Utkání dvou favoritů první ligy bude paradoxně bojem o zlepšení pošramoceného sebevědomí. Jihlava v posledním kole nevstřelila ani branku a prohrála v Litoměřicích. Piráti sice vedli po první třetině v Mostě 2:0, ale pak vypadli z role a nakonec podlehli po samostatných nájezdech.

Oba protivníci sídlí v tabulce v jejím středu, Dukla se šesti body, Chomutov se čtyřmi. Severočeši ale mají o zápas v Kadani méně.

Doma navíc proti Jihlavě umí. V posledních pěti prvoligových sezonách přivítali doma Duklu včetně play-off třináctkrát, poraženi odešli pouze dvakrát. Hráče z Vysočiny může v této neveselé bilanci těšit snad jen to, že tam vyhráli oba poslední zápasy.

Po třech sezonách už ale na led vyjedou jiné týmy. Především domácí celek prochází po sestupu přestavbou. V jeho sestavě se tak mísí zahraniční posily (tři Kanaďani a Slováci, jeden Američan a Fin) s dravými talentovanými odchovanci (sourozenci David a Ondřej Kaše, David Kämpf), prošpikovanými zkušenými extraligisty (především exslávisté Kopřiva a Růžička ml.).

Tento tým bude pro Duklu opravdovým testem její aktuální výkonnosti. Jak jihlavští hokejisté obstojí?