Meziříčí nyní musí odvracet mečbol Uničova

Uničov, Velké Meziříčí – O uplynulém víkendu byly na programu druhé a třetí zápasy semifinálových sérií play-off Krajské ligy jižní Moravy a Zlínska. Hokejisté Velkého Meziříčí do nich šli za vedení 1:0. Jenže v sobotu nejprve těsně prohráli na ledě Uničova, aby stejnému soupeři podlehli také o den později na vlastním ledě. V sobotu tak budou znovu na stadionu svého protivníka odvracet předčasný konec letošní sezony.

12.3.2018

V kritické situaci se po dvou víkendových porážkách s Uničovem v semifinále ocitli hráči Velkého Meziříčí (v bílém). K tomu, aby postoupili do finále Krajské ligy jižní Moravy a Zlínska, musí svému soupeři dvojnásobnou prohru oplatit.Foto: Karel Plíhal

Ve druhé semifinálové sérii zatím naplňují roli favorita Boskovice, které si drží domácí stoprocentní bilanci. Své vedení 2:1 na zápasy mohou v sobotu přetavit v postup na ledě Kroměříže.

UNIČOV – V. MEZIŘÍČÍ 4:3
Do sobotního druhého utkání série šli hráči Horáckého hokejového klubu povzbuzeni středeční domácí výhrou. Na ledě Uničova však už od sedmé minuty prohrávali po brance Korhoně. Vyrovnání se hosté dočkali už po třiačtyřiceti vteřinách prostřední části, úspěšným střelcem byl Pejchal – 1:1.

Jenže o sedm minut později skóroval Čuřík a domácí znovu vedli. Aby toho nebylo málo, tak Uničovu výborně vyšel závěr druhé třetiny. Ve 34. minutě se podruhé v utkání prosadil Korhoň, v předposlední minutě prostřední fáze pak Sršeň svojí brankou zvýšil už na rozdíl tří branek – 4:1.

Hokejisty Velkého Meziříčí ovšem nepříznivý vývoj nepoložil a ve třetí třetině ještě udělali ze zápasu, v němž bylo dohromady hned osmnáct vyloučených hráčů, pořádné drama. Vše začal ve 45. minutě Pejchal, jeho druhý gólový příspěvek v utkání padl po nahrávkách od Buly a Šerého. Když pak v 52. minutě skóroval také Ambrož, přihrával opět Bula, bylo to najednou již pouze o jediný gól – 4:3. Ve zbývajících osmi minutách se však hostům už skórovat nepodařilo a do Velkého Meziříčí se tak série v neděli přesouvala za nerozhodného stavu 1:1

Branky a nahrávky: 7. Korhoň (Čuřík), 28. Čuřík (Paška, Handl), 34. Korhoň (Handl, Paška), 39. Sršeň (Fekiač, Handl) – 21. Pejchal (V. Burian), 45. Pejchal (Bula, Šerý), 52. Ambrož (Bula). Rozhodčí: Smílek, Šiška – Halás, Kociňák. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Třetiny: 1:0, 3:1, 0:2. Velké Meziříčí: Slavíček (Štourač) – P. Vlašín, Šerý, Ambrož, Kochánek, Vondráček, Šimka – Křenek, Dostál, Sobotka – Krča, Bula, Pejchal – M. Vlašín, Střecha, V. Burian – Urban, Matov, Maštera.

V. MEZIŘÍČÍ – UNIČOV 3:6
Stav série: 1:2

Na třetí zápas dorazila na meziříčský zimní stadion bezmála pětistovka diváků, která opět viděla spoustu branek, ale také vyloučených hráčů. Tentokrát začal lépe domácí favorit, v 11. minutě jej poslal do vedení Roupec. Uničov vyrovnal o čtyři minuty později. V 18. minutě zařídil obrat agilní Korhoň, ještě do první sirény stihl vyrovnat Šerý – 2:2. Také nedělní zápas rozhodla prostřední část. Uničov odskočil do vedení 4:2, Střecha korigoval, ale hostům vrátil dvoubrankový náskok Navrátil – 3:5. V závěrečné třetině skóre uzavřel Žajgla, Uničov tak dokázal stav série otočit z 0:1 na 2:1 ve svůj prospěch.

Čtvrtý zápas série je na programu v Uničově v sobotu od 17.00. Pokud se Velkému Meziříčí podaří zvítězit, vynutí si pátý, rozhodující duel, který by se hrál hned v neděli od 17.30 na jeho ledě.

