ŠERKOVICE - KŘIŽANOV 3:3

Zápas mužstev z konce tabulky moc hokejové krásy nepobral. Domácí sice pobývali více času v obranném pásmu Křižanova a tlačili se do střeleckých příležitostí, ty však z velké části zůstaly nevyužity. Do vedení šli jako první hosté, když v 6. minutě první třetiny předvedl hezkou sólovou akci Leoš Veselý. Vyrovnání se domácí dočkali až v 35. minutě, kdy se poprvé v tomto zápase v přesilovce trefil Erik Fligl.

Během následujících čtyř minut se stav měnil ještě dvakrát. Hosté znovu měli navrch po brance Jana Musila, za necelou minutu srovnal na 2:2 opět Erik Fligl. Během úvodních pěti minut závěrečné třetiny hráči Šerkovic hosty z Křižanova téměř nepustili do své třetiny. Přesto to byli zase hosté, kdo se dostal v 46. minutě do vedení. Bílovský převzal puk ještě na své polovině a po krásném sólu nedal domácímu Gajdovi v brance šanci a bylo to 2:3. Premiérového bodu v letošním ročníku se domácí dočkali díky využité přesilovce v 56. minutě – hattrick dovršil Erik Fligl. Více šancí v zápase měli hráči Šerkovic. Na šance se však nehraje a tak je remíza zřejmě spravedlivým vyjádřením dění na ledě.

Branky a nahrávky: Erik Fligl 3 (Martin Fligl 2, Císař 2 - Leoš Veselý, Jan Musil, Bílovský (Škrob, Leoš Veselý). Rozhodčí: Kopeček. Vyloučení: 2:8, navíc Škrob (Křižanov) 10 minut za protest proti výroku rozhodčího (OT). Využití: 2:0. Diváci: 55. Třetiny: 0:1, 2:1, 1:1.

V. MEZIŘÍČÍ B - MOSTIŠTĚ 4:6

Když v 50. minutě po hezké kombinaci prvního útoku domácích otočil Malec vývoj utkání na 4:3, už se zdálo, že se hosté nezvednou a hráči HHK si výsledek pohlídají. Ale opak byl pravdou. Nejprve projel přes celé kluziště Solař, o chvíli později nedostali Meziříčští puk z vlastního pásma a Mostiště už vedly. A když v předposlední minutě Musil završil hattrick, měli domácí po naději. Předcházely tomu dvě třetiny úporného boje na obou stranách, kdy zvláště v první části se střídaly plynulé akce mezi oběma brankami a hra až na dvě výjimky nebyla narušována žádnými vyloučeními.

Branky ovšem začaly padat až ve druhé třetině, kdy hosté proměnili dva výpady do útočného pásma a šťastným třetím gólem uzavřeli svůj účet. Domácí pouze zkorigovali přesnou ranou Peterky od modré čáry. V první polovině třetí části se hokejisté Mostišť dopustili několika po sobě jdoucích faulů a domácí toho využili k otočení výsledku. Závěr ale nezvládli. Bezmála dvě stě platících diváků si určitě přišlo na své. Předváděný hokej se jim musel líbit, nic z něj v tomto zápase nechybělo - hezké kombinační akce, vynikající výkony obou brankářů, branky a dva zvraty v utkání. Hosté znovu předvedli, jak mají zkušený a vyvážený tým, domácí byli rychlejší v bruslení, ale bohužel zaplatili za své individuální chyby.

Branky a nahrávky: Peterka 2, Šlapal, Malec (Šlapal 2, M. Kudláček, Pelíšek, Šoukal) - Musil 3, Šlapal, Vojtěch Krejčí, Solař (Musil, Vojtěch Krejčí, Freibauer, Šlapal, Solař). Rozhodčí: Kavina. Vyloučení: 2:7, navíc Musil (Mostiště) 2+2 minuty za nebezpečnou hru vysokou holí. Využití: 2:1. Diváci: 180. Třetiny: 0:0, 1:3, 3:3.

