KRAJSKÁ LIGA JIŽNÍ MORAVY A ZLÍNSKA

HODONÍN B – V. MEZIŘÍČÍ 3:7

Rezervě Hodonína měl vedoucí celek tabulky co vracet, na podzim totiž hokejisté Horáckého hokejového klubu svému nedělnímu soupeři překvapivě podlehli 1:3. Od úvodního buly se hrál velice rychlý hokej, góly však v první třetině střílelo pouze Velké Meziříčí. Do vedení dostal hosty už ve 4. minutě tečovanou střelou Šerý. Klíčové okamžiky přišly v závěru úvodní dvacetiminutovky. V 18. minutě zvýšil Sobotka a za dalších třináct vteřin se prosadil Střecha. Definitivní KO zasadil Hodonínu Michal Vlašín, když skóroval jednu vteřinu před první sirénou.

Druhou třetinu začali hosté dvojnásobným oslabením, což domácí potrestali chvíli po návratu obou hráčů na led – 1:4. Lídr tabulky ovšem nepřipustil žádné drama a góly Šerého a Krči odskočil svému soupeři už na rozdíl pěti branek. V závěrečné třetině viděli diváci ještě tři branky. V 52. minutě zůstal na ledě ležet hostující Chlubna, rozhodčí ale hru nepřerušili a Ling toho využil ke korekci stavu. Minutu před koncem hosté využili druhou přesilovou hru v utkání, po pěkné kombinaci se prosadil Vondráček. V úplném závěru si vybral kopec smůly velkomeziříčský gólman Juda. Nejprve mu nešťastně odskočil puk a Talán uzavřel skóre na 3:7. Chvíli nato do strážce hostující svatyně nevybíravě zajel jeden z domácích útočníků a do branky musel místo zraněné jedničky Šťourač.

Branky a nahrávky: 24. Tomi (Weber), 51. Ling (Sedlák), 59. Talán (Ling, Crlík) – 4. Šerý (Rozmarín), 18. Sobotka (Křenek, Rozmarín), 18. Střecha (Krča), 20. M. Vlašín (Střecha, Krča), 29. Šerý (P. Vlašín, Sobotka), 34. Krča (M. Vlašín, Střecha), 59. Vondráček (Štěpánek, Kudláček). Rozhodčí: Valentík – Prokš, Halás. Vyloučení: 2:7, navíc Weber (HOD) 5 + do konce zápasu. Využití: 0:2. V oslabení 0:0. Diváci: 156. Třetiny: 0:4, 1:2, 2:1. V. Meziříčí: Juda (59. Šťourač) – Šerý, P. Vlašín, Kučera, V. Burián, Kochánek, Vondráček, Křenek, Rozmarín, Sobotka, Krča, Střecha, M. Vlašín, Chlubna, Kudláček, Štěpánek, L. Burián.

UNIČOV – V. BÍTEŠ hraje se dnes v 18.00

Další výsledky 24. kola: Rosice – Boskovice 3:2, Uh. Brod – Vsetín B 4:1, Uh. Hradiště – Břeclav 0:5, Uh. Ostroh – Blansko 3:2 pp, Uničov – V. Bíteš odl. na 15. 2.

1. V. MEZIŘÍČÍ 23 18 0 1 4 105:62 55

2. Uh. Brod 22 17 0 0 5 127:73 51

3. Kroměříž 22 16 0 1 5 132:86 49

4. Boskovice 22 13 1 3 5 109:68 44

5. Uh. Ostroh 22 13 2 0 7 103:82 43

6. Uničov 21 10 2 1 8 102:90 35

7. Břeclav 23 10 2 0 11 94:92 34

8. Hodonín B 22 7 2 1 12 91:105 26