Letošní čtvrtfinále může být pohřebištěm aspirantů na titul. Znětínek (třetí tým po základní části a loňský finalista) vyhořel na hokejkách Lísku. Trochu překvapivě hladké vyřazení jednoho z kandidátů na medaile ale není náhodné. Jedním z důvodů byla jeho neschopnost vítězit nad nejlepšími mužstvy VHL, což se mu vrátilo jako bumerang v mnohem více vyhroceném play off. V sezoně 2011/2012 třetí Písečné na Světnov nemělo a pomyslný Damoklův meč visí i nad loni čtvrtou Přibyslaví.

PLAY OFF – ČTVRTFINÁLE
LÍSEK – ZNĚTÍNEK 4:2
Zhodnocení Radka Špatky (hráč, Lísek): „O našem postupu do semifinále rozhodl skvělý výkon brankáře Kubíka a poctivá hra celého týmu směrem dozadu. Důležitým faktorem také bylo, že jsme na každý soupeřův vstřelený gól dokázali v obou duelech rychle odpovědět."
Zhodnocení Petra Vaňka (hráč, Znětínek): „Soupeř byl v obou zápasech o třídu lepší ve všech herních variantách. S předvedenou hrou jsme neměli nejmenší šanci přes Lísek postoupit. Gratulujeme Lísku k zaslouženému postupu a přejeme hodně štěstí v dalších bojích v play off."
Branky a nahrávky: M. Svoboda, Horák, Dvořák, Špatka (Korbička 2, Krejčí, Dvořák, M. Svoboda) – Neubauer, J. Vaněk (J. Vaněk). Rozhodčí: Hájek, Štěpánek. Vyloučení: 2:6. Diváci: 75. Třetiny: 0:0, 2:1, 2:1. Konečný stav série: 2:0. Postupuje Lísek.
Lísek: Kubík – Vokurka, Klusák, P. Svoboda, Navrátil, M. Svoboda, Šimeček, Špatka, Dvořák, Korbička, Horák, Krejčí, Chocholáč. Znětínek: Mokrý – Bílek, Diviš, Dvořák, Fabík, Hubený Inwald, Karásek, Křehlík, Neubauer, Pešek, J. Vaněk, P. Vaněk, Vávra, J. Weinhofer, P. Weinhofer.

VATÍN – BOHDALEC 2:8
Zhodnocení Lubomíra Mokrého (zástupce vedoucího mužstva, Vatín): „O týmu, který postoupí do semifinále, se rozhodlo již v první třetině, kterou Bohdalec jednoznačně vyhrál 0:3."
Branky a nahrávky: Mokrý, Sochor (V. Macek, L. Šíma, Vondrák) – L. Jaša 2, J. Chrást, P. Jaša, V. Jaša, T. Nedoma, Tulis, Vařejka (A. Chrást, P. Jaša, Kovář, V. Nedoma, L. Špička, Vařejka). Rozhodčí: Fiksa, Hájek. Vyloučení: 5:6. Využití 1:0. Diváci: 95. Třetiny: 0:3, 1:4, 1:1. Konečný stav série: 0:2. Postupuje Bohdalec.
Vatín: Pazour – Mar. Straka, Blíženec, Sochor, Vondrák – L. Sobotka, K. Sobotka, V. Macek, Štěpánek, Mokrý, L. Šíma, J. Macek, J. Šíma. Bohdalec: Majtner – Hudec, A. Chrást, J. Chrást, L. Jaša, P. Jaša, V. Jaša, Kovář, T. Nedoma, V. Nedoma, P. Sklenář, Smažil, Šindler, L. Špička, Tulis, Vařejka, Večeřa.

