První utkání bude sehráno o víkendu od 19. do 21. března, domácím družstvem a tedy pořadatelem je TJ Náměšť, následující víkend bude sehráno odvetné a rozhodující utkání, kdy domácím bude Veverská Bítýška. O pořadí ve finále rozhoduje počet bodů, skóre z obou vzájemných zápasů, v případě rovnosti se po druhém zápase prodlužuje 5 minut a pak následují samostatné nájezdy do rozhodnutí.

MOSTIŠTĚ – V. BÍTÝŠKA 4:4

Domácí se rychle dostali do dvojbrankového vedení a dlouho to vypadalo, že by pro ně postup nemusel být zcela nedosažitelným, ale Veverská Bítýška má dostatečně zkušené mužstvo a má také Václava a Přemysla Živné, kteří měli prsty ve všem, co se hostům podařilo. Domácí opět pouze s jedenácti hráči srdnatě bojovali a ještě po druhé třetině vedli 3:2.

V poslední třetině hosté dokázali vyrovnat, v osmapadesáté minutě se ale domácí dokonce znovu dostali do vedení 4:3, v samém závěru ještě odvolali brankáře, ale šestnáct vteřin před koncem inkasovali do prázdné branky.

Díky tomu, že první utkání play off vyhrála Veverská Bitýška 6:3, stačil jí k zaručení postupu do finále i nerozhodný výsledek

Branky a nahrávky: Jiří Svoboda, Václav Krejčí, Musil, Syrový (Novák 2, Šlapal, Toman) - Václav Živný, Klíma, Přemysl Živný, Milan Hakl (Václav Živný 3, Přemysl Živný 2, Kadlec, Gajdoš). Vyloučení: 8:9. Využití: 3:1. Diváci: 150. Třetiny: 2:1, 1:1, 1:2.

NÁMĚŠŤ N. O. – V. MEZIŘÍČÍ B 8:1

Domácí nastoupili do utkání s tím, že vzhledem k tomu, že první utkání play off bylo kontumováno 5:0 ve prospěch HHK V. Meziříčí B (za neoprávněný start hráče TJ Náměšť po předcházejícím dvojnásobném udělení osobního trestu do konce utkání - OK), a chtějí-li postoupit do finále OP LH, musí vyhrát nejméně o šest branek a tomu podřídili vše. Už od první minuty nasadili vysoké tempo a bojovali o každý puk. Útoky se střídaly z obou stran a utkání bylo vyrovnané a probíhalo za dobrého výkonu rozhodčích, kteří minimálně zasahovali do hry,

Vedoucí branku utkání se podařilo domácím vstřelit v 9. minutě a to byl signál k ještě většímu úsilí a bojovnosti. Minutu před koncem první třetiny po střele Strnada a následné teči přidali domácí druhou, důležitou branku soupeři „do šatny“.

Druhá třetina probíhala ve stejném tempu jako v úvodu utkání, za povzbuzování svých početných příznivců soupeři střídali útoky na obou stranách.

Domácí měli více důrazu a ve 24. minutě zvýšili vedení, hosté však pět minut na to ještě zkorigovali na 3:1, to však už byla jejich labutí píseň. Domácí tato branka nedeprimovala, pokračovali ve velmi dobrém výkonu a do konce třetiny vstřelili ještě dvě branky. Ve třetí třetině se začali domácí stále víc prosazovat a získali převahu, kterou dokázali proměnit v další branky a utkání vyhráli přesvědčivým rozdílem. Hosté se sice snažili uhrát přijatelný výsledek, ale výkon domácího týmu včetně jejich brankáře Sázavského, byl tentokrát nad jejich síly.

Branky a nahrávky: Fiala 2, Sázavský 2, Kohút, Vinkler, Špičák (Strnad 4, Sázavský 2, Kejda 2, Němec 2, Vondrů) – Hrnčíř (Kudláček). Rozhodčí: Fiksa. Vyloučení: 6:10. Využití: 2:1. Diváci: 250. Třetiny: 2:0, 3:1, 3:0.

PETR STOČEK