Manažer SKLH Miloslav Šimon se proto rozhodl jednat a po nešťastné blamáži s Chotěboří oslovil v únoru zatraceného syna žďárského hokeje Aleše Koželuha. Ten se těsně před loňským play off rozhodl opustit mančaft kvůli odlišnému pohledu na hokej, jenž veřejně publikoval ve svém „tiskovém“ prohlášení.

K této situaci se jak Šimon, tak i trenér Kuchyňa postavili velmi rázně. Kouč na únorové tiskové konferenci mimo jiné uvedl: „Aleš byl pro mě nepostradatelný, ale k tomu co udělal a hlavně v jaké době se tak rozhodl, tak to hodnotím velmi negativně. Podrazil tím kompletně celý mančaft. Do budoucna s ním proto nepočítám.“

Nedělní porážka s Chotěboří ale vše otočila o sto osmdesát stupňů. „Já si myslím, že jsme chlapi. Aleš to měl řešit až po play off, ale to už zpátky nevezmeme. Momentálně jsme rádi, že je ve Žďáře a snad nám pomůže v letošním play off,“ říká Miloslav Šimon.

Je pravda, že dnes absolvuje první trénink s mužstvem loni nejproduktivnější obránce Aleš Koželuh? Můžete potvrdit jeho návrat do týmu?

Ano můžu.

Jak se zrodil?

Po nešťastném zápase s Chotěboří. Když jsem viděl, že Pavlu Staňkovi vzali registračku, tak jsem se o Alešovi poradil s Martinem Sobotkou. Ten s tím neměl problém, a tak jsem Alešovi zavolal.

Co vám Koželuh řekl?

Na druhý den jsme si naplánovali schůzku, asi dvě hodiny jsme spolu mluvili a nakonec se ukázalo, že za Žďár chce hrát. Krajský přebor už ho neuspokojoval.

Loni tým opustil před play off kvůli odlišnému pohledu na hokej, než mělo vedení klubu. Vy i trenér Kuchyňa jste to označili za podraz. Kuchyňa zároveň prohlásil, že s do té doby nepostradatelným mužem zadních řad do budoucna nepočítá. Jak to chcete vysvětlit lidem, kteří se zajímají o žďárský hokej?

Já si myslím, že jsme chlapi. Může se stát cokoliv, řeknou se často věci, které se myslí jinak a pak už se to nedá vrátit. Aleš to měl řešit až po play off, ale to už zpátky nevezmeme. Momentálně jsme rádi, že je ve Žďáře a snad nám pomůže v letošním play off.

S trenérem Kuchyňou jste o tom nemluvil?

Trenérovi jsem to oznámil jako hotovou věc. A on to pochopil.

Co říkáte na ten včerejší výbuch v Nymburku?

Bohužel jsme nebyli v ideálním složení. Rozhodlo to, že jsme asi překonali Guinnessovu knihu rekordů, protože jsme za 32 vteřin dostali tři góly. V Nymburku se ukázalo, že na některé hráče je druhá liga příliš velkým soustem. I proto jsme rádi, že přichází Aleš, který nám může pomoci už s Trutnovem.

To už jste stihli vyřídit jeho registraci na svazu?

Právě (rozhovor vznikal ve čtvrtek dopoledne, pozn. red.) se vracíme z Prahy. Vše jsme vyřídili a Aleš bude moci nastoupit. A zároveň jsme se dozvěděli, že Pavel Staněk dostal stop na tři utkání. Jedno si už vybral s Nymburkem, takže by měl hrát doma proti Hodonínu. Myslím si, že to dopadlo ještě dobře.

---------------------

Kuchyňa myslí na budoucnost. Koželuha vítá

Jeho tým neprožívá zrovna nejlepší období. Ve středu večer trenér Petr Kuchyňa jen smutně přihlížel, jak se Plameny vytrácí z ledu. Po dvou rychle obdržených brankách sice vystřídal brankáře, jenže ani tento tah výkon týmu nezvedl. A tak si z Nymburku odvezl první dvojciferný příděl v dosavadní trenérské kariéře. „V první řadě musíme být silní, protože teď musíme počítat s obrovskou kritikou a tím, že si to vyžereme až do dna,“ říká Petr Kuchyňa.

Popište, co se v Nymburku stalo.

Pravdou je to, že v momentě, kdy mi chybí dva důležití obránci, tak máme obrovské problémy. Nymburk skvěle bruslil a za jeho hru ho musím pochválit. V těch sedmi minutách, co nám dali pět gólů, tak snad pětkrát vystřelili. Přál bych si, aby fanoušci přijali mou omluvu za mančaft, protože tým teď potřebuje pomoct. Doufám, že se to v neděli zlomí.

Z posledních jedenácti zápasů jste osmkrát prohráli. Kudy z toho ven?

S vedením si musíme sednout a něco s tím udělat. I třeba zapojit mladé juniory. Ale je potřeba si uvědomit, že juniorka má také potíže a není možné jim sebrat několik hráčů.

Posílit kádr přichází Aleš Koželuh. Co říkáte na jeho návrat?

Tohle byla intervence pana Šimona. Jsou zde nějaké morální věci z loňska. Já jsem v minulosti řekl, že se nemůže vrátit do týmu. Ale to je minulost. Teď je potřeba říct, že se musíme dívat do budoucnosti, protože máme velké problémy v obraně a pokud Koželuh projevil zájem vrátit se do mančaftu, tak jsem hrozně rád, že se vrací. Pokud bude odvádět stoprocentní výkony, tak jeho návrat musím jednoznačně uvítat. Já jsem s ním osobně problémy nikdy neměl a ani v tuhle chvíli je nemám. Navíc jsem v situaci, že nemůžu počítat se Staňkem a ani Pleva se stále necítí ideálně.

-------------------

Koželuh k návratu: Udělal jsem ze sebe jen blbce

Patálie v defenzivě stojí za návratem donedávna nejproduktivnějšího obránce Plamenů Aleše Koželuha. Ten si v loňské sezoně připsal během třiatřiceti utkání dvacet kanadských bodů (6+14). Nyní se v minulosti nepostradatelná dvaaosmdesátka vrací z Hlinska zpět do Žďáru.

Aleši, jak došlo k vašemu návratu?

Po zápase s Chotěboří mi zavolal manažer Šimon a promluvili jsme si o té loňské sezoně. Uvědomil jsem si, že pokud budu trucovat, tak Žďáru moc nepomůžu a to jsem nechtěl. Takže jsme se domluvili, že pokud mě z Hlinska uvolní, tak budu nastupovat za Žďár.

Už jste byl mezi spoluhráči v kabině?

Ještě ne. Do šatny jsem si dal jen věci a na led jdu až dnes. Už se těším, protože ve Žďáře je opravdu skvělá parta.

Loni jste se ale s klubem rozešel ve zlém. Už jste si všechno vyříkali?

Jak už jsem říkal. Uvědomil jsem si, že tou formou co jsem udělal, jsem ze sebe udělal jen blbce. Teď chci makat na ledě a soustředit se jen na svůj výkon.