„Musím říci, že start se nám povedl hodně dobře, možná až překvapivě. Ani jsem nečekal že nám to takto půjde, až poslední dva zápasy to trošku haprovalo. Sám jsem proto zvědavý, zda se k výkonům z úvodu ročníku vrátíme,“ přemítá letošní brankářská jednička Plamenů Jiří Sláma.

Sázka na ofenzivu

Ten se ještě vrátil k posledním dvěma utkáním, v němž Plameny v derby nejprve podlehly Havlíčkovu Brodu 3:6 a poté doma i Moravským Budějovicím 1:2 v prodloužení.

„V Brodě nám utekla třetí třetina, kdy jsme si nepohlídali její start a domácí rychle otočili z 2:3 na 4:3. My už jsme se pak nedokázali vrátit zpátky do hry. S Budějovicemi jsme měli spoustu šancí, bohužel nám to tam nepadlo. V prodloužení už je to loterie, chybělo nám tentokrát trošku toho štěstíčka,“ domníval se gólman Plamenů.

Pro hokejisty Žďáru je už delší dobu charakteristické to, že sází především na ofenzivu. To je sice atraktivní pro diváky, ale vlastnímu gólmanovi to musí dělat vrásky na čele.

„Je pravda, že hrajeme hodně ofenzivě, spíše se snažíme soupeře přetlačit v útočné fázi. Obranná hra je myslím slabinou každého týmu ve druhé lize, ale nám se na ní přes léto podařilo zapracovat a dostáváme méně branek. Máme výborné beky, kteří podporují útok, z toho vznikají přečíslení, takže si zachytám i proti slabším soupeřům,“ usmívá se devětadvacetiletý brankář.

Tandem mu nechybí

V minulém ročníku se Sláma v brance pravidelně střídal s Milanem Řehořem, po jeho odchodu je letos jednoznačnou jedničkou v mužstvu.

„Je to pro mě určitě lepší, každý hráč chce být co nejvíce na ledě, než by měl sedět na lavičce. Proto jsem se loni snažil podávat co nejlepší výkony, abych se mohl mezi tři tyče vrátit. Letos jsem tu sám, ale i tak se snažím co nejlépe pracovat, abych mohl odchytat co nejvíce zápasů. S Milanem jsme dobří kamarádi, naše spolupráce fungovala, ale letos je to pro mě samozřejmě lepší,“ potvrdil Jiří Sláma.