Meziříčí se zaleklo týmu se slavnou minulostí Vsetína a prodloužilo svoji sérii bez výhry. U týmu proto končí trenér Bohumil Prachař a do zítřejší bitvy o čtrnácté místo s Prostějovem povede Meziříčí dosavadní asistent Ivo Dostál. Pokud se mu podaří dovést tým k vítězství, opustí Meziříčí nelichotivou předposlední pozici v tabulce druhé ligy.

Žďár ve čtvrtek čeká velmi těžký soupeř. „Šumperk je tým profesionálů. Hráči nechodí do práce, trénují dvakrát denně,“ vysvětlil trenér Žďáru Jaroslav Benc. Ten se bude muset v utkání spolehnout výhradně na odchovance. „Nikoho si půjčovat nebudeme, uzdravují se Souček s Mühlfaitem, navíc s námi pojedou junioři Plch a Zadina, kterým se daří, takže hráčů máme dostatek,“ řekl Benc.

Žďár paradoxně podává lepší výkony, když hraje bez vypůjčených posil. „Hráči se asi více semknou a hrajeme lepší hokej,“ objasnil kouč. V současné situaci bude pro žďárské hokejisty na ledě Šumperka úspěchem i remíza. „Bod bude zlatý,“ uzavřel Benc.

Meziříčí může v případě vítězství na ledě Prostějova opustit předposlední příčku a vystřídat právě tým z Hané na čtrnáctém místě tabulky druhé ligy. Překážkou však může být velká marodka a nepřesvědčivé výkony meziříčských hokejistů. Ti se budou snažit přerušit šňůru několika zápasů bez výhry i přesto, že se jim na ledě soupeřů vůbec nedaří. Se ziskem pouhých tří bodů jsou nejhorším týmem v soutěži na ledě soupeře.

Do Prostějova s týmem neodcestuje trenér Prachař, který po utkání se Vsetínem skončil, nahradil ho dosavadní asistent Ivo Dostál.

Radek Špatka