V sobotu se na jeho ledě sice ani v desátém ligovém utkání z branky neradoval, vše si ale vynahradil o dva dny později. K debaklu Klášterce nad Ohří 7:2 přispěl třemi přesnými zásahy a jednou gólovou asistencí. „Snad už to ze mě spadne, budu klidnější a začnou mi vycházet věci, které se doteď nedařily," přeje si Jiří Plachý po stylovém konci svého soužení.

Na ledě jste hlavně kvůli gólům. Na ten první jste ale čekal až do pondělí. A hned z toho byl hattrick. Lépe jste vaše malé trápení asi zakončit nemohl?

V každé sezoně jsem se ze začátku trochu trápil. Letos to bylo dlouhé až moc. Za góly jsem rád, tím že to byl hattrick, je super.

Všechny tři branky byly jako přes kopírák. Mezi kruhy zaparkovaný Plachý pálil do černého. Dal jste někdy podobný hattrick?

Nevzpomínám si. Z téhle parkety jsem dával góly vždycky, ať už jsem hrál s Káňou (Kaňkou) nebo dřív se Sobem (trenérem Sobotkou). Číhám tam a spoluhráči se mě snaží najít, jen to tam teď prostě nepadalo. S Kláštercem mi to kluci nachystali, přihrávka prošla a vyšlo to.

Pocítil jste od trenéra nebo spoluhráčů, že už by to gól chtělo? Nebo kolem vás chodili po špičkách?

Nikdo to moc neřešil, legrácky si ze mě nikdo nedělal. Problémy jsem s tím zkrátka neměl. Jen po mém třetím gólu propuklo nadšení, protože kluci věděli, že se v kabině dočkají občerstvení. (smích)

Tým zatím střelecky táhne jedenáctigólový Aleš Padělek. Po jeho letním příchodu jste spolu nastupovali v první formaci, spolupráce vám vycházela na výbornou, pak se ale přestalo dařit a trenér vás rozdělil. Nemrzelo vás to?

V mistrácích se to opravdu zadrhlo, nedávali jsme góly, že trenér něco změní, se dalo čekat. Nedá se nic dělat. Celkově je ale příchod Padiho obrovské plus. Je to hráč, co může klidně hrát vyšší soutěž.

Doma se vám letos daří, prokletí venkovních kluzišť jste prolomili v sobotu sedmi body ze skončeného třízápasového tripu. Plameny zase začínají hořet naplno?

Je pravda, že nějaké body jsme teď udělali. Myslím si ale, že hrajeme pořád stejně. Někdy nám to prostě skřípe, není to ono. Problémy jsou s obrannou činností, ale tohle provází Žďár pořád. Snažíme se na tom v tréninku pracovat.

Ve hře máte pravidelně hluchá místa, která by vás v sobotu v Táboře mohla stát body.

Pokud bychom v Táboře hráli jako ve druhé třetině proti Klášterci, tak bychom si mohli přivést debakl. Pokud nebudeme dělat zbytečné chyby, šance na úspěch je všude.

Od začátku sezony pracně naháníte špičku. Výhrou v Táboře se všechno může změnit. Jaký recept bude na soupeře platit?

Soutěž je dlouhá, tabulka nabitá. Pořadí sledujeme, ale nikdo teď moc neřeší, jestli postoupíme o místo nahoru nebo dolů. Tábor sice doma ještě neprohrál, ale uspět se tam dá. Hodně bude záležet na koncentraci, pokud ji udržíme po celé tři třetiny, můžeme si body odvézt.

----------

PELHŘIMOV ŽĎÁR N. S. 3:2 pp

Branky a nahrávky: 46. Ma. Hadrava (Jelínek, Třetina), 56. Jelínek (Kopic), 61. Kopic (Ma. Hadrava) 22. Pilný (Plachý), 55. Pleva. Diváci: 510. Třetiny: 0:0, 0:1, 2:1 1:0.

ŽĎÁR N. S. KLÁŠTEREC N. O 7:2

Branky a nahrávky: 10. Plachý (Gregar, Pilný), 12. Gregar (Kunstmüller, Pilný), 14. Padělek (Kaňka, Beneš), 14. Pilný (Pleva, Plachý), 50. Plachý (Gregar, Kunstmüller), 50. Kaňka (Padělek), 55. Plachý (Gregar, Pilný) 5. Jáchym (Dobrovolný), 44. Dobrovolný (Schönauer, Toman). Diváci: 597. Třetiny: 4:1, 0:0, 3:1.