O nějakém velkém zklamání však nemůže být řeči. Ve zmíněném utkání proti edmontonským Olejářům si Nečas vůbec nevedl zle, odezva na jeho výkon byla poměrně příznivá. Přesto se v týmu Hurkánů rozhodli, že talent mladého útočníka nechají ještě nějaký čas rozvíjet na evropském kontinentu.

„Martin potřebuje hrát, to je pro jeho kariéru momentálně to nejdůležitější, aby to mělo hlavu a patu. V Carolině ho do budoucna vidí mezi prvními šesti útočníky, tohle místo by ale teď hned nedostal. Takže se vrací, počítá s tím a těší se do Komety,“ uvedl hned po rozhodnutí Caroliny hráčův agent Marek Vorel pro web iSport.cz.

Posila pro juniory

Ani samotný hráč nebyl z předčasného konce působení v NHL příliš smutný. Už před sezonou počítal s případnou variantou, že si nejslavnější hokejovou soutěž pouze okusí a ročník dokončí v Brně.

„Moc se na návrat do Komety těším, těší mě, že zde budu moci odehrát ještě jednu sezonu. V Carolině nyní máme čtyři centry, proto jsme se domluvili, že by bylo úplně zbytečné, abych v NHL odehrál šest nebo sedm minut na zápas bez přesilovek. Návrat do Brna je teď nejlepší cestou pro to, abych se dál zlepšoval,“ potvrdil samotný Martin Nečas.

To, že se Martin Nečas vrací zpět do Česka bylo rozhodně dobrou zprávou pro trenéry juniorské reprezentace. Právě rodák z Nového Města na Moravě by totiž měl být jedním z klíčových hráčů naší dvacítky na mistrovství světa, které se letos uskuteční za mořem v Buffalu.

Hokejisté Velké Bíteše (v modrém) prohráli v Boskovicích těsně 4:5, když rozhodující branku inkasovali čtyři minuty před koncem při vlastní přesilovce.
Srdnatý výkon Velké Bíteši body nepřinesl