PELHŘIMOV – KLÁŠTEREC 7:6

Útočný hokej, který bavil diváky a trenéry přiváděl k šílenství. Tak by se dal shrnout duel Ledních medvědů s Kláštercem. „Hlavně, že jsme to všichni ve zdraví a bez infarktu přežili,“ oddechl si po utkání Ivan Padělek. Hosté dokázali v druhé třetině smazat dvoubrankovou ztrátu a dostat se dokonce do vedení. To však vydrželo velmi krátce.

Pelhřimov si zásluhou Třetiny a Bezděka vytvořil opět dvoubrankové vedení. Medvědi si nakonec vítězství pohlídali, přestože v závěru utkání měli hosté několik příležitostí k vyrovnání. „Myslím, že k hodnocení tohoto zápasu bude stačit to, že jsme vyhráli,“ řekl stručně pelhřimovský kouč Padělek.

Branky a nahrávky: 9. Votápek (Marek Hadrava), 18. Votápek (Třetina, Tolkner), 23. Martin Hadrava (Bezděk, Kubát), 33. Třetina (Votápek, Marek Hadrava), 36. Bezděk (Plachý, Zadražil), 39. Bezděk (Třetina, Zadražil), 45. Plachý (Bezděk) – 20. Hrdlička (Nguyen, Toman), 27. Toušek (Hrdlička), 30. Toman (Nguyen, Hrdlička), 32. Strejček (Loučka), 42. Hrdlička (Toman), 53. Hrdlička (Toman, Nguyen). Rozhodčí: Kopeček – Polák, Rampír. Vyloučení: 10:9. Využití: 2:5. Diváci: 331. Třetiny: 2:1, 4:3, 1:2. Pelhřimov: Čekal – Zadražil, Kubát, Jelínek, D. Kasalý, Mečiar – F. Kasalý, Marek Hadrava, Třetina, Votápek, Kopic, Tolkner, Plachý, Martin Hadrava, Bezděk.

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE – KOBRA PRAHA 2:7

Pražská Kobra znovu uštkla. Kobře se letos velmi daří, což na vlastní kůži poznali i hokejisté Moravských Budějovic. „Přijel mančaft, který je v pohodě, který hrál dobrý hokej,“ zhodnotil protivníka budějovický kouč Rudolf Cakl. Hned od začátku utkání byl pražský tým lepším týmem. Hostům se navíc dařilo i v koncovce, a tak nebylo divu, že po čtyřiceti minutách vedli o tři branky. V závěrečné dvacetiminutovce ještě přidali další tři branky a dorazili oslabená Žihadla. „Nechci se na nic vymlouvat, ale odešel nám jeden celý útok a to byl velký zásah do sestavy. V podstatě všechny tři lajny byly rozhozené, takže spíš jsme než jsme hráli hokej, tak jsme se na ledě hledali,“ dodal Cakl k utkání, které znamenalo pro jeho svěřence třetí porážku v řadě.

Branky a nahrávky: 24. Lupač (Horký, Randa), 52. Telesz (Matějka) – 6. Pohl (Kučera), 8. Kučera (Pohl, Čurda), 21. Kučera (Pohl), 40. Pohl (J. Vrbík, Kučera), 41. Štejner (Kučera, Čurda), 48. Novák (Slanina, R. Vrbík), 60. Slanina (Růžička, Pohl). Rozhodčí: Pokorný – Klouda, Musil. Vyloučení: 7:7, navíc Kučera (KOB) 10 min OT. Využití: 0:3. Diváci: 310: Třetiny: 0:2, 1:2, 1:3. Moravské Budějovice: Vejvoda – Jakeš, Sobotka, Randa, Peroutka, Sechovec, Forman, Latner, Prkna – Dostál, Matějka, Barták, Lupač, Gottlieb, Telesz, Horký, Kesner, Vlašín.

TÁBOR – ŽĎÁR N. S. 4:2

Tábor patří tradičně mezi favority II. ligy a svoji sílu potvrdil i proti Plamenům, které doplatily především na individuální chyby. „Myslím, že celkově to dnes nebyl z naší strany tak špatný zápas, jak by se mohlo zdát. Udělali jsme ale několik individuálních chyb, kterými jsme soupeři pomohli ke třem gólům,“ viděl Martin Sobotka hlavní příčinu prohry. Zkušený soupeř, jakým Tábor bezpochyby je, dokázal chyby potrestat, a když Plameny nedokázaly využít dvě dvojnásobné přesilové hry, bylo o vítězi rozhodnuto. Nic na tom nezměnily ani branky Smejkala a Kunstmullera, kteří v závěru pouze zkorigovali skóre na konečných 4:2.

Branky a nahrávky: 1. Kratzer (Seidl, Mařík), 22. Kratzer, 33. Blažek (Dvořák), 46. Kratzer (Boháč) – 49. Smejkal, 60. Kunstmuller. Rozhodčí: Mertl – Dančišin, Matějíček. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Třetiny: 1:0, 2:0, 1:2). Žďár nad Sázavou: Sláma – Vítek M., Staněk, Pleva, Pilný, Kolda, Smejkal – Padělek, Kaňka, Krupka – Gregar, Kunstmuller, Plachý – Vítek D., Man, Štěpánek – Hron.

Ostatní zápasy skupiny Západ: Řisuty – Bílina 5:6 pp (3:1, 0:3, 2:1 – 0:1), Kolín – Nymburk 4:2 (3:0, 1:1, 0:1), Klatovy – Vrchlabí 4:1 (1:0, 0:0, 3:1), Sokolov – Trutnov 6:1 (2:0, 2:0, 2:1), Jindřichův Hradec – Jablonec nad Nisou 6:2 (1:0, 3:0, 2:2).

1. Kobra Praha 13 10 1 0 2 60:32 32

2. Sokolov 13 8 2 1 2 58:33 29

3. Tábor 13 6 3 3 1 44:29 27

4. Kolín 14 7 2 2 3 50:41 27

5. Řisuty 14 8 0 3 3 58:51 27

6. Jablonec nad Nisou 13 7 2 0 4 48:32 25

7. Vrchlabí 13 5 3 2 3 53:46 23

8. Jindřichův Hradec 13 6 1 1 5 39:30 21