První krok se žďárským mladíkům povedl na výbornou. V domácím prostředí rozstříleli čtvrtý Frýdek-Místek rozdílem osmi branek.

ŽĎÁR – FRÝDEK-MÍSTEK 9:1

Domácí nastoupili k utkání zodpovědně a s odhodláním maximální bojovnosti. Odměna na sebe nenechala dlouho čekat. V 8. minutě poslal Žďár do vedení přesnou trefou Šír.

Do konce úvodního dějství zvýšil na bezpečný dvoubrankový rozdíl Berger, a od té doby měli žďárští mladíci vývoj utkání pod kontrolou. „Po dlouhé vánoční pauze jsme měli pomalejší rozjezd a byli jsme trochu v křeči. Po gólu Bergera jsme se ale naštěstí uklidnili a soupeře jsme po zbytek duelu k ničemu nepustili,“ uvedl trenér žďárské juniorky Václav Marek.

V prostřední části domácí hráči pokračovali v nastoleném tempu hry a zatížili konto omráčeného soupeře dalšími třemi góly. Frýdecko-Místečtí se poprvé prosadili až v závěrečné třetině. V 43. minutě symbolicky na 1:5 snižoval hostující Jan Barčák a svojí trefou tak připravil domácího gólmana Jiřího Slámu o čisté konto.

Markova družina se však nenechala inkasovanou brankou rozhodit. Postupně se do konce klání prosadil ještě dvakrát Plch a po jedné brance přidali Bláha se Šírem. Žďár tak suverénně zvítězil a k postupu do vyřazovacích bojů je tak opět o stupínek blíž.

„Jdeme od zápasu k zápasu. Moc dobře víme, o co hrajeme. Rozhodnou poslední tři utkání proti Kopřivnici, Havlíčkovu Brodu a Kroměříži. Pokud budeme hrát zodpovědně zezadu, disciplinovaně a se srdíčkem, můžeme postoupit,“ uvědomuje si složitost situace Marek.

Včera Markův tým nastoupil k další důležité bitvě o body, v dohrávce 18. kola hostil poslední Kopřivnici. „Nesmíme soupeře v žádném případě podcenit a hrát proti němu jako kdyby to byl vedoucí Šumperk,“ prozradil před zápasem žďárský kouč.

Branky: 8. Šír (Hron), 16. Berger (R. Štěpánek, M. Sláma), 29. Plch (Mühlfait), 32. R. Štěpánek (Černý), 39. M. Sláma (Mühlfait), 44. Plch (Mühlfait, R. Štěpánek), 49. Bláha (Černý), 54. Plch (R. Štěpánek), 56. Šír (M. Sláma) - 43. Barčák. Vyloučení: 11:6. Využití: 1:0. Třetiny: 2:0, 3:0, 4:1. Žďár n. S: J. Sláma – Dítě, Baxant, Berger, Černý, M. Sláma - Plch, Mühlfait, R. Štěpánek – Havelka, Zadina, P. Štěpánek – Hron, Kuřátko (Bláha), Šír.