RUDOLEC – PŘIBYSLAV 5:2
Zhodnocení Vojtěcha Musila (hráč, Rudolec): „Vstup do utkání jsme měli špatný a snad z prvního útoku jsme inkasovali. Díky dvěma trefám Luboše Šerejcha se nám podařilo za výborné podpory fanoušků první třetinu otočit v náš prospěch. Gól na 3:1 nás spolu s výtečnými zákroky P. Šutky uklidnil, ale přestávka na úpravu plochy nám neprospěla a soupeř se dostal opět na rozdíl jediné branky. Rychlé, bojovné a oboustranně kvalitní utkání se velmi podobalo prvnímu čtvrtfinále, tentokráte však s naší vítěznou koncovkou, kterou jsme si zasloužili."
Branky a nahrávky: Lub. Šerejch 2, T. Klimeš, Vl. Musil, M. Vomela (J. Ptáček 2, Vl. Musil, Lub. Šerejch, M. Vomela) – P. Forman, M. Teml (P. Svoboda, R. Teml). Rozhodčí: M. Hájek, M. Fiksa. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 50. Třetiny: 2:1, 1:0, 2:1. Stav série: 1:1.
Rudolec: P. Šutka – J. Bernard, A. Boháček, O. Chalupa, R. Chytal, T. Klimeš, Voj. Musil, Vl. Musil, J. Ptáček, Lub. Šerejch, Lad. Šerejch, R. Vomela, M. Vomela. Přibyslav: K. Bartoš – P. Forman, C. Křepinský, L. Koubek, J. Musil, M. Neubauer, M. Strašil, L. Svoboda, P. Svoboda, T. Svoboda, J. Škareda, M. Teml, Mil. Teml, R. Teml, M. Vlček.

PÍSEČNÉ – SVĚTNOV 2:5
Zhodnocení Vladimíra Černého (vedoucí mužstva, Písečné): „Ve značně oslabené sestavě jsme se soupeřem drželi krok po celý zápas, ale tak zkušený tým jako je Světnov, nepřipustil žádné překvapení a zaslouženě postoupil do semifinále. Děkuji všem hráčům za bojovnost a nasazení v celé sérii."
Branky a nahrávky: Kobza, R. Sklenář (Babák, Buchta, Zbytovský) – V. Tlustoš 2, Toman 2, Strnad (Sáblík 2, Hodonský, Strnad, Straka, V. Tlustoš).  Rozhodčí: Hájek, Fiksa. Vyloučení: 1:7. Využití: 2:1 V oslabení: 0:1. Diváci: 75. Třetiny: 0:2, 1:2, 1:1. Konečný stav série: 0:2. Postupuje Světnov.
Písečné: Sochor, Šťastný – Babák, Buchta, Coufal, Flek, Kobza, Peňáz, Z. Sklenář st., R. Sklenář, M. Sklenář, Vávra, Zbytovský. Světnov: Novák – Hodonský, Kuba, Kučka, Mifka, T. Mrkos, Sáblík, Strnad, Straka, Štefan, V. Tlustoš, Toman, Tůma, Vondráček, L. Zich, M. Zich.

SKUPINA O 9. AŽ 12. MÍSTO
ŘEČICE – NOVÁ VES 4:6
Zhodnocení Lukáše Veselého (vedoucí mužstva, Řečice): „V prvním dějství jsme šli do vedení, ale soupeř rychle srovnal a přihodil další dvě branky. Vyrovnané utkání jsme díky velkému počtu neproměněných šancí prohráli."
Branky a nahrávky: P. Kříž, Pekárek, J. Šandera, P. Šustáček (J. Poul, O. Poul) – L. Novotný 2, T. Novotný 2, Havlík, Zajíček (Havlík 2, P. Nečas 2, Bureš, L. Novotný, T. Novotný, M. Zdražil). Rozhodčí: Hájek, Fiksa. Vyloučení 6:3, navíc P. Šustáček (Řečice) 10 min OT. Využití: 0:2. Diváci: 27. Třetiny: 1:3, 3:3, 0:0. Řečice: R. Kříž – M. Dostál, J. Dostál, Kaláb, P. Kříž, P. Poul, M. Šustáček – O. Poul, P. Šustáček, J. Šandera, F. Šustáček, M. Drdla, L. Veselý, J. Poul, V. Šacl, Pekárek. Nová Ves: R. Novotný – Bureš, Čech, Havlík, Krejčí, Kubík, Malimánek, P. Nečas, L. Novotný, T. Novotný, Zajíček, M. Zdražil.

