Mladé Plameny byly na domácím ledě stoprocentní

Žďár nad Sázavou – Další dva zápasy skupiny o umístění mají za sebou hokejoví starší dorostenci Žďáru. O víkendu nejprve doma hravě zdolali brněnský Warrior, v neděli bohužel nestačili na Havířov. Mladší dorost teprve zakončil základní část. Derniéra mu vyšla, Pardubice se z Bouchalek vracely s prázdnou.

5.12.2017

Ilustrační fotoFoto: čtk

EXTRALIGA ST. DOROSTU – O UMÍSTĚNÍ 15. – 25. MÍSTO

ŽĎÁR N. S. – WAR. BRNO 5:1

Začátek utkání nabídl vyrovnanou partii, proti poslednímu celku tabulky šly Plameny do vedení až v 15. minutě, nadvakrát se prosadil Dospěl. Po změně stran během sedmi minut zvýšili už na 3:0 znovu Dospěl a Gergel. Hráči Warrioru se nevzdali a čtyři minuty před druhou sirénou snížil Frimmel.

Do závěrečné dvacetiminutovky šli přesto s tříbrankovým náskokem hokejisté Žďáru, prosadil se Vašíček. V poslední třetině mohli domácí několikrát zvýšit, ale skóroval už pouze Marguš. „Chtěli jsme uhrát povinné body, což se nám podařilo. Musíme však pokračovat i v dalších zápasech, aby se nám podařilo soutěž zachránit,“ neskrýval po utkání spokojenost trenér Žďáru Jaromír Pytlík.

Branky a nahrávky: 15. Dospěl (Gergel), 22. Dospěl (Vašíček, Marguš), 29. Gergel (Pytlík), 40. Vašíček (Marguš), 57. Marguš (Vašíček, Konečný) – 36. Frimel. Rozhodčí: Pokorný – Horký, Roupec. Vyloučení: 4:4. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Třetiny: 1:0, 3:1, 1:0. Žďár n. S.: Radosta (30. Novotný) – Černohorský, Čermák, Klodner, Poizl, Prokop, Budín – Konečný, Dospěl, Vlk, Pytlík, Jindra, Kuluris, Marguš, Nagy, Gergel, Vašíček.

HAVÍŘOV – ŽĎÁR N. S. 3:1

O osudu utkání rozhodla prostřední část, v níž se dorostenci Havířova gólově prosadili třikrát během osmi minut. V poslední třetině si Plameny vytvořily tlak, jenže z něj se pouze pět minut před koncem z branky radoval Gergel.
Na domácím ledě se Žďár opět představí v pátek, od 18.45 na Bouchalkách přivítá Chomutov.

Branky a nahrávky: 26. Revaj (Tomeček, Ševěček), 31. Pindel, 34. Žídek (Cienciala, Bochnak) – 55. Gergel. Rozhodčí: Holaň – Bartek, Carbol. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Třetiny: 0:0, 3:0, 0:1. Žďár n. S.: Radosta (Novotný) – Černohorský, Čermák, Klodner, Poizl, Cibuzar, Filip, Budín – Dospěl, Vlk, Malenovský, Jindra, Kuluris, Marguš, Nagy, Gergel, Vašíček.

ŽĎÁR N. S. – PARDUBICE 4:1

Po šesti porážkách v řadě už potřebovali hráči Žďáru naplno bodovat. K tomuto cíli je už po šesti minutách hry nasměroval Bednář – 1:0. Na rozdíl dvou branek zvýšil ještě v úvodním dějství Matas. Perníkáři se vrátili do hry ve 25. minutě, v níž se prosadil Kloz. Uklidnění na domácí hokejky ale přinesla poslední minuta této části, Bačo skóroval pouhých jedenáct vteřin před druhou sirénou.

V závěrečné dvacetiminutovce byla k vidění série několika vyloučených hráčů na obou stranách, branky se osmdesátka diváků dočkala až v poslední minutě, kdy na konečných 4:1 upravil Malenovský. „S naším výkonem jsem byl spokojený, odehráli jsme dobré utkání. Navíc jsme nasadili hráče ročníku 2004, kteří se dobře uvedli,“ těšilo kouče Žďáru Jiřího Šejbu.

