Především výborný výkon v defenzivě stál za středeční domácí výhrou 3:0 hokejistů Třebíče nad Prostějovem. V utkání 34. kola Chance ligy tak opět potvrdili, že jim letošní sezona vychází na výbornou.

To potvrdily také pozápasové ohlasy z kabiny Horácké Slavie. „Předvedli jsme jeden z nejlepších výkonů v sezoně. Tři body jsme brali naprosto zaslouženě,“ hodnotil pro klubový web asistent trenéra Třebíče Jaroslav Barvíř.

Přitom v úvodním dějství se musely jeho ovečky bránit v dlouhém oslabení. „Zápas pro nás nezačal dobře, to je pravda. Ve čtyřminutovém oslabení jsme ale výborně bránili. Stejně tak i při dalších početních nevýhodách,“ lebedil si.

Ve středečním utkání dalšího kola Chance ligy si hokejisté Horácké Slavie Třebíč (v červených dresech) v domácím prostředí poradili s Prostějovem (v bílém) 3:0.
OBRAZEM: Hokejisté Třebíče si poradili s Prostějovem. Dukla padla v Sokolově

Právě defenziva byla ve středu silnou stránkou třebíčských hokejistů. „Vzhledem k tomu, jak je Prostějov silný směrem dopředu, jsme jej moc k ničemu nepustili. V první třetině jen v přesilovce, to samé pak i v té závěrečné,“ popisoval.

Navíc se mančaft mohl opřít o výborný výkon gólmana. „Pavel Jekel zaslouženě vychytal své desáté čisté konto v našem dresu. Škoda jen, že se mu při power-play soupeře nepodařilo ještě skórovat, neměl k tomu daleko,“ dodal zajímavý postřeh.

Rozhodující okamžiky zápasu přišly ve druhé polovině prostřední části. V ní se hokejisté Třebíče dvakrát gólově prosadili. „Věděli jsme, že zápas bude o prvním gólu. Dokázali jsme jej vstřelit my, navíc ještě do druhé sirény přišel druhý, ten nás uklidnil,“ všiml si.

Na střelecké schopnosti útočníka Tomáše Duby (v modrém) budou třetiligoví fotbalisté Nového Města na Moravě hodně spoléhat také v jarní části MSFL.
Fotbalisté Nového Města zahájí přípravu beze změn. Naskočí už podzimní marodi?

Gól, který pár minut před koncem přidal Střondala, už byl jen pomyslnou třešničkou na dortu. „Celý mančaft podal výborný výkon, jsou to zasloužené tři body. Výhře jsme šli naproti velkou obětavostí, pak se k nám přiklonilo i štěstí,“ doplnil Barvíř.

V dalším kole druhé nejvyšší soutěže se hráči Horácké Slavie představí opět před vlastními fanoušky. V sobotu od 17.30 budou hostit celek Ústí nad Labem.