěru daroval Kunstmüller Kozlům výhodu přesilové hry, Opršal si už ale vítěznou „děkovačku" nechtěl nechat ujít a po jeho několika bravurních zákrocích uklidnil všechny přítomné gólem do Moravcem opuštěné klece útočník Josef Hron.

„Ve druhém zápase za sebou jsme se dokázali vyhrabat z těžké situace po vyrovnání ve třetí třetině. Vypadá to, že tým má určitou sílu a jen tak se nepoloží. Vynikající výkon podal Opršal," vyzdvihl strůjce vítězství trenér Martin Sobotka.

Branky a nahrávky: 8. Man (Slavík, Beneš), 38. Beneš (Kotlík, Slavík), 41. Ježek, 60. Hron (Staněk) 35. Kadlec (Pýcha), 41. Malý (Šafránek, Nedbal). Rozhodčí: Dědek Musil, Toman. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 448. Střely na branku: 26:35. Třetiny: 1:0, 1:1, 2:1. Žďár nad Sázavou: Opršal Střecha, Staněk, Jícha, Pleva, Smejkal, Beneš, Kolda, Šír Kunstmüller, Kaňka, Vítek Ježek, Hron, Dítě Man, Kotlík, Slavík.

NYMBURK PELHŘIMOV 5:6 sn

Pelhřimov se po rozpačitém vstupu do sezony dostává do formy. Během čtyř dnů podruhé porazil lídra tabulky. Zápas začal lépe pro hosty, po pár vteřinách je dostal do vedení Plachý. Domácí ovšem ještě do konce třetiny skóre otočili a ve zbytku zápasu většinou vedli. Ještě čtyři minuty před koncem vše nasvědčovalo vítězství Nymburka, který vedl 5:3. Pak se ale trefil obránce Adam a při power play srovnal Kubát.

„Dlouho se nám nedařilo v koncovce, ale v závěru jsme střeleckou smůlu protrhli. V prodloužení jsme hráli dokonce ve třech, ale neinkasovali jsme. Nájezdy vyzněly pro nás, ale to už je spíše o štěstí než o hokejovém umu. Dva body ze souboje se silným soupeřem ale mají velkou hodnotu," uvedl trenér Pelhřimova Martin Meloun.

Branky a nahrávky: 6. Knesl (Sem), 20. Šefl (Martinec), 30. Vrba (Sedlák, Martinec), 45. Jonáš (Martinec), 49. Sem (Velechovský) 1. Plachý (Bezděk), 22. Tobola (F. Kasalý, Marek Hadrava), 49. Votápek, 57. Adam, 60. Kubát, 65. Bezděk. Rozhodčí: Jechoutek Rybáček, Marek. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 200. Třetiny: 2:1, 1:1, 2:3. Pelhřimov: Čekal Rašner, Zelený, Veseĺý, Adam, Tobola, Jelínek Bezděk, Plachý, Tecl Hrbatý, Martin Hadrava, Kubát F. Kasalý, Marek Hadrava, Votápek.

BŘECLAV TECHNIKA BRNO 6:3

Branky: 4. Šaur, 9. Jurča, 17. Gabriška, 40. Beneš, 46. Jurča, 53. Šaur 30. Látal, 48. Rajnoha, 51. Látal. Třetiny: 3:0, 1:1, 2:2.

HODONÍN J. HRADEC 6:4

Branky: 1. Peš, 14. Stejskal, 24. Červenka, 32.