Už příští pátek se na zimním stadionu ve Žďáře nad Sázavou uskuteční dlouho očekávané charitativní hokejové utkání českých hvězd z NHL s názvem Hvězdy 2022. Účastnit se jej bude také Martin Lojek, obránce druholigových Plamenů, který si vyzkoušel také NHL. „Určitě to bude velký zážitek pro nás hráče i diváky na tribunách,“ sdělil šestatřicetiletý bek.

Ten v souboji týmů, kdy první tvoří žďárský odchovanec Martin Nečas, druhý pak Jakub Voráček, nastoupí, vcelku pochopitelně, za prvně jmenovaného. „Už se moc těším, protože s řadou kluků jsem se dlouho neviděl,“ usmíval se Lojek.

Které má především na mysli? „Kluky, s nimiž jsