Dvě vítězství zaznamenaly krajské celky v desátém kole první hokejové ligy. Dukla si doma jasně poradila s Litoměřicemi, Třebíč přehrála Most. Ve vyrovnaném utkání v Ústí nad Labem měli více zkušeností domácí, kteří až boji udolali havlíčkobrodské Rebely.

JIHLAVA – LITOMĚŘICE 7:0

Dukle to v této sezoně skutečně pálí. V desátém kole už počtvrté nasázela protivníkovi sedm branek. Včera její snažení odnesly Litoměřice, před duelem čtvrtý tým prvoligové tabulky.

Smršť jihlavských hokejistů odstartoval brankou v osmé minutě střelou z úhlu Jeslínek, soupeře pak dorazily další dva góly v rozmezí třinácti sekund. V pohodě hrající Dukla přidávala postupně další branky, z čistého konta se nakonec mohl radovat gólman David Rittich.

Branky a nahrávky: 8. Jeslínek (Drtina), 15. Kolafa (Hodek, Čachotský), 15. Zeman (Dobrovolný), 27. Krupka (Kadlec, Maliník), 37. Malec (Čachotský, Filip), 45. Hodek (Kolafa, Čachotský), 53. Čachotský (Kolafa). Rozhodčí: Humpolíček – Černý, Reich. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:0. Diváci: 1177. Třetiny: 3:0, 2:0, 2:0.
Jihlava: Rittich – Ficenc, Podlipnik, Kolafa, Drtina, Jaroš, Dobrovolný, Zadražil – Hodek, Čachotský, Nahodil – Malec, Filip, Jeslínek – Hubáček, Zeman, Velecký – Maliník, Kadlec, Krupka.

TŘEBÍČ – MOST 4:2

Hokejisté Horácké Slavie pokračují ve vynikajících výkonech, doma si bezpečně poradili s Mostem. Po úvodním oťukávání domácí udeřili v polovině první třetiny, krátce na to svůj náskok i pojistili. V půlce zápasu už vedla Třebíč o tři branky a bylo rozhodnuto.

Ve třetím dějství sice odčaroval neprůstřelnost Čiliaka Tauš, ale Ostřížek přísun dalších tří bodů pojistil. Nic na něm nezměnilo ani snížení v předposlední minutě duelu. Horáci tak vyhráli počtvrté
´v řadě.

Branky a nahrávky: 10. Přibyl (Křivohlávek), 13. Čech M. (Čuřík, Dolníček), 29. Dolníček (Čuřík, Čech M.), 52. Ostřížek (Čuřík) – 47. Tauš (Rohan T., Slavíček), 59. Slavíček (Rohan T., Tauš). Rozhodčí: Přikryl – Lukš, Wesley. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 1450. Třetiny: 2:0, 1:0, 1:2.
Třebíč: Čiliak – Dietz, Rangl, Dlapa, Zdráhal, Čejka, Sláma, Sobotka, Kadela R. – Čech M., Dolníček, Čuřík – Burian, Ostřížek, Vondráček – Fořt, Káňa J. II, Dočkal – Kadela E., Křivohlávek, Přibyl.

ÚSTÍ N. L. – H. BROD 5:3

Rebelové neodehráli na severu Čech vůbec špatné utkání, domácím Lvům statečně vzdorovali. V polovině zápasu šli i do vedení, o které ale záhy přišli. Petr Štěpánek se totiž nechal ve druhé části třikrát vyloučit a hosté za to dvakrát zaplatili inkasovaným gólem. Ještě ve 49. minutě Endál vyrovnávacím gólem oživil naděje na bodový import, který však domácí nepřipustili.

Branky a nahrávky: 3. Tůma (Sýkora, Brož), 33. Ludvík (Roubík, Poživil), 36. Čermák (Tůma, Sklenička), 51. Tůma (Brož), 60. Boháč (Laš) – 4. Endál (J. Pavlík), 31. Endál (Polodna), 49. Endál (Polodna). Rozhodčí: Mertl, Pešina – Flegl, Zíka. Vyloučení: 7:8, navíc Knotek a Morava (oba HB) 10 min. Využití: 2:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 2039. Třetiny: 1:1, 2:1, 2:1.
Brod: Dolejš – Morava, R. Novotný, J. Pavlík, Protivný, Soldán, Ostrčil, A. Jelínek, Blažek – Rytnauer, R. Vondráček, Ondráček – Endál, Třetina, P. Polodna – V. Meidl, Knotek, Musil – Knesl, P. Štěpánek, Stehlík.