O jeho služby vehementně stojí Slovan Bratislava, který vstupuje do Kontinentální hokejové ligy. Číhal by měl být ve slovenském týmu asistentem trenéra Rostislava Čady.

„Mohu potvrdit, že o této nabídce jednáme. Jsme blízko dohody a vše je těsně před podpisem. Vše by se snad mělo doladit během tohoto týdne. Jednání trochu prodloužilo mistrovství světa, ale jsme prakticky domluvení," uvedl Číhal, který na začátku roku převzal kormidla u druholigových hokejistů ze Žďáru nad Sázavou po odstoupivším Petru Kuchyňovi.

Dlouho to vypadalo, že ve Žďáře zůstane i další sezonu. „Chtěl jsem trénovat blízko domova, Žďár to splňoval," prozradil. „Bratislava je ale také blízko. Navíc taková nabídka se neodmítá. Je to KHL, nejlepší soutěž v Evropě a druhá nejlepší na světě," dodává jedním dechem.

Ve Žďáře s jeho uvolněním neměli problém. „Taková nabídka se na závěr trenérské kariéry nedá odmítnout," uvědomuje si manažer hokejového klubu ze Žďáru nad Sázavou Miloslav Šimon.

Vyhlédl si ho Čada

Číhal ve Slovanu bude pravou rukou Rostislava Čady, se kterým se dobře zná. Nejenže spolu hráli za brněnskou Kometu, ale spolupracovali spolu i jako trenéři, jednak na začátku devadesátých let v Kometě Brno, ale společně trénovali i v zahraničí, necelé tři sezony působili v Ambri-Piotta ve Švýcarsku. Nyní spolupráci obnoví.

„Prakticky je to domluvené přes Rosťu. Chtěl se mnou zase spolupracovat, proto mě oslovil," vysvětluje. „V minulosti jsme spolu trénovali, proto se dobře známe. Víme, co od sebe čekat," doplňuje.

Číhal s Čadou poprvé spolupracovali v roce 1990. Tehdy měli ale opačné role. Číhal přišel jako hlavní kouč, Čada byl asistent. V příští sezoně by měli mít v Bratislavě opačné role. „Když jsme spolu začínali, tak bychom měli také spolu skončit," směje se čtyřiašedesátiletý kouč.

Slovan Bratislava se pro příští sezonu přesune ze slovenské extraligy do Kontinentální hokejové ligy. „Pro mě osobně je to velká výzva," nezastírá. „Jdu úplně do jiné soutěže. O několik úrovní vyšší než teď," usmívá se zkušený trenér.

Bratislava jako nováček nemá přehnané cíle. „Co mi bylo řečeno, tak první rok by měl být na aklimatizaci a postupně se posouvat výš," tlumočí Číhal ambice Slovanu v nové sezoně.