Meziříčské béčko rozstřílelo Křižanov

Žďársko - O největší výprask 9. kola okresního přeboru v hokeji se postarala rezerva Velkého Meziříčí, která nastřílela Křižanovu jedenáct gólů.

16.12.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Ivo Opletal

ŠERKOVICE – NEDVĚDICE B 7:3

Úvod ovládli domácí. Hlavně první útok si na hřišti dělal, co chtěli, a výsledkem bylo tříbrankové vedení. Nebýt skvělého Dingy v brance hostů, bylo by rozhodnuto již po první třetině. Do druhé části hry nastoupily Šerkovice poněkud lehkovážně, čehož snaživí hosté využili ke snížení až na rozdíl jediné branky.

Do šaten se šlo za stavu 4:3. O přestávce zřejmě došlo u domácích k „mytí hlav“, protože do závěrečné třetiny nastoupili v pozměněné sestavě a díky soustředěnému náporu rozhodli utkání ve svůj prospěch. Stalo se tak v polovině poslední třetiny, kdy v rozmezí tří minut třikrát rozvlnili síť za zády hostujícího gólmana, a bylo rozhodnuto.

Branky: M. Fligl 3, J. Pospíšil, E. Fligl, Z. Prudký, V. Pokorný - Tálský, Burýšek. Vyloučení: 10:12. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: I. Štětina, Opatřil. Diváci: 235. Třetiny: 3:0, 1:3, 3:0.

NÁMĚŠŤ – V. BÍTÝŠKA 2:4

Branky: Sázavský, Bauer - Klíma, Živný, Zavřel, Hofírek. Třetiny: 0:2, 0:1, 2:1.

MOSTIŠTĚ – V. BÍTEŠ B 8:1

Domácí od začátku dávali najevo, že nedají soupeři nic zadarmo. Ve druhé minutě jim sice ještě trochu zatrnulo při první bítešské šanci, ale pak už jako by bylo na ledě jen jedno mužstvo. Téměř deset minut odolával Šeba v bítešské brance mostišťskému náporu, za tu dobu si připsat devět vesměs dost těžkých zákroků, ale pak jej překonal dobře mířenou střelou Freibauer a tím utrhl gólovou lavinu.

O přestávce hosté asi přehodnotili svou defenzivní činnost a druhá třetina už přinesla vyrovnanější průběh. Změnu skóre nepřinesly ani první přesilovky, až pět minut před druhou pauzou našla Solařova přihrávka u levé tyčky bítešské branky Freibauera a ten nadvakrát zvýšil mostišťské vedení. Poslední třetina pokračovala v duchu té předchozí. Přes pozorně bránící hosty se už domácí moc do šancí nedostávali a v pětapadesáté minutě inkasovali z hole Pohla první branku.

Ztracené čisté konto je hodně mrzelo, a tak odpověděli zvýšenou aktivitou. V končící sedmapadesáté minutě připravil Toman dobrou pozici pro Jiřího Svobodu, který měl po své kličce dost času na pohodlné zakončení. O chvilku později pak vypracoval Slavík šanci Freibauerovi a ten jistým zásahem uzavřel mostišťské galapředstavení.

Branky: Freibauer 4, Toman 3, Jiří Svoboda – Pohl. Vyloučení: 3:5. Rozhodčí: Babák. Diváci: 80. Třetiny: 5:0, 1:0, 2:1.

KŘIŽANOV – V. MEZIŘÍČÍ B 1:11

Branky: Aleš Komínek - Krča 4, Šlapal, Kudláček, Navrátil, Chatrný, Urban, Pelíšek, Vrána. Třetiny: 0:6, 1:1, 0:4.
Příští kolo: Nedvědice - V. Meziříčí, Křižanov - Řečice, Mostiště - V. Bítýška, Náměšt – Sečkovice.

16.12.2008 VSTUP DO DISKUSE

Referendum ve Velkém Meziříčí mělo své vlastní volební místnosti.

Přestože se většina vyslovila kladně, výsledek referenda není závazný

Jeden z největších rybníku Vysočiny ukázal, co skrývá pod hladinou. Rybáři vylovili například kapry, sumce, okouny, štiky, amury, marény i tolstolobiky.
50

Rybáři vylovili Veselský rybník

Ve Spělkově vyhrál Okamura

Spělkov - Nejmenší samostatnou obcí na Žďársku je Spělkov. Lidé tam volili v budově místního obecního úřadu. Sčítání hlasů po uzavření volební místnosti trvalo komisi pouhých sedmadvacet minut.

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Vysočina – Pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, kteří tradičně na volby na Vysočině dohlíželi, se během hlasování nesetkali s žádným závažným problémem nebo nedostatkem.

OBRAZEM: Rybáři volili v pátek, v sobotu lovili rybník

Vojnův Městec – Už v pátek volili rybáři z vojnoměsteckého Rybářského spolku M.

Šel jsem volit, abych si později nemusel nadávat, prohlásil senior

Rokytno – K volební místnosti se vydali i ti, jejichž pohyblivost je kvůli zdravotním komplikacím značně omezena. „Letošní volby jsem si nemohl nechat ujít,“ vyjádřil se sedmašedesátiletý Oldřich Tatíček z Rokytna, který je odkázán na invalidní vozík.