ŘEČICE – V. BÍTÝŠKA 4:6

Domácí se sice dostali na začátku do vedení, když využili přesilovou hru, to ale bylo na dlouhou dobu vše. Hosté z Bítýšky krok za krokem dokazovali, že jim umístění na předních místech tabulky patří oprávněně. Byli rychlejší, techničtější, hráli s větším nasazením, jejich herní výkon byl výraznější a měli velmi dobře organizovanou obranu.

Postupně dokázali otočit skóre a ve druhé třetině vedli už 1:4. Domácí sice snížili na 4:2, ve třetí třetině dokonce kontaktním gólem se soupeři přiblížili na stav 4:5, v pokusu o vyrovnání odvolali před koncem brankáře, ale hosté si gólem do prázdné branky zajistili zasloužené vítězství.

Domácí mohli za relativně příznivý výsledek poděkovat brankáři Dymákovi, ale ani on na všechno nestačil.

Branky: Roman Trejbal, Petr Trejbal, Vrbka Kuchař - Hofírek 2, Gejdoš, Vacek, Hajný, Skalník. Rozhodčí: Hájek. Vyloučení 7:10. Využití 2:0. Diváci: 40. Třetiny: 1:3, 2:1, 1:3.

V. MEZIŘÍČÍ B - ŠERKOVICE 11:0

Podle konečného skóre by se snad nemusel tento zápas vůbec komentovat, protože výsledek hovoří za vše. Zas až tak jednoduché to nebylo. Zvláště v prvních dvou třetinách to byl přehled nevyužitých přesilovek domácích. Byli sice v trvalém tlaku, někdy až drtivém, ale nepřesná koncovka a velmi dobrý gólman soupeře bránili většímu rozdílu skóre. Až ve třetí třetině to tam domácím začalo padat. Zpřesnili kombinace, zrychlili střídání a hned vzrostla i produktivita.

Za pozornost stojí zvláště tři Křípalovy góly, kdy většinou dokončoval rozebrání soupeře prvním útokem domácích. Je ovšem pravda, že Šerkovice toho měly plné zuby a jejich dvě pětky vůbec nestíhaly bruslit.

Na výsledku je dobré, že domácí se soupeřem ze spodní části tabulky dokázali jednoznačně získat dva body a udrželi oběma brankařům čisté konto.

Branky: Křípal 3, Chlubna 2, Vrána 2, Šlapal, J. Kudláček, Malec, Tůma. Rozhodčí: Kavina. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:0. Třetiny: 2:0, 3:0, 6:0. V. Meziříčí B: Komínek (30. Štourač) - Střecha, Martinec, Peterka, Bradáč, Invald - Krča, Vrána, Křípal - J. Kudláček, Šlapal, Malec - Chlubna, Tůma, Šoukal - Chatrný, Šmejkal, R. Navrátil.

KŘIŽANOV – NÁMĚŠŤ N. O. 1:9

Třetiny: 1:2, 0:6, 0:1. Další podrobnosti nehlášeny.
Příští kolo: Mostiště - Křižanov, Náměšť n. O. - V. Meziříčí B, Šerkovice - Řečice, V. Bíteš B - Vev. Bítýška.