Plameny proti Děčínu ještě v poslední minutě vedly, nakonec však děčínští hokejisté zvítězili po samostatných nájezdech. Žďár si i přes prohru zajistil, že v play-off bude začínat na vlastním ledě. Nedařilo se Moravským Budějovicím, které ve svém posledním zápase základní části vyhořely v poslední dvacetiminutovce na ledě Vrchlabí.

TÁBOR – PELHŘIMOV 2:3

V první třetině se téměř patnáct set diváků, kteří dorazili na druholigové utkání, příliš nebavilo. O to více rozradostnil domácí většinu v 26. minutě Seidl, jenž po přihrávce Kellnera překonal Čekala. V následujícím střídání si táborští hráči role prohodili a poslali svůj tým do dvoubrankového vedení. Nic nenasvědčovalo tomu, že by Pelhřimov mohl ještě s vývojem utkání něco udělat. Medvědi však vyvedli všechny přihlížející z omylu a ve třetí třetině utkání otočili.

Nejprve se ve 44. minutě prosadil Votápek a o minutu později vyrovnal Marek Hadrava. Když se sedm minut před koncem prosadil Kadlec, hosté věděli, že jsou velmi blízko překvapení. Především díky velké obětavosti v posledních minutách těsné vedení udrželi, a domů si tak odváží tři velmi cenné body.

„Tábor nám nedokázal odskočit na větší brankový rozdíl, což byl základ úspěchu. Kluci potom ve třetí třetině předvedli skvělý obrat a v závěru to odbojovali, čehož si nejvíce vážím,“ říkal po utkání spokojený trenér Pelhřimova Ivan Padělek.

Branky a nahrávky: 26. Seidl (Kellner, Havran), 29. Kellner (Seidl) – 44. Votápek (Kadlec), 45. Hadrava Marek, 53. Kadlec. Průběžné skóre: 2:0, 2:3. Diváci: 1482. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. Diváci: 1482. Třetiny: 0:0, 2:0, 0:3. Pelhřimov: Čekal – Kasalý D., Mečiar, Srdínko, Šidák – Hadrava Marek, Votápek, Beneš – Kopic, Třetina, Kubát – Hadrava Martin, Kasalý F., Kadlec.

ŽĎÁR N. S. – DĚČÍN 3:4 sn

Domácí předvedli výborný vstup do utkání, ale rychlá Kunstmüllerova branka Žďáru spíše uškodila. „Podařilo se nám ten zápas dobře rozehrát a v první přesilovce jsme se dostali do vedení. Pak jsme si v té euforii možná mysleli, že půjde samo dál a přestali jsme hrát zodpovědně odzadu a nevraceli jsme se,“ našel žďárský kouč Martin Sobotka hlavní příčinu rychlého obratu.

Děčín se během dvou minut dostal do dvou přečíslení, a Plameny najednou prohrávaly. Hosté se snažili své těsné vedení především udržet a žďárští hokejisté se velmi obtížně dostávali k ohrožení děčínské branky. Až deset minut před koncem srovnal Štěpánek a následně vrátil vedení na stranu domácích Chlubna. „Děčín se tady dnes prezentoval velmi dobrou hrou a výbornou defenzivou a my jsme se do šancí těžko dostávali, přesto se nám pak podařilo to otočit,“ radoval se Sobotka.

Poté však Beneš vyhodil kotouč do hlediště a putoval na trestnou lavici. Hosté nabídnutou výhodu dokázali využít a poslali zápas do prodloužení. V něm branka nepadla, a o vítězi tak rozhodly samostatné nájezdy, v nichž byl úspěšnější Děčín. „Pro nás je to dobrý bod, upevnili jsme si pozici v osmičce a budeme začínat doma, což byl náš cíl,“ měl po zápase Sobotka rozporuplné pocity. Splnění cíle však nakonec zastínilo nešťastnou prohru.

Branky a nahrávky: 4. Kunstmüller (Staněk, Kaňka), 49. Štěpánek (Beneš), 57. Chlubna (Staněk) – 8. Faigl (Kuchynka, Oliverius), 9. Chovanec (Kment), 60. Kuchynka (Oliverius), rozh. náj. Filipovský. Rozhodčí: Held – Klouda, Musil. Vyloučení: 7:6 Využití: 2:1. Diváci: 545. Třetiny: 1:2, 0:0, 2:1 – 0:1. Žďár nad Sázavou: Sláma – Beneš, Staněk, Pleva, Smejkal, Kolda, Pilný – Vítek D., Kaňka, Štěpánek – Kunstmüller, Gregar, Plachý – Boček, Bureš, Chlubna.

VRCHLABÍ – M. BUDĚJOVICE 8:3

K poslednímu utkání základní části nastoupily Moravské Budějovice ve Vrchlabí. Od začátku utkání byli domácí hráči lepším týmem, a v 11. minutě už vedli dokonce o dvě branky. Dvoubrankový náskok však vydržel pouze dvacet vteřin, když se podařilo snížit Přidalovi. Vrchlabí si své vedení vzalo zpět v 20. minutě.

V téže minutě však domácí udělali dva zbytečné fauly, kterými dostali Žihadla zpět do hry. „Začali jsme dobře, dostali jsme se do vedení. Zbytečný byl závěr první třetiny. Jasně jsme si řekli, že to už dohrajeme. Najednou jeli sami, byl z toho faul, šli jsme do čtyř, pak do třech, zbytečně jsme si ten zápas zkomplikovali,“ litoval trenér Vrchlabí Josef Řeháček zbytečných vyloučení.

Dvojnásobnou přesilovou hru rychle využil Telesz a o čtyřicet vteřin později dokonce Roman Mikeš vyrovnal. Nerozhodný stav svítil na světelné tabuli i po druhé třetině. V závěrečném dějství však Vrchlabí potvrdilo roli favorita a pěti góly srazilo Moravské Budějovice na kolena.

Branky a nahrávky: 4. Bláha (Filip), 11. Bláha (Jirků), 20. Vlach (Filip), 42. Lenoch (Filip), 44. Hamerský (Filip), 49. Šťastný (Bláha, Jebavý), 52. Matějka (Urban), 59. Šťastný (Bláha, Jirků) – 11. Přidal (Trojan, Pěška), 21. Telesz (Sechovec, Trojan), 22. Mikeš (Přidal, Randa). Vyloučení: 7:7. Využití: 3:2. Diváci: 710. Třetiny: 3:1, 0:2, 5:0. Moravské Budějovice: Šťastný (49. Máj) – Sobotka, Randa, Sechovec, Latner, Forman, Vlašín- Přidal, Trojan, Matějka, Lupač, Gottlieb, Vantuch, Telesz, Horký, Peška, Mikeš.

Ostatní výsledky skupiny Západ: Řisuty – Klášterec nad Ohří 4:5 (0:0, 1:4, 3:1), Nymburk – Sokolov 2:7 (0:3, 2:1, 0:3), Bílina – Klatovy 0:2 (0:0, 0:0, 0:2), Kobra Praha – Jindřichův Hradec 7:3 (5:1, 1:0, 1:2), Trutnov – Jablonec n.ad Nisou 3:5 (1:2, 0:2, 2:1).