Jeho svěřencům základní část opravdu vyšla, na špici tabulky se pohybovali od prvních kol a druhé místo za vítězným Havlíčkovým Brodem měli v podstatě jisté už pár kol dopředu.

„Splnili jsme si cíl, který jsme si dali, tedy hrát do čtvrtého místa. Věděli jsem, že mančaft má svoji sílu, ale nepočítali jsme s tím, že skončí obránci Pavel Staněk a Tomáš Smejkal. Díky kvalitní práci s mládeží se nám je ale podařilo zacelit. Dávali jsme hodně gólů, zabudovali mladé, kteří si zvykli, myslím, že po této stránce to bylo atraktivní i pro diváky. Pořád je však co zlepšovat,“ nehodlá usnout na vavřínech kouč Plamenů.

STÁLOST VÝKONŮ

Oproti předešlému ročníku se tentokrát žďárští hokejisté vyhnuli výpadkům. „Vyhýbaly se nám výkyvy, asi to rozhodlo o tom, že jsme si to druhé místo udrželi. Sezona je dlouhá, každý si svojí krizí projde, ale díky mladým klukům z dorostu, kteří si o místo v sestavě řekli svými výkony, se nám to podařilo přestát. Přece jenom jsme si na sebe v loňské sezoně museli zvykat, protože jsme tehdy trošku změnili herní styl,“ vysvětloval rozdíl mezi ročníky Konečný, který několikrát upozorňoval na to, že letošní ročník skupiny Střed je extrémně vyrovnaný.

Několikacentimetrová vrstva ledu na krajské silnici II/350 u Cikháje.
Silnice u Svratky jsou plné ledu, řidiči se jim raději vyhýbají

„Soutěž rozhodně získala na dramatičnosti, i poslední Písek byl dlouho ve hře. Před sezonou by asi nikdo netipoval, že třeba Pelhřimov se nedostane do play-off. Pro mě je to určitě největší překvapení, známe je z přípravy, mají velice dobrý kádr, sám jsem z toho byl překvapený,“ pokyvoval hlavou trenér Žďáru.
Produktivita jeho celku je opravdu impozantní, vždyť gólový průměr mají Plameny skoro pět branek na jedno utkání. „Vyčníval Petr Štěpánek, který si v lajně sedl si s mladým Pytlíkem, nepamatuji, že by dva zápasy po sobě nebodoval. Naše výsledky však nestály na jediné lajně, když to nešlo první či druhé, zaskočila třetí. To je obrovská výhoda, protože je to těžší i pro soupeře. Pokrýt jednoho hráče či řadu se dá, ale ne čtyři formace,“ lebedil si Michal Konečný.

ZMĚNA V PRVNÍM KOLE

Letošní play-off se ve skupinách Střed a Západ hraje ve třech kolech. Na rozdíl od loňského ročníku, bude letos první kolo hrané v rámci skupiny a na tři vítězné zápasy. To znamená, že vítěz skupiny Střed se utká s osmým atd. Plameny se tak střetnou s jedním z trojice Nymburk, Klatovy nebo David Servis České Budějovice. Definitivně o tom rozhodlo včerejší poslední kolo základní části (Žďár nastoupil na ledě David Servisu – pozn. red.), které skončilo po uzávěrce týdeníku.

„Jsem přesvědčený, že se jedná, pokud jde o jejich kvalitu, o tři velice podobné týmy. Klatovy, pokud za ně nastoupí plzeňští hráči, jsou velice kvalitním celkem. David Servis teď hraje výborně, což ukázal třeba tím, že zdolal Havlíčkův Brod. Nymburk má nevyzpytatelný, ale hodně dobrý mančaft. Úplný outsider v této soutěži prostě není, vybrat si toho, kdo by pro nás byl vhodnějším soupeřem, tak nyní prostě nejde,“ vyslovuje svůj názor zkušený kormidelník Plamenů.

Od čtvrtfinále se propojí skupiny Střed a Západ a týmy budou nasazovány podle postavení v tabulce základní části. Takže nejlepší celek ze skupiny Střed se utká s nejhorším týmem západní divize a opačně. Každé kolo se hraje na tři vítězná utkání, přičemž lepší tým po základní části hraje první, třetí a případný pátý zápas na domácím stadionu. Pro Plameny to znamená, že pokud neztratí druhou příčku, budou v případě postupu do dalšího kola opět začínat na domácím ledě. Vítězové semifinále skupin Střed a Západ se s vítězem finále skupiny Východ zúčastní kvalifikace o WSM ligu, která se hraje tabulkově systémem každý s každým doma a venku. Do WSM ligy postoupí jen vítěz kvalifikace.

AMBICE JSOU VYSOKÉ

Před rokem Plameny skončily ve čtvrtfinále na hokejkách hokejistů Havlíčkova Brodu. Byl to smolný konec, protože Žďár tehdy byl pár vteřin od pátého, rozhodujícího zápasu, v němž se mohlo stát cokoliv. Letos mají pod Zelenou horou vyšší ambice.

„Projít přes první kolo je pro nás povinností. Nechci se za nic schovávat, chceme jít co nejdál, klidně se dostat do baráže o I. ligu, a ne jen odehrát první kolo a čekat, zda to dál vyjde či nevyjde. Nedokáži odhadnout možné favority, určitě Havlíčkův Brod, možná Sokolov. Neznám kluby ze skupiny Západ, proto se neodvažuji tipovat, ale jsem si jistý, že nás, podle mého názoru, čekají nesmírně vyrovnané boje,“ říká na prahu bojů v play-off trenér Žďáru Michal Konečný.

Při nehodě utrpěl zranění šofér osobního automobilu.
OBRAZEM: Ve Žďáře se srazil osobní vůz s autobusem

Plán SKLH Žďár v osmifinále II. ligy
1. zápas ŽĎÁR N. S. – ??? sobota 3. března 17:30
2. zápas ??? – ŽĎÁR N. S. pondělí 5. března 18:00
3. zápas ŽĎÁR N. S. – ??? středa 7. března 18:00

příp. 4. zápas ??? – ŽĎÁR N. S. pátek 9. března 18:00
příp. 5. zápas ŽĎÁR N. S. – ??? neděle 11. března 17:30

O soupeři hokejistů Žďáru pro osmifinále play-off rozhodlo až závěrečné 36. kolo základní skupiny II. ligy – skupiny Střed. Stal se jím jeden z trojlístku Nymburk, Klatovy, David Servis České Budějovice.