VESELÍČKO – ŠKRDLOVICE 3:2
Zhodnocení Romana Kalába (vedoucí mužstva, Veselíčko): „Soupeř byl po celý zápas o něco lepší. Hlavně ve třetí třetině nás jasně přehrál, ale díky našemu gólmanovi Brostíkovi bereme vítězství my.
Branky a nahrávky: Blažíček, Majtner, Svatoň (Neuman 2, Kratochvíl) – M. Jůn, Šmahel (Pruger, Žák). Rozhodčí: Hájek. Vyloučení 4:2, navíc Brostík (Veselíčko) 10 min. OT.  Bez využití. Diváci: 28. Třetiny: 2:1, 1:1, 0:0. Veselíčko: Brostík – Blažek, Neuman, L. Klement, Glos, Uhlíř, Klíma, R. Kaláb, Svatoň, Kratochvíl, Klíma, Laštůvka, Blažíček, Majtner. Škrdlovice: Pelikán – Berger, Hromádka, M. Jun, P. Jun, P. Jun ml., Komínek, Mach, Machovec, Mrkos, Musil, Pruger, Šmahel, Vetešník, Žák.

SKUPINA O 13. AŽ 16. MÍSTO
JÁMY – SLAVKOVICE 2:8
Zhodnocení Jana Peňáze (vedoucí mužstva, Jámy): „Zápas jsme začali dobře a téměř do jeho poloviny jsme vedli 1:0. Náš brankář Benc předvedl několik vynikajících zákroků a držel nás nad vodou. V polovině jsme však fyzicky odpadli a soupeř nás začal přehrávat a sázet branku za brankou."
Branky a nahrávky: R. Kondrát, Růžička (Rezler) – Z. Starý 3, Mužátko 2, Mrázek 2, Zdražil (Štěpánek 4, Zdražil 2, Jaitner). Rozhodčí: Hájek. Vyloučení 2:3. Využití 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 25. Třetiny: 1:0, 1:4, 0:4. Jámy: Benc – Trčka, Růžička, Rezler, Peňáz, Nedvěd, Kubíček, R. Kondrát, Halouska. Slavkovice: Škorpík – Hudeček, Jaitner, Kordovský, Liška, Mrázek, Mužátko, Z. Starý, Štěpánek, Zdražil.

V. LOSENICE – OSTROV 1:2
Zhodnocení Davida Zeleného (hráč, V. Losenice): „Dnešní utkání rozhodla naše nedisciplinovanost. Ostrov plně využil početní výhodu, kterou jsme mu nabídli, a zaslouženě, ač se štěstím, vyhrál."
Branky a nahrávky: F. Hromádka (J. Hromádka) – Burian, Z. Gregar (Burian) Rozhodčí: Hájek, Lisa. Vyloučení: 10:6, navíc P. Neubauer TH. Využití: 0:2. Diváci: 15. Třetiny: 1:1, 0:1, 0:0. V. Losenice: Josef Rosecký – Bureš, J. Hromádka, F. Hromádka, Kamarád, J. Mach, M. Mach, Matěja, Neubauer, Pátek, Jaroslav Rosecký, V. Rosecký, Veselý. Ostrov: Ondráček – Burian, Dostál, Dupal, Fňukal, J. Gregar, P. Gregar, Z. Gregar, Jurek, Kment, Paul, P. Pelikán, S. Pelikán, Pikula.

SKUPINA O 17. AŽ 19. MÍSTO
PAVLOV – OLEŠNÁ 3:1

Zhodnocení Miroslava Jana (trenér, Pavlov): „Konečně jsme dokázali dotáhnout celý zápas až do vítězného konce! Kluci celé utkání makali naplno a bylo vidět, že už vyhrát opravdu chtějí. Přišlo to sice ke konci sezony, ale ještě máme před sebou poslední tři utkání a je to určitě dobrá vzpruha na další boje.  Myslím si, že utkání jsme měli ve svých rukou a Olešnou jsme takřka do ničeho nepustili."
Branky a nahrávky: Havelka, Karásek, Kasal (R. Dvořák 2, Sokol) – Petera. Rozhodčí: Hájek, Zavadil. Vyloučení: 1:6, navíc Štemberk 10 min. OT a Jelínek 25 min. TH (oba Olešná). Diváci: 7. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:0. Pavlov: Klíma – M. Barták, L. Barták, Bečka, Berka, Černý, V. Doležal, R. Dvořák, J. Havelka, B. Chmelař, Jan, Karásek, Kasal, Lavička, Pešek, Sokol, Šantrůček. Olešná: Štemberk – Babjačok, Holman, Chalupa, Jambor, Jelínek, Kovařík, Moravec, Pazour, Petera, Procházka, Průža, Řehoř, Sláma, Suchý.