VELKÉ MEZIŘÍČÍ – ŠUMPERK 4:2

Domácí začali s chutí a svého soupeře výborně napadali. Jedinou branku první třetiny vstřelil domácí Vlašín, na jehož nahození od modré byl Maláč krátký. Ve druhé části převzal iniciativu Šumperk. Vrtíkovi se sice podařilo vyrovnat, ale další šance zmařil výborný Betinec.

O osudu utkání rozhodla poslední třetina. Nejdřív domácí Smejkal v přesilovce zavěsil do odkryté klece. Za dvě minuty ale od modré srovnal hostující Osina. Když už to vypadalo na prodloužení, našel Janda rozjetého Kunstmüllera, který přesným blafákem poslal kotouč za Maláče a strhl obrovskou lavinu radosti. Dvacet vteřin před koncem pojistil kýžené vítězství a povedenou premiéru Jozefa Zavadila na domácí lavičce střelou do prázdné branky Jonáš.

„Hráči k zápasu přistoupili zodpovědně a vítězství je naprosto zasloužené. Mám radost, že se trenéru Zavadilovi premiéra povedla. Hodně velkou zásluhu na ní má gólman Betinec, který nás zejména ve druhé třetině výrazně podržel,“ řekl sportovní manažer velkomeziříčského klubu Jaroslav Juda.

Branky a nahrávky: 16. Vlašín (Jonáš, Nekvasil), 41. Smejkal (Janda, Bukáček), 58. Kunstmüller (Janda), 60. Jonáš (Kunstmüller) - 32. Vrtík, 43. Osina (Novosad). Vyloučení: 5:4. Diváci: 300. Třetiny: 1:0, 0:1, 3:1. Velké Meziříčí: Betinec – Smejkal, Stráňovský, Vlašín, Plch, Macháček, Pálka, Heřmanský - Bukáček, Janda, Bula - Kunstmüller, Nekvasil, Jonáš - Bašnár, Dostál, Sobotka - Krča, Jánský.

PELHŘIMOV – PROSTĚJOV 3:4

Pelhřimovští souboj se sousedem v tabulce nezvládli. Prohrávali už od první minuty, a tak tomu bylo po většinu utkání. Hlavy na chvíli zvedli ve třetí třetině, kdy zásluhou matadorů Tecla a Melouna dorovnali skóre na 3:3. Poslední slovo měli ale hostující Jestřábi, když při přesilovce prostřelil Linharta Hlouch.

„Nebylo to pohledné utkání, přesto jsme mohli bodovat. Bohužel jsme udělali několik chyb. Po jedné z nich jsme dostali i čtvrtý gól, v závěru bychom trest za mnoho hráčů na ledě dostávat neměli,“ povzdechl si trenér Pelhřimova Ladislav Kolda.

Branky a nahrávky: 9. Plachý (Tecl, Spudil), 42. Tecl (Plachý), 56. Meloun (Spudil) - 1. Hlouch (Skokan, Doseděl), 19. Skokan (Dostál), 41. Učník (Skokan, Rak), 57. Hlouch (Staněk). Rozhodčí: Horák - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 11:10, navíc Novák a Dostál (oba Prostějov) 10 minut. Využití: 2:3. Diváci: 450. Třetiny: 1:2, 0:0, 2:2. Pelhřimov: Linhart – Krpálek, Smetana, Meloun, Spudil, Vácha, Bílek – Votápek, Anderle, Kubát – Hrbatý, Plachý, Tecl – Dvořák, Hadrava, Pelán.

ŽĎÁR NAD SÁZ. – HODONÍN 2:3 p

Hned na začátku utkání poslal domácí do vedení Havelka. Do konce prvního dějství se ale ještě podařilo Juráskovi vyrovnat. Žďáru se dařily začátky třetin.

V té druhé ho poslal Burián opět do vedení. Jenomže v úvodu třetí třetiny vyrovnal znovu Jurásek a nerozhodný stav vydržel až do konce normální hrací doby. Prodloužení ovšem trvalo jen 54 vteřin. Hostující Podešva napřáhl od modré a puk propadl Vajnerovi mezi betony.

Branky a nahrávky: 2. Havelka (Fila), 23. Burián (Plch) - 18. Jurásek (Kýhos), 43. Jurásek, 61. Podešva. Rozhodčí: Stolín. Vyloučení: 8:9, navíc Michal Rapant (Hodonín) 10 minut. Třetiny: 1:1, 1:0, 0:1 – 0:1. Žďár nad Sázavou: Vajner - Koželuh, Pleva, Fibikar, Souček, Moščic - Dítě, Fila, Havelka – R. Štěpánek, M. Sobotka, Vránek – J. Kaut, Šulc, Burián - Kolda, Plachý.
Ostatní zápasy 26. kola: Vsetín - Břeclav 6:2, Přerov - Orlová 7:2, N. Jičín - Val. Meziříčí 5:4, Opava - Šternberk 2:4, Uničov - Brno 4:5.