NEDVĚDICE B – V. BÍTÝŠKA 2:6

Domácí se překvapivě ujali už ve 4. minutě vedení, hosté však během dvou minut vyrovnali a do vedení se dostali druhou brankou do šatny v 19. minutě, jinak byla první třetina vyrovnaná i po herní stránce. Třináct sekund po zahájení druhé třetiny hosté zvýšili na 3:1, ale pak se v Nedvědici opakoval stejný scénář jako v minulém zápase.

Po solidním výkonu do poloviny utkání domácí obdrželi ve 38. minutě dvě rychlé branky v rozmezí pouhých jedenácti sekund, na které proti dobře hrajícímu soupeři dokázali odpovědět už jen jedinou brankou 28 sekund před koncem druhé třetiny a snížili tak na 2:5. V poslední třetině už na dobře organizovanou obranu hostů z V. Bítýšky nenašli domácí zbraň, naopak hosté ve druhé minutě třetí třetiny vstřelili šestý gól a tak si jen do konce v poklidu pohlídali vývoj utkání.

Branky a nahrávky: Štarha, Sýs (Radek Krejčí, Tálský) - Skalník 2, Hofírek, Živný, Hakl, Hajný (Vacek 2, Horáček 2, Brychta, Živný). Rozhodčí: Štětina. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. Diváci: 90. Třetiny: 1:2, 1:3, 0:1.

ŘEČICE – NÁMĚŠŤ N. O. 4:6

Utkání bylo zahájeno s půlhodinovým zpožděním, protože někteří hráči hostů přijeli bez předepsaných chráničů očí na přilbách. Domácí Řečice byla k tomuto přestupku benevolentní a zajistila zapůjčení alespoň několika přileb s chrániči očí od juniorského družstva SKLH Žďár. Utkání tak začalo přesilovkou domácích za udělené dvě minuty hostujícímu mužstvu za zdržování hry, tu domácí ještě nevyužili, po minutě této přesilovky byl z hostů vyloučen další hráč, a čtyři sekundy po návratu prvního vyloučeného hostujícího hráče se domácí ujali vedení 1:0.

Za dalších 19 sekund domácí už ve hře 5 na 5 vstřelili další branku a stav byl překvapivě 2:0 pro domácí. Hosté však nesložili zbraně a do poloviny první třetiny stačili vyrovnat. Ve 14. minutě bylo utkání znovu přerušeno na více než 10 minut, protože hráč Ondřej Kříž z Řečice po nezaviněné srážce s brankářem hostů zůstal bezvládně ležet na ledové ploše. Domácí dokázali do konce třetiny ještě vstřelit vedoucí branku, ale to už bylo na dlouhou dobu vše.

Od začátku druhé třetiny se utkání začalo drobit na celou řadu osobních šarvátek a rozhodčí po právu vylučovali. Hostům se podařilo z jedné přesilovky vyrovnat a pak domácí Řečice se díky nekázni svých hráčů musela od 30. minuty bránit téměř osm minut v početním oslabení 3:5, v závěru tohoto přesilovkového maratonu už jim došly síly a v rozmezí jediné minuty hosté dvakrát svoji přesilovku využili a zvrátili stav utkání na 3:5. Domácí se sice po využité přesilovce v 50. minutě hattrickem Romana Trejbala přiblížili hostům na jediný gól, ti však si nabídnutou šanci nenechali vzít a necelou minutu před koncem utkání si vedení i celkové vítězství pojistili šestou brankou.

Branky a nahrávky: Roman Trejbal 3, Vrbka (Kuchař 2, Brůha) - Kejda 2, Bauer 2, Sázavský, Kohút (Němec 2, Fila, Bauer, Tóth). Rozhodčí: Fiksa. Vyloučení: 15:14, z toho Brůha (Řečice) 2 minuty + 10 minut OT za úder do oblasti hlavy a krku, Tóth, Strnad, Staněk (všichni Náměšť) 2 minuty za hrubost + 10 minut za nesportovní chování (OT) a Říčan a Petr Trejbal (oba Řečice) 5 minut + vyloučení do konce utkání (OK) za faul naražení zezadu. Využití: 2:4. V oslabení 0:0. Diváci: 40. Třetiny: 3:2, 0:3, 1:1.