ŽĎÁR N. S. – KLATOVY 7:3

K definitivní jistotě druhého místa potřebovaly Plameny zvítězit, úvodních deset minut se však neslo spíše v opatrném duchu. První brankovou příležitost měl domácí Štěpánek, ale neuspěl, podobně jako hosté o pár okamžiků později nevyzráli na Řehoře. První gól tak přišel ve 14. minutě. Štěpánek nahrál mezi kruhy Vítkovi a Plameny vedly 1:0. Minutu před první sirénou hostující Kostnar střelou z otočky vyrovnal, ale pak se během chvíle nechali vyloučit hned dva jeho spoluhráči. Pouhé čtyři vteřiny před koncem prvního dějství zužitkoval dvojnásobnou výhodu přesilové hry Střecha – 2:1.

Úvod prostřední části vyšel mnohem lépe hráčům Klatov. Už po třech minutách se z dorážky prosadil Uhlík – 2:2. Žďárské hokejisty jakoby inkasovaná branka nastartovala a bylo pouze otázkou času, kdy se kotouč zatřepotá v síti hostující svatyně. Stalo se přesně v polovině utkání, k odraženému puku se dostal Beneš a ostrou ranou propálil gólmana Klatov. Zřejmě klíčové okamžiky zápasu přišly v rozmezí 34. a 35. minuty. Plameny se ubránily v oslabení, kotouče se ujal Štěpánek a bombou od modré přidal čtvrtý gól domácích – 4:2. Nadšení žďárských tribun ještě ani nestihlo utichnout a skóre se měnilo znovu. Lojek našel překrásnou nahrávkou Beneše, který se bekhendem nemýlil – 5:2. A to ještě další dobrou příležitost neproměnil Štěpánek.

Také začátek závěrečné dvacetiminutovky měli lepší hosté. Kokoška si ve 44. minutě položil Slámu, který v brance Žďáru po první třetině nahradil Řehoře, a do odkryté branky snížil na rozdíl dvou branek – 5:3. To bylo ale vše, co v sobotním podvečeru Plameny snaživému soupeři dovolily. Už za další tři minuty se za hostující brankou ideálně zorientoval Střecha, našel volného Kovářů a Žďár znovu vedl o tři branky. Od tohoto okamžiku bylo již jasné, že domácí soubor nehodlá připustit žádné překvapení, naopak bylo pouze otázkou, jak vysokým rozdílem ve skóre utkání skončí. Nejprve měl dobrou příležitost Štěpánek, ale ztroskotal na brankáři Klatov. Definitivní podobu výsledku tak dal pět minut před třetí sirénou svojí druhou brankou v zápase Střecha – 7:3. Z dalších šancí už nezahřmělo, protože Stehlík orazítkoval tyč a Beneš svůj sólový nájezd neproměnil.

„Dnes to byl hodně útočný a bezstarostný hokej. Padlo deset branek, divákům se zápas musel líbit. Pojistili jsme si druhé místo v tabulce, což je výborný výsledek. Nyní máme ještě týden na to, abychom se připravili na rozhodující fázi sezony,“ zhodnotil vysokou výhru trenér Plamenů Michal Konečný.

„Zbytečně jsme se nechali často vylučovat, z toho pramenily inkasované góly. To bylo pro vývoj v utkání nejdůležitější, protože domácí dostali sebevědomí a hráli dobře. K vítězství jim mohu pouze pogratulovat,“ řekl po utkání trenér Klatov Pavel Vostřák.

Základní část zakončí Plameny středečním duelem na ledě českobudějovického David Servisu, který se zatím rýsuje jako jejich soupeř pro první kolo play-off.

Branky a nahrávky: 14. Vítek (Štěpánek, Peslar), 20. Střecha (Peslar, Štěpánek), 30. Beneš, 34. Štěpánek, 35. Beneš (Lojek, Stehlík), 47. Kovářů (Střecha, Krupka), 55. Střecha (Pleva, Krupka) – 19. Kosnar (Polívka), 24. Uhlík (Kubeš), 44. Kokoška (Topinka). Rozhodčí: Ondráček – Musil, Roupec. Vyloučení: 6:6, navíc Marcel (Klatovy) 5 minut + do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 617. Třetiny: 2:1, 3:1, 2:1. Žďár nad Sázavou: Řehoř (20. Sláma) – Pleva, Poizl, Peslar, Lojek, Sedláček, Kolda, Marek – Kunstmüller, Štěpánek, Vítek, Beneš, Stehlík, Gregar, Kuřítko, Krupka, Gergel, Kovářů, Střecha, Bureš.

Další výsledky 35. kola II. ligy – skupiny Střed: Nymburk – M. Budějovice 6:4, Písek – David Servis ČB 0:4, Pelhřimov – H. Brod 2:11, Kolín – Tábor 5:0.

10. Písek 35 6 1 1 27 81:158 21

Program 36. kola (středa 28. února, 18.00): David Servis České Budějovice – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU, Klatovy – Kolín, Tábor – Nymburk, Moravské Budějovice – Pelhřimov, Havlíčkův Brod – Písek.