Ta si po vydřené výhře nad Havířovem tentokrát připsala vítězství 4:1 proti Benátkám nad Jizerou. Rozdílnou situaci naopak prožívají v Třebíči, která zatím nevybojovala ani bod. Přestože si v domácím zápase proti Českým Budějovicím vytvořila celou řadu šancí, nakonec prohrála 1:2.

Jihlava nebyla před sobotním utkáním v jednoduché pozici. Z důvodů velké marodky totiž musela nastoupit pouze se třemi kompletními pětkami. „Juniorka totiž odjela na trip, takže jsme neměli kam sáhnout," vysvětloval asistent trenéra Vlka František Zeman.

I přes tento handicap ale vlétla Dukla do utkání skvěle a v první pětiminutovce si vytvořila velkou převahu. Poté se hra trochu zklidnila, ale když už se zdálo, že se půjde do kabin za bezbrankového stavu, prosadil se minutu před první sirénou Hubáček.

Ve druhé části měly oba týmy výhodu přesilovky pět na tři. Žlutočervení s ní nenaložili dobře, naopak hosté nezaváhali a Plodek srovnal. „Při využívání přesilovek nás, jak se říká, tlačí pata," stěžoval si Zeman. „Hráče nabádáme, aby hráli jednoduše, ale pořád tam není štěstí. To nás sráží dolů, ale naštěstí to dokážeme nahradit při hře pět na pět," doplnil.

To se prokázalo také v závěru druhého dějství, kdy nejprve Zeman vrátil domácím vedení, a chvíli po něm přesně mířila i nová jihlavská akvizice Filip Seman. „Když jsme vyrovnali, věřil jsem, že urveme nějaké body. Poté ale v závěrečné minutě přišel téměř vlastní gól na 3:1, to s mužstvem trochu zamává. Pak už jsme ty síly asi neměli, domácí si to zkušeně pohlídali," mrzelo hostujícího trenéra Filipa Pešána.

Dukla poslední třetinu odehrála s přehledem a při snaze o zdramatizování utkání se do prázdné branky trefil Čachotský. „Hráče jsme upozorňovali, že přijede dobře bruslící tým, já jsem byl překvapený, jak hosté bruslili po celé ploše. My jsme dali góly, soupeř je nedal, i když šance měl. Po dvou zápasech máme šest bodů, což si myslím, že je ke spokojenosti kabiny," pochvaloval si Zeman.

Podobně jako tým z krajského města i Horácká Slavia nezačala vůbec špatně. Po celou první třetinu byla lepším mužstvem a mohla si stěžovat pouze na nepřesnou koncovku. Z celé řady šancí se totiž ujala pouze dorážka Vondráčka. „Hráli jsme dobře a prakticky jsme soupeře k ničemu nepustili," chválil své svěřence trenér Kamil Pokorný.

To prostřední dvacetiminutovka už ze strany Třebíče tak dobrá nebyla. Domácí obrana totiž vyrobila několik chyb, které soupeř dokázal hned dvakrát potrestat. „Tam jsme si vybrali pasáž, kde jsme trošičku přestali bruslit a špatně jsme reagovali na nastřelené kotouče v našem obraném pásmu. Soupeř se dostal do tlaku, ale paradoxně nám dal gól z brejku po naprosto zbytečné chybě. Druhý gól pak padl po individuální akci," komentoval Pokorný. „I přesto jsme měli spoustu šancí, abychom vyrovnali, nebo dokonce výsledek zvrátili. Bohužel jsme to nedali," dodal.

Na chabou produktivitu pak Třebíč doplatila i v poslední třetině, a tak si nakonec cenné tři body odvezl Motor. „Asi to musíme trochu zjednodušit a pořád věřit, že to tam padne. Nic jiného nevymyslíme," hledal recept na lepší koncovku jediný domácí střelec Tomáš Vondráček.

Přestože Horácká Slavia herně nezklamala ani v jednom ze dvou odehraných zápasů, má na svém kontě stále nula bodů. A ani v dalším zápase nemůže očekávat nic lehkého. Je před ní totiž první soutěžní derby. „Řekli jsme si, že musíme do sezony dobře vstoupit, což se nám nepodařilo. V Brodě to bude těžké, ale musíme začít zase od nuly a bojovat," burcuje kabinu Vondráček.