Branky a nahrávky: 11. Roupec (Šerý), 19. Šerý (Matov, Urban), 29. Střecha (P. Vlašín) – 15. Žajgla (Paška), 18. Korhoň (Halouska, Čuřík), 22. Korhoň (Sršeň), 28. J. Navrátil (Handl), 34. J. Navrátil (L. Navrátil), 47. Žajgla (Paška, Halouska). Rozhodčí: Skopal, Reich – Nechvátal, Ludvík. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 448. Třetiny: 2:2, 1:3, 0:1. Velké Meziříčí: Slavíček (Štourač) – P. Vlašín, Šerý, Ambrož, V. Burian, Vondráček, Kochánek, Chlubna – Křenek, Dostál, Sobotka – Krča, Bula, Pejchal – M. Vlašín, Střecha, Maštera – Urban, Matov, Roupec.

Autor: Tomáš Pohanka

12.3.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Lakýrníci a natěrači kovů, kovových výrobků 20 000 Kč Lakýrníci a natěrači kovů, kovových výrobků LAKÝRNÍK. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky:- praxe výhodou, případně zaškolíme., První kontakt telefonem, popřípadě emailem.. Pracoviště: Uniman engliš, s.r.o., 592 65 Rovečné. Informace: František Nykodým, +420 603 852 593. Obchod - Obchod Ostatní pomocní pracovníci 13 000 Kč Pomocní pracovníci obchodního provozu Pomocní pracovníci obchodního provozu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 13000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: znalost vietnamského jazyka výhodou, první kontakt osobně - 16,00 - 118,00 nebo na e-mailu. Pracoviště: Phuong quyen s.r.o., Masarykovo náměstí, č.p. 169, 594 51 Křižanov. Informace: Nguyen Van Quang, . Gastronomie - Kuchař/ka studené kuchyně 13 000 Kč hledáme pro náš stravovací provoz, závodní jídelnu ve Velké Bíteši. Výroba obložených baget, obložených talířů či jednohubek dle objednávek, práce na myčce. HPP, Po-Pá pouze ranní směna 5:30-14:00, volné víkendy, mzda 13.000 Kč + variabilní složka. Požadujeme platný potravinářský průkaz, praxe výhodou. Nabízíme práci u stabilního zaměstnavatele, transparentní odměňování, zaměstnanecké benefity. Výroba - Výroba Seřizovači 20 000 Kč Seřizovači a obsluha konvenčních soustruhů SOUSTRUŽNÍK. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Od 1.6. přestěhování provozovny do Nového Města na Moravě., výroban ocelových konstrukcí, V případě zájmu volejte po-pá,8.00-15.00 hod nebo pište na uvedený email. Pracoviště: Vm car czech, s.r.o. - pracoviště nové město na moravě, Soškova, č.p. 1563, 592 31 Nové Město na Moravě. Informace: Vladimír Matějka, +420 731 616 333.

Už ve 4. kole na sebe na podzim narazili fotbalisté domácí Radešínské Svratky (v modrém) a rezervy FC Žďas (v bílém).

Škoda toho závěru podzimu, stále mrzí trenéra Pavla Kříže

Spokojenost mohl po výhře 7:1 nad Brumovem hlásit kouč hokejistů Velké Bíteše Zdeněk Pirochta (na snímku).

Hokejisté nadělovali

Herálec překvapil i sám sebe

Žďársko – V hodnocení podzimní části letošního fotbalového ročníku se tentokrát zaměříme na zástupce žďárského okresu v I. A třídě. Nejlépe si vedli fotbalisté Herálce, kteří ve skupině A bojují o postup do krajského přeboru.

Velké Meziříčí těsně padlo na půdě lídra

Velké Meziříčí - I. liga žen a II. liga mužů.

České házenkářky zaspaly začátek, Rumunsku podlehly o tři góly

Českým házenkářkám vstup na mistrovství Evropy nevyšel. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného v úvodním duelu šampionátu prohrály s Rumunskem 28:31, když nezvládly hlavně začátek a ve druhém poločase jen marně dotahovaly náskok silných soupeřek.

Nováci drtili soupeře

Škrdlovice – Věkem teprve žáci na přelomu prvního a druhého stupně základní školy, přesto již zkušení závodníci, kteří válcují republikovou konkurenci. O kom, že je řeč? O sourozenecké dvojici, jedenáctiletém Jaroslavu Novákovi a jeho o rok mladším bratru Antonínovi, kteří totálně ovládli uplynulý ročník terénní motocyklové soutěže Offroadmaraton.