„Trénujeme od prvního května. Scházíme se čtyřikrát týdně, tréninkový plán kombinuje přípravu v posilovně s tělocvičnou a výběhy. V současné době chodí přes třicet hráčů, ale jejich počet se postupně ustálí asi na pětadvaceti, protože kádr projde přirozenou selekcí. Otazník ještě visí nad třemi hráči ročníku 1987, kteří neví, jestli dostanou výjimku a ještě budou moci působit v juniorské soutěži,“ říká žďárský trenér Václav Marek.

Navázat na minulou sezonu

Radost z výborné účasti kalí dosud nevyjasněné podmínky letního azylu, který nejspíš mladí hokejisté budou muset přijmout zkraje srpna. Žďárský zimní stadion čeká totiž rekonstrukce a částečná oprava, která oddálí zmrazení ledové plochy o několik měsíců než bývá zvykem. „Chtěli bychom na led vyjet hned 1. srpna. Ale zatím netušíme, kde to bude možné. Samozřejmě plánujeme co nejbližší halu, v úvahu přichází Havlíčkův Brod či Jihlava. Uvidíme, jak se všechno vyvine,“ krčí rameny Marek.

Jeho svěřenci dosáhli v uplynulé sezoně výtečných výsledků. Ze základní části pronikli do finálové skupiny, kde porazili i budoucího vítěze Třebíč, která postoupila do extraligy.

Letošní ročník by mohl být ještě nadějnější. Kostra vítězného kádru výraznou změnu neprodělá. „Základ zůstane zachován. Dva klíčoví hráči, Václav Hanus a Martin Pleva, sice mančaft opustili, ale jinak nikoho nepostrádáme. Důležité bude i to, zda nás z Pardubic znovu posílí Karel Sodomka a Jiří Plch,“ zmiňuje dvě opory z loňska, jejichž mateřským klubem jsou extraligové Pardubice, žďárský lodivod.

„Mluvili jsme s nimi a oba by se chtěli vrátit. Záleží na jednání mezi kluby,“ upozorňuje Marek.

Cítí vyšší tlak?

Nejen kvůli minulému úspěchu a příznivému dojmu z předešlé sezony bude na juniory patrně vyvinut zvýšený tlak. Poté, co muži klesnou z druhé ligy do krajského přeboru, může dát řada fanoušků přednost rychlé a důrazné lize juniorů před mnohdy nudnými zápasy A-týmu.

„Pochopitelně nechceme mužskému kádru krást diváky. Už loni byla divácká kulisa velice dobrá, a je možné, že letos bude ještě lepší. Hokej ve Žďáře táhne,“ uvědomuje si vůdce juniorské lavičky.