ŠERKOVICE - MOSTIŠTĚ 4:6

Oba týmy nastoupily jen s jedenácti hráči do pole. První větší šanci si vytvořili domácí, ale v končící jedenácté minutě ji nevyužili a o pár vteřin později je za to potrestal Toman. O tři minuty později padl druhý gól spoluprací Václavů Krejčích.

Hosté potvrdili roli favorita utkání a po dvou třetinách bylo za stavu 2:6 rozhodnuto.

Mostiště poté vsadilo na „údržbu“ a sympaticky bojující domácí snížili na rozdíl dvou gólů, když další jejich šance zůstaly nevyužity.

Branky a nahrávky: Císař, Smrček, Dufek, J. Flígl (Pospíšil 2, J. Flígl 2, Matuška, Dufek) – Voj. Krejčí 2, Toman, Solař, Vác. Krejčí st., Musil (Musil 2, Vác. Krejčí st. 2, Vác. Krejčí ml.). Rozhodčí: Kopeček, Štětina. Vyloučení 3:3. Využití 0:1. V oslabení 0:1. Diváci: 85. Třetiny: 0:2, 2:4, 2:0).

KŘIŽANOV – NÁMĚŠŤ N. O. 4:8

Střetnutí bylo v prvních částech vyrovnané, svědčí o tom i nerozhodné skóre 4:4 po dvou třetinách.

V poslední třetině se však projevila větší herní zkušenost hostujícího mužstva, které šlo nekompromisně za vítězstvím. Náměšť tak zůstává jediným neporaženým mužstvem letošního ročníku okresního přeboru.

Branky a nahrávky: A. Komínek 3, Opačitý (D. Komínek, A. Komínek) - Bauer 3, Fila 3, Sázavský, Toth (Sázavský 2, Toth, Kejda, Rous, Fila). Třetiny: 3:2, 1:2, 0:4.

ŘEČICE - NEDVĚDICE B 15:1

Od začátku bylo zřejmé, že pokud se družstvo z Řečice sejde v kompletní sestavě, bude ho přetěžké porazit. A jelikož se tomu tak stalo, rezerva Nedvědice byla poražená již před úvodním buly.

Už ve 3. minutě byl stav 2:0 a do konce třetiny domácí vedli 7:0. Ve druhé části, pod dojmem vysokého vedení, se produkoval slabší hokej. Domácí se snažili neúčelně kombinovat a mnohdy i sólovat. V závěrečné dvacetiminutovce za Nedvědici zaznamenal alespoň čestný úspěch P. Krejčí.

Řečice zvládala přesilové hry, ze šesti vstřelila pět branek. Velmi dobře jí zahrál první útok, strůjce deseti branek. Husarský kousek se povedl Kuchařovi, který si připsal deset kanadských bodů za tři góly a sedm asistencí.

Branky a nahrávky: Brůha 4, Kuchař 3, R. Trejbal 3, Diviš 2, Vrbka, Kříž, Šustáček (Kuchař 7, Brůha 3, R. Trejbal 3, P. Trejbal 2, Diviš 2, Mitrenga 2, Juda 2, Klement, Šustáček, Dymák) - P. Krejčí (R. Krejčí). Vyloučení 5:6. Využití 5:0. V oslabení: 1:0. Třetiny: 7:0, 3:0, 5:1).

V. BÍTEŠ B – VEV. BÍTÝŠKA 4:2

K vidění byl rychlý hokej s vysokým nasazením na obou stranách. Začátek patřil hostům, kteří se ve 3. minutě ujali vedení Hofírkem. Posléze se hra vyrovnala a obrana převládla nad útokem. Na konci třetiny využil domácí Dočkal přesilovku, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Po přestávce nápor domácích využil Marek, který tečoval Bendovu střelu. Za minutu srovnal hostující Brychta, jenž od modré prostřelil skvěle chytajícího brankáře Škodu.

Rozhodnout musela poslední část, v níž Velká Bíteš během minuty využila další dvě přesilové situace.

Branky a nahrávky: Dočkal, Marek, Vlček, Pohl (Benda 2, T. Rozmahel, Pohl) - Hofírek, Brychta (Gejdoš, Vác. Živný). Vyloučení: 3:6. Využití 3:1. Třetiny: 1:1, 1:1, 2:0.
Příští kolo - SOBOTA: Nedvědice - V. Bíteš (17.00, ZS Nedvědice), Náměšť - V. Meziříčí (16.30, ZS Náměšť), Mostiště - Křižanov (16.45, ZS V. Meziříčí). NEDĚLE: V. Bítýška - Šerkovice (16.00, ZS Rosice).