Podobnou výhodu naopak vybojovali hokejisté Pelhřimova a Žďáru nad Sázavou, kteří své rivaly přehráli, a mohou tak už dnes vybojovat postup do čtvrtfinále.

PELHŘIMOV JABLONEC 5:3

Stav série: 2:1

V první polovině utkání byli domácí aktivnější a získali tříbrankové vedení. V 16. minutě našel Votápek zpoza branky Svobodu, který překonal Jelínka. V nástupu do druhé třetiny zvýšil Marek Hadrava a ve 25. minutě se po spolupráci prvního útoku prosadil Kopic. Pelhřimov ale vedení ukolébalo a hosté to potrestali. Ještě do konce třetiny snížili Tondr a Mulač, ve 49. minutě dostal Jablonec do jednogólového kontaktu Liška. Pelhřimov pak hrál místy až v hluboké defenzivě, ovšem vítězství už uhájil.

To navíc pečetil po bratrské spolupráci Martin Hadrava. „Potěšilo mě, že jsme uhlídali soupeřovy přesilovky, což se nám v prvních dvou zápasech nedařilo. Jablonec se v nich prosadil jen jednou, navíc po individuální akci. Sami jsme při nich dvakrát skórovali, což byl klíč k úspěchu. Získali jsme mečbol, teď máme možnost sérii ukončit. Nic hotového ale není," přiznal trenér Pelhřimova Aleš Totter.

Branky a nahrávky: 16. Svoboda (Votápek, Vylíčil), 21. Marek Hadrava (Martin Hadrava), 25. Kopic (Plachý, Kubát), 36. Martin Hadrava (Marek Hadrava, Filip Kasalý), 59. Martin Hadrava (Marek Hadrava) 35. Tondr (Příhoda), 40. Mulač (Brokeš), 49. Liška (Nevyhoštěný, Peřina). Rozhodčí: Doležal, Kopeček Kotlík, Zídek. Vyloučení: 10:8, navíc Svoboda (Pelhřimov) 10 minut, Brokeš (Jablonec) 10 minut, Šulc (Jablonec) 5 minut a do konce. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 600. Třetiny: 1:0, 3:2, 1:1.

Pelhřimov: Brabec Mečiar, Pavlík, A. Jelínek, Z. Jelínek, D. Kasalý, Beneš, Novotný, Pecen, Adam Kopic, Plachý, Kubát Marek Hadrava, Martin Hadrava, F. Kasalý Votápek, Svoboda, Vylíčil Kozlík, Štěpánek.

ŽĎÁR N. S. DĚČÍN 6:2

Sobotní zápas byl ve znamení branek v poslední minutě. Žďár se totiž dokázal prosadit ve 20., 40. i 60 minutě. Děčínští drželi s domácími krok téměř celou první třetinu, ale pět minut před první přestávkou šli do tří a Beneš je za to dorážkou Říhovy střely blesku-rychle potrestal. Další přesilovku využil před odchodem do kabin Kaňka, 2:0.

Hosté se ale nevzdali a rovněž v početní výhodě snížili smolnou tečí domácího Davida Vítka, jenž tečoval ránu Procházky. Zlomový moment přišel hned vzápětí. Během jediné minuty se přesně trefil Dítě i Krupka a Plameny odskočily na 4:1.

Děčín v divácky atraktivní prostřední části, která se hrála bez obran nahoru dolů, snížil, ale víc už nestihl.

Poslední slovo měli v zápase domácí, kteří navíc neproměnili dvě trestná střílení. „Začali jsme lépe, sice nám soupeř snížil, ale ty dva slepené góly nám hodně pomohly. Poté jsme hráli takticky špatně, moc jsme se tlačili dopředu a Děčín toho využil. Hráče na to budu speciálně upozorňovat, protože tohle se nám může příště vymstít. Teď máme mečbol a pokusíme se ho ukončit už v Děčíně," přál si trenér Martin Sobotka.

Branky a nahrávky: 15. Beneš (Říha, Kaňka), 20. Kaňka (Krupka, Staněk), 24. Dítě (Krupka, Štěpánek), 24. Krupka (Beneš, Kunstmüller), 40. Štěpánek (Dítě, Staněk), 60. Krupka (Štěpánek, Beneš) 23. Procházka (Zika, Tvrzník), 30. Chládek (Tvrzník, Vaněk). Rozhodčí: Dědek, Slavka Měkýš, Pospíšil. Vyloučení: 6:8, navíc Volke (D) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 1211. Třetiny: 2:0, 3:2, 1:0.

Žďár nad Sázavou: Sláma Beneš, Staněk, Smejkal, Pleva, Jícha, Jan Kunstmüller, Kaňka, Říha, Krupka, Štěpánek, Dítě, D. Vítek, Kotlík, Man, Zídek.

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE NYMBURK 1:4

Domácí začali dobře. Hrdina předchozího duelu Patrik Přidal totiž před koncem prvního dějství potrestal faul soupeře. Jenže v dalším průběhu už nebyly přesilovky pro hráče Budějovic velkou výhodou.

Spíš naopak. V dalších dvou případech totiž místo ohrožení branky Nymburka sami inkasovali. Nejprve v oslabení vyrovnal Stehlík a o sedm minut později otočil skóre Sirotek. A když v závěrečném dějství zvýšil na 3:1 Stehlík, bylo jasné, že se bude hrát další zápas.

Definitivní podobu výsledku pak stanovil Kříž. „Soupeř přijel hrát tvrdě, aby nás především v první třetině zastrašil. Kluci se zalekli, a když Nymburk začal hrát hokej, tak se začali bát soubojů. Ale porazit takového soupeře počtvrté v řadě by asi byla velká náhoda," zhodnotil trenér Moravských Budějovic Rudolf Cakl.

Druhý pokus o ukončení série budou mít Žihadla už dnes. „Soupeř je teď na koni a v Nymburku se nevyhrává často, ale zkusíme to. V posledním pátém zápase se může vždy stát všechno, a i když bychom ho hráli doma, neradi bychom to připustili," zakončil Cakl.

Branky a nahrávky: 18. Přidal (Pěška, Barták) 28. Stehlík, 35. Sirotek (Kříž), 46. Stehlík (Král), 58. Kříž (Král). Rozhodčí: Mertl, Pražák Rampír, Polák. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 405. Třetiny: 1:0, 0:2, 0:2.

Moravské Budějovice: Šťastný Latner, Sechovec, Tobola, Sobotka, Prkna, Dostál Zahradník, Kesner, Telesz, Kovalský, Matějka, Barták, Přidal, Pěška, Vlček, Vlašín, Horký, Gottlieb.

Ostatní výsledky osmifinále play-off II. ligy, 3. zápasy: Tábor Klatovy 6:1 (konečný stav série 3:0), Vrchlabí Řisuty 5:2 (stav série 2:1); Kolín Jindřichův Hradec 5:2 (konečný stav série 3:0); Sokolov Bílina 7:1 (konečný stav série 3:0); Kobra Praha Klášterec nad Ohří 4:3 pp (stav série 1:2).