Mladé Plameny byly na domácím ledě stoprocentní

Žďár nad Sázavou – Další dva zápasy skupiny o umístění mají za sebou hokejoví starší dorostenci Žďáru. O víkendu nejprve doma hravě zdolali brněnský Warrior, v neděli bohužel nestačili na Havířov. Mladší dorost teprve zakončil základní část. Derniéra mu vyšla, Pardubice se z Bouchalek vracely s prázdnou.

5.12.2017

Ilustrační fotoFoto: čtk

EXTRALIGA ST. DOROSTU – O UMÍSTĚNÍ 15. – 25. MÍSTO

ŽĎÁR N. S. – WAR. BRNO 5:1

Začátek utkání nabídl vyrovnanou partii, proti poslednímu celku tabulky šly Plameny do vedení až v 15. minutě, nadvakrát se prosadil Dospěl. Po změně stran během sedmi minut zvýšili už na 3:0 znovu Dospěl a Gergel. Hráči Warrioru se nevzdali a čtyři minuty před druhou sirénou snížil Frimmel.

Do závěrečné dvacetiminutovky šli přesto s tříbrankovým náskokem hokejisté Žďáru, prosadil se Vašíček. V poslední třetině mohli domácí několikrát zvýšit, ale skóroval už pouze Marguš. „Chtěli jsme uhrát povinné body, což se nám podařilo. Musíme však pokračovat i v dalších zápasech, aby se nám podařilo soutěž zachránit,“ neskrýval po utkání spokojenost trenér Žďáru Jaromír Pytlík.

Branky a nahrávky: 15. Dospěl (Gergel), 22. Dospěl (Vašíček, Marguš), 29. Gergel (Pytlík), 40. Vašíček (Marguš), 57. Marguš (Vašíček, Konečný) – 36. Frimel. Rozhodčí: Pokorný – Horký, Roupec. Vyloučení: 4:4. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Třetiny: 1:0, 3:1, 1:0. Žďár n. S.: Radosta (30. Novotný) – Černohorský, Čermák, Klodner, Poizl, Prokop, Budín – Konečný, Dospěl, Vlk, Pytlík, Jindra, Kuluris, Marguš, Nagy, Gergel, Vašíček.

HAVÍŘOV – ŽĎÁR N. S. 3:1

O osudu utkání rozhodla prostřední část, v níž se dorostenci Havířova gólově prosadili třikrát během osmi minut. V poslední třetině si Plameny vytvořily tlak, jenže z něj se pouze pět minut před koncem z branky radoval Gergel.
Na domácím ledě se Žďár opět představí v pátek, od 18.45 na Bouchalkách přivítá Chomutov.

Branky a nahrávky: 26. Revaj (Tomeček, Ševěček), 31. Pindel, 34. Žídek (Cienciala, Bochnak) – 55. Gergel. Rozhodčí: Holaň – Bartek, Carbol. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Třetiny: 0:0, 3:0, 0:1. Žďár n. S.: Radosta (Novotný) – Černohorský, Čermák, Klodner, Poizl, Cibuzar, Filip, Budín – Dospěl, Vlk, Malenovský, Jindra, Kuluris, Marguš, Nagy, Gergel, Vašíček.

ŽĎÁR N. S. – PARDUBICE 4:1

Po šesti porážkách v řadě už potřebovali hráči Žďáru naplno bodovat. K tomuto cíli je už po šesti minutách hry nasměroval Bednář – 1:0. Na rozdíl dvou branek zvýšil ještě v úvodním dějství Matas. Perníkáři se vrátili do hry ve 25. minutě, v níž se prosadil Kloz. Uklidnění na domácí hokejky ale přinesla poslední minuta této části, Bačo skóroval pouhých jedenáct vteřin před druhou sirénou.

V závěrečné dvacetiminutovce byla k vidění série několika vyloučených hráčů na obou stranách, branky se osmdesátka diváků dočkala až v poslední minutě, kdy na konečných 4:1 upravil Malenovský. „S naším výkonem jsem byl spokojený, odehráli jsme dobré utkání. Navíc jsme nasadili hráče ročníku 2004, kteří se dobře uvedli,“ těšilo kouče Žďáru Jiřího Šejbu.

Branky a nahrávky: 6. Bednář (Malenovský, Filip), 13. Matas (Bačo, Picka), 40. Bačo (Cibuzar, Konečný), 60. Malenovský (Cibuzar) – 25. Kloz (Marha, Pavlík). Rozhodčí: Antonín – Tichý, Husák. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 83. Třetiny: 2:0, 1:1, 1:0. Žďár n. S.: Vít – Macek, Filip, Pokorný, Cibuzar, Adámek, Grauer – Putz, Konečný, Kouba, Štola, Doležal, Matas, Malenovský, Picka, Bačo, Pelikán, Bednář.

 1. Hr. Králové 18 14 3 0 1 83:37 48
 2. Liberec 18 14 0 1 3 76:34 43
 3. Ml. Boleslav 18 11 2 1 4 73:59 38
 4. Č. Budějovice 18 9 1 0 8 65:62 29
 5. Kometa Brno 18 7 3 1 7 64:60 28
 6. H. Brod 18 7 1 1 9 68:69 24
 7. Jihlava 18 5 1 2 10 47:64 19
 8. ŽĎÁR N. S. 18 5 1 1 11 51:79 18