Hokejisté Bohdalce v něm dobře začali, když po první třetině odcházeli do kabin s těsným náskokem. Jenže v prostřední části skórovali jen hráči Světnova a to hned třikrát. V závěrečné periodě už Bohdalec pouze korigoval na konečných 2:3.

Druhý těsný výsledek tohoto kola se zrodil v souboji Veselíčka se Znětínkem. V něm padlo jedenáct branek, úspěšnější byli hokejisté prvně jmenovaného celku.

Zbylá čtyři utkání tohoto kola nabídla výsledkově jednoznačné partie. Nová Ves nenavázala na týden staré senzační zdolání Bohdalce a Rudolci podlehla vysoko 3:8.

Zatímco před rokem vévodili krajskému přeboru fotbalisté Pelhřimova (v bílých dresech) a Speřice (v červeném) je marně stíhaly, letos na podzim tomu bylo přesně naopak.
Dosud nevídané: Fotbalovému krajskému přeboru Vysočiny vévodí vesnické kluby

Jen o branku lépe dopadli v zápase proti Ostrovu nad Oslavou hráči Řečice. V dresu vítězů řádil především agilní Němec, autor hattricku. Hokejisté Vatína zdolali Pavlov 8:2, o rovnou polovinu jejich střelecké bilance se postaral kanonýr Váša.

Nejjednoznačnější byl poslední zápas, v němž Přibyslavi proti posledním Škrdlovicím chyběla jen jediná branka k dosažení magické desítky.

Na čele tabulky dál zůstává stoprocentní Světnov, o dva body zpět je Přibyslav, následovaná Vatínem.

Výsledky 5. kola VHL:
BOHDALEC – SVĚTNOV 2:3
Branky a nahrávky: L. Jaša, F. Kovář (P. Jaša) – J. Straka, L. Tůma, V. Vondráček (L. Pošvic, V. Šír, R. Toman). Třetiny: 1:0, 0:3, 1:0. Nejlepší hráči: Petr Jaša – Miroslav Novák.

RUDOLEC – NOVÁ VES 8:3
Branky a nahrávky: O. Chalupa 2, A. Boháček, V. Musil, V. Musil, J. Ptáček, R. Vomela, D. Zelený (T. Vomela 3, D. Zelený 3, O. Chalupa, V. Musil, V. Musil) – P. Bureš, J. Krejčí, D. Nejedlý (D. Starý). Třetiny: 3:2, 3:1, 2:0. Nejlepší hráči: Jonáš Mareček – Jiří Benc.

ŘEČICE – OSTROV N. O. 4:8
Branky a nahrávky: J. Dostál 3, P. Šustáček (M. Němec, V. Šacl) – R. Němec 3, J. Procházka 2, R. Fňukal, K. Kment, J. Němec (I. Dupal 3, R. Fňukal 2, P. Burian, K. Kment, J. Němec, R. Němec, L. Titauer). Třetiny: 1:4, 2:4, 1:0. Nejlepší hráči: Ondřej Poul – Radim Němec.

PAVLOV – VATÍN 2:8
Branky a nahrávky: P. Karásek, E. Tesáček (J. Hron, M. Kabelka) – A. Váša 4, L. Šíma 2, M. Láznička, J. Macek (O. Šulc 2, J. Macek, M. Blíženec, L. Váša). Třetiny: 1:2, 0:2, 1:4. Nejlepší hráči: Pavel Karásek – Antonín Váša.

VESELÍČKO – ZNĚTÍNEK 6:5
Branky a nahrávky: L. Nekvinda 2, T. Bořil, F. Kasal, L. Klement, J. Kratochvíl (L. Nekvinda 2, R. Kaláb, L. Klement, J. Kratochvíl) – J. Vaněk 2, P. Bílek, M. Plhák, J. Weinhofer (M. Plhák 3, J. Vaněk 2, P. Vaněk, P. Weinhofer). Třetiny: 1:1, 3:3, 2:1. Nejlepší hráči: Lukáš Nekvinda – Marek Plhák.

ŠKRDLOVICE – PŘIBYSLAV 0:9
Branky a nahrávky: P. Forman 3, P. Neubauer 2, V. Neubauer 2, J. Mareček, M. Strašil (J. Musil 2, P. Forman 2, C. Křepinský, V. Neubauer 2, T. Svoboda, L. Svoboda, D. Paul, P. Svoboda, M. Teml). Třetiny: 0:3, 0:5, 0:1. Nejlepší hráči: Michal Pelikán – Pavel Forman.