Tuto „nemilou“ zprávu zveřejnil třebíčský klub na svém webu v pondělí. „K dnešnímu dni ukončil svoje působení u A mužstva mužů odchovanec HST Marek Laš. K ukončení došlo po oboustranné dohodě,“ sdělil předseda HST Martin Svoboda.

Laš toto rozhodnutí učinil ve třiatřiceti letech, což je docela brzy. Za tu dobu ale toho stihl ve své kariéře hodně. V extralize odehrál za Plzeň, Litvínov a Olomouc přes čtyři stovky utkání a nasbíral sto šestadvacet kanadských bodů.

Ilustrační foto
Hygienici kvůli nákaze prověřují návrat lidí z Chorvatska. Jeli v jednom zájezdu

Zpět do Třebíče se Marek Laš vrátil před rokem, a jasně ukázal, že ze svého umu nic neztratil. Jenže další parády už v třebíčském dresu předvádět nebude.

Jeho rozhodnutí se však dá pochopit. „Zdravotní problémy se se mnou vlekly už delší dobu. Snažil jsem se na sezonu dobře připravit, ale jakmile jsme vyjeli na led, tak se mi všechno vrátilo. Nechci zabírat místo v kabině někomu, kdo může odehrát celou sezonu. Lepší skončit teď, než někdy na podzim,“ sdělil Marek Laš, který zatím neví, co bude dělat. „Spíš zkusím něco mimo hokej, uvidíme.“