Prvním katem Plamenů se minulou sobotu stali hokejisté Opavy, kteří na žďárských Bouchalkách zvítězili 3:2 po prodloužení.

„Rozhodující gól byl trošku smolný, protože naši dva hráči se v útoku blokli. Ale zápas to byl dobrý, hosté byli připravení a dobře bránili, což nám příliš nevyhovuje. Hráli úplně jiný hokej, bylo to pro nás něco nového. Remíza byla spravedlivá, nastavení už je trošku o štěstí,“ hodnotil duel kapitán Žďáru, kterého mrzelo to, že vítězná série skončila v domácím prostředí.

„Doma samozřejmě chceme vyhrávat za tři body, ale na druhou stranu je první porážka v sezoně k něčemu dobrá. Vrátí nás to na zem, budeme makat a zase začneme vyhrávat. Předchozí zápasy jsme vyhrávali velice lehce, možná i proto jsme proti Opavě byli i lehce podráždění, z čehož vyplývaly fauly a hodně vyloučení, hlavně ve druhé třetině. Určitě jsme ale nevyhořeli.“

Z možných jedenadvaceti bodů, které byly dosud ve hře, jich tak žďárští hokejisté získali devatenáct. To je rozhodně více než slušná bilance, s kterou se možná ani tolik nepočítalo.

„Určitě jsme spokojení, po některých výsledcích v přípravě jsme měli z úvodu sezony lehké obavy. Teď si ale myslím, že nejen výsledky, ale i naše hra jsou velice dobré,“ těší kapitána Žďáru.

Útočení jim sedí

Tomu se letos daří i v produktivitě, z pozice obránce má několik kanadských bodů, čímž naplňuje vizi trenéra Michala Konečného, který svým svěřencům ordinuje výrazně ofenzivní styl.

„Je to v podstatě současný trend hokeje na všech úrovních. Pět hráčů musí na ledě útočit i bránit. Trenér po nás obráncích chce, abychom útok podporovali, což se nám daří, třeba takový Kuba Peslar je v podstatě čtvrtým útočníkem na ledě. Dáváme hodně branek, ta produktivita se musí někde projevit. Nejsme týmem, který by něco ubránil, útočení máme v krvi,“ vysvětluje Martin Pleva, který už vyhlíží sobotní derby na ledě Pelhřimova.

„Pelhřimov má šikovné útočníky, na to si musíme dát pozor. Jedem tam ale stoprocentně vyhrát, věřím, že to zvládneme a vrátíme se na vítěznou vlnu.“