„O uvolnění z funkce trenéra mě požádal sám pan Augusta. Přišel za mnou s tím, že by rád odstoupil – a já jeho rezignaci přijal,“ uvedl jednatel jihlavského klubu Bedřich Ščerban. „Cítil se už unavený… Ale dohodli jsme se, že víc nebudeme důvody jeho kroku komentovat,“ doplnil.

Nic víc neprozradil ani odstoupivší kouč. „Nemám čas. Přijďte na besedu, tam se můžeme bavit,“ odkázal na pravidelné setkání příznivců Dukly s hráči a zástupci vedení, které bylo na programu v úterý večer v Dělnickém domě.

Smlouvu nedodrží…

Prvním signálem o jeho odchodu ovšem bylo už pondělní poledne, kdy se na klubovém webu objevilo oznámení, že se Augusta starší stává rovnocenným „parťákem“ dosavadního asistenta Mejzlíka.

„Rozhodli jsme se zareagovat na současnou situaci. Pan Augusta už se hůř vyrovnával s tlakem na jeho osobu ze strany médií a některých fanoušků.

Nicméně já jsem s prací, kterou pro Duklu Jihlava odváděl a odvádí, v podstatě spokojen,“ prohlásil jednatel klubu v pondělí večer.

Další změny odmítl s tím, že Augusta má platnou smlouvu do 31. prosince. „Pak se teprve rozhodnu, jestli ji prodloužíme nebo co uděláme dál. Ale o tom je ještě předčasné mluvit. Já navíc zatím nemám důvod, abych sahal k nějakým změnám. Trenéři pracují tak, jak si to představujeme,“ konstatoval Ščerban. Jenže v úterý bylo všechno jinak…

Manažer musel ustoupit hráčům

K výrazné korektuře došlo také ve struktuře jihlavského klubu – post sportovního manažera byl zrušen. „Nepopírám, že mi tenhle krok pomůže i ekonomicky. Zranili se nám hráči a my za ně museli přivést náhradu, což nám samozřejmě zatížilo rozpočet,“ přiznal šéf Dukly.

Ten nyní bude řešit případné změny v kádru spolu s Mejzlíkem. „Hlavní kouč nově podléhá přímo mně, proto budeme mít tyhle otázky na starosti my dva,“ potvrdil Ščerban.

Vyjádření trenérů se Deníku v úterý nepodařilo získat. Mejzlík mobilní telefon nezvedal, Augusta mladší ho měl vypnutý.