Od úvodních minut sobotního duelu 28. kola druhé nejvyšší soutěže bylo jasné, kdo bude na ledě pánem. Hráčům Dukly se ale nedařilo skoro celou první třetinu svoji herní převahu přetavit v gólovou radost.

Až pár okamžiků před první sirénou Havránek vybojoval kotouč u mantinelu, uvolnil Kachyňu, který bombou nad rameno brankáře Ústí otevřel skóre zápasu - 1:0.

Chvíli po začátku prostřední části mohlo být ovšem srovnáno. Lichanec fauloval hostujícího hráče a sudí nařídil trestné střílení. Toho se ujal sám faulovaný Vrdlovec, jenže Žukov jej dokázal vychytat. A tak se v závěru druhé třetiny opět radovali domácí.

Utkání házenkářské extraligy mezi TJ Sokol Nové Veselí (v červených dresech) a HC Dukla Praha (ve žlutém).
OBRAZEM: Poločas byl na vítězství málo. Házenkáři Nového Veselí podlehli Dukle

V přesilové hře putoval kotouč od Houšky na hokejku Helta, ten následně našel volného Illéše, jenž z prostoru u pravého kruhu zamířil mimo dosah gólmana Ústí - 2:0.

Definitivní rozhodnutí přišlo brzy po začátku závěrečné dvacetiminutovky. Agilní Houška získal puk na obráni hostů, naservíroval jej najíždějícímu Heltovi a bylo to o tři branky. Ten samý hráč pak přidal za dalších deset minut i čtvrtou branku a jen tím dal pomyslné razítko na zisku tří bodů pro hokejisty Jihlavy.

Hokejisté Horácké Slavie Třebíč měli v sobotu volno, jejich duel na ledě Přerova byl totiž odložený.

JIHLAVA - ÚSTÍ NAD LABEM 4:0
Branky a nahrávky: 20. Kachyňa (T. Havránek, F. Seman), 38. Illéš (Helt, Houška), 43. Helt (Houška), 53. Helt (Houška, Skořepa). Rozhodčí: Sýkora, Květoň – Komínek, Bělohlav. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Třetiny: 1:0, 1:0, 2:0. Dukla Jihlava: Žukov – L. Mareš, Kachyňa, Kowalczyk, Valenta, Eliáš, Z. Malík, Kabelka – Helt, Lichanec, Houška – T. Harkabus, Skořepa, Illéš – Cachnín, M. Juda, Vítězslav Brož – T. Havránek, F. Seman, Mácha. Ústí nad Labem: Zajíček – J. Drtina, Š. Havránek, Trefný, Záruba, Vladimír Brož, E. Mareš – Trávníček, Vrdlovec, Štěpán Bláha – M. Tůma, Milfait, D. Tůma – Bernat, Grim, J. Žolobov – Martin Bláha, Závora, T. Čermák.