„I přes ty výkyvy šlo myslím o celkem slušnou sezonu," střízlivě začal hodnocení trenér Velkého Meziříčí Miroslav Sysel.

Základní část jste odehráli na několika výkonnostních vlnách. Kde hledat příčiny?

V létě jsme se kvalitně posílili a po nevýrazném začátku začal mančaft šlapat. Jednu chvíli jsme tak útočili na úplnou špici tabulky. Bohužel nás po novém roce začala pronásledovat série zranění, která kvalitu mužstva rapidně srazila. Bylo proto celkem logické, že jsme se začali propadat tabulkou.

V závěrečném utkání základní části jste si to o play-off rozdali s Blanskem. Šťastná výhra na nájezdy vás postrčila dál.

Byl to trochu paradox, protože nájezdy nám předtím vůbec nešly. Proti Blansku jsem na ně poslal nejzkušenější hráče, byť ani oni v nich neměli bůhvíjakou bilanci. Ale tentokrát to vyšlo.

Na řadu přišlo derby s Velkou Bíteší. V základní části se vám na ni dařilo, proč to v play-off nevyšlo?

S odstupem času vidím jako klíčový druhý zápas série. Po výhře v Bíteši jsme totiž doma nešťastně prohráli v prodloužení. Pokud bychom ten zápas zvládli, už by to měl soupeř těžké. Ještě jsme dokázali sérii srovnat na 2:2 a vynutit si pátý zápas, v něm nám ale Bíteš rychle gólově utekla.

Soupeř byl hratelný, že?

To určitě ano. Domnívám se, že to byla vyrovnaná série, v níž rozhodla zkušenost. Velká Bíteš má v kádru více ostřílených hráčů, to byl klíčový faktor jejího úspěchu.

Atmosféra derby vás však musela nadchnout?

K tomu není potřeba nic dodávat. Bylo to super. S Bíteší se dobře známe, spousta fanoušků taky, šlo o regionální derby. Bylo dobře, že jsme se střetli právě spolu, protože na jiného soupeře by podobná atmosféra na stadionech určitě nebyla. Bylo to derby, jak má být.

Celkové hodnocení sezony tedy bude mírně pozitivní?

Když se na ni podívám jako na celek, i se všemi herními vzestupy a pády, tak ano. Samozřejmě bych našel spoustu nedostatků, na kterých musíme pracovat, ale převládá ve mně spíše spokojenost. Navíc jsem přesvědčen o tom, že mužstvo má i na lepší výsledky.

Kdy zahájíte přípravu na další ročník a s jakými cíli do ní půjdete?

Letní příprava se ponese spíše v individuálním duchu, hlavně pro přespolní hráče. Na konci srpna pak začneme společně trénovat na ledě. I nadále chceme dávat příležitost našim mladým hráčům a předvádět takový hokej, který se bude líbit divákům.