TŘEBÍČ – V.MEZIŘÍČÍ 2:4

Hokejisté Třebíče vstoupili do zápasu lépe, když v polovině první třetiny využil zaváhání hostujícího gólmana Betince třebíčský Nahodil a ve vlastním oslabení poslal Horáckou Slavii do vedení.

Byla to však jediná chyba Betince v utkání. Zbytek zápasu odchytal ve velkém stylu a několikrát Meziříčí podržel.

Hostům se vydařil závěr druhé a úvod třetí třetiny. Nejprve minutu před druhou sirénou vyrovnal při hře ve čtyřech na obou stranách Dostál a v prvních vteřinách poslední dvacetiminutovky z dorážky poslal Meziříčí do vedení Nekvasil.

Po inkasované brance Třebíč zvýšila důraz a nasazení, ale nedokázala se gólově prosadit ani v přesilových hrách, které jim hosté nabídli. „Vyloučení k hokeji patří, my jsme dnes velmi dobře zvládli hru v oslabení,“ pochválil své hráče trenér Velkého Meziříčí Bohumil Prachař.

A tak udeřilo na druhé straně. Meziříčský Foltýn využil přesný pas od Buly a poslal hosty již do dvoubrankového vedení. Horácká Slavia po té bušila do zformované obrany HHK s vynikajícím Betincem v čele a dávala tak Meziříčí příležitosti k brejkům. Jeden z nich využilo duo Bula Nekvasil. Druhý jmenovaný zatloukl poslední hřebík do třebíčské rakve ranou do protipohybu.

Třebíči se v samém závěru podařilo zásluhou Čecha pouze snížit. „Je to pro nás cenná výhra, Třebíč jsme k ničemu nepustili a zaslouženě vyhráli,“ zhodnotil utkání meziříčský kouč Prachař.

Branky a nahrávky: 16. Nahodil, 60. Čech - 39. Dostál, 41. Nekvasil, 49. Foltýn (Bula), 58. Nekvasil (Bula). Rozhodčí: Blecha - Doležálek, Drobílek. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 350. Třetiny: 1:0, 0:1, 1:3. V. Meziříčí: Betinec – Smejkal, Stráňovský, Vlašín, Heřmanský, Konta, Pálka, Kochánek, Kunstmüller, Bukáček, Konečný, Nekvasil, Bula, Foltýn, Hudcovský, Sobotka, Krča, Jánský, Dostál, Bašnár.