Branky a nahrávky: 6. Bednář (Malenovský, Filip), 13. Matas (Bačo, Picka), 40. Bačo (Cibuzar, Konečný), 60. Malenovský (Cibuzar) – 25. Kloz (Marha, Pavlík). Rozhodčí: Antonín – Tichý, Husák. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 83. Třetiny: 2:0, 1:1, 1:0. Žďár n. S.: Vít – Macek, Filip, Pokorný, Cibuzar, Adámek, Grauer – Putz, Konečný, Kouba, Štola, Doležal, Matas, Malenovský, Picka, Bačo, Pelikán, Bednář.

Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 100 Kč

Pomocní kuchaři Pomocný kuchař - brigáda - DPP. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: první kontakt eamilem. Pracoviště: Miroslav hošek - pracoviště restaurace tisůvka - cikháj, 591 02 Žďár nad Sázavou 2. Informace: Lenka Hospodková, +420 566 659 007.

Potravinářství - Potravinářství Pekař 14 500 Kč

Pekaři dělník/ce do pekárny. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14500 kč, mzda max. 16500 kč. Volných pracovních míst: 8. Poznámka: Praxe v potravinářském oboru výhodou, nejlépe vyučení v oboru pekař, nutný zdravotní průkaz, práce v noci, z povahy činnosti práce spíše vhodná pro ženy. , Pracovní poměr na dobu určitou 1 roku od vzniku pracovního poměru., První kontakt telefonicky PO- PÁ 6,00- 14,00 nebo emailem. Pracoviště: Enpeka a.s., Jihlavská, č.p. 1143, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Alena Doležalová, +420 566 698 204.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 12 200 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní STRÁŽNÝ/Á - Velké Meziříčí. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 13600 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Bezúhonnost, dobrý zdravotní stav, praxe a Certifikát strážného výhodou. Nechodit na pracoviště. Možnost i brigádně. Domluvit si schůzku na tel.čísle 728 088 800 nebo zaslat životopis na: a.sys@rasyguard.cz. Pracoviště: Rasyguard security, s.r.o. - velké meziříčí, Průmyslová, č.p. 2081, 594 01 Velké Meziříčí. Informace: Bedřich Mader, +420 728 088 800.

Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 14 000 Kč

Pomocní kuchaři Pomocný kuchař/kuchařka na výdej jídel, obsluha kantýny. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: První kontakt telefonicky. Pracoviště: Vest stravování s.r.o. - kantýna jamská zr, Jamská, č.p. 2359, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Aleš Novotný, +420 603 830 427.

Krajské finále McDonald's Cupu v Jihlavě.
31

Republikové finále si zahrají žáci Velkého Meziříčí

Derby vyznělo pro domácí Herálec

Házenkáři Nového Veselí se loučili vítězně

Strakonice – Splněná povinnost. Tak by se dala ve stručnosti charakterizovat sobotní výhra házenkářů Nového Veselí v posledním utkání play-out na palubovce sestupujících Strakonic. V konečném pořadí letošní extraligové sezony tak Sokol obsadil 9. místo.

Před střety aut se zvěří chrání nové úseky pachových ohradníků

Žďársko – Na Žďársku přibývá silnic, které jsou lemovány pachovými ohradníky. Opatření má za cíl minimalizovat četnost střetů aut se zvěří, jejichž počet na Vysočině každoročně roste.

Záběr z kamery ukázal muže, jak leží venku na ulici

Žďár nad Sázavou – K muži ležícímu na ulici u jedné ze svobodáren ve Žďáře 3 vyjížděli žďárští strážníci minulé úterý kolem 21. hodiny. Postavu ležící venku na zemi zaregistrovali díky záběru z kamery městského systému. Hlídka hned vyrazila na místo a našla tam opilého muže z Nového Města na Moravě.

Radešínka lídra trápila, na body však přesto nedosáhla

Žďársko – Ve 22. kole I. B třídy – skupiny B došlo na vzájemný souboj dvou nejlepších celků tabulky. Ačkoliv fotbalisté Radešínské Svratky měli proti Rapoticím několik vyložených příležitostí, odešli v sobotu ze hřiště s porážkou 0:1. Před vlastními fanoušky se nedařilo ani Štěpánovu, který ve velice smolném utkání podlehl Starči 1:2 a jeho šance na záchranu v nejnižší krajské soutěži povážlivě poklesly. V souboji mezi Nedvědicí a Měřínem se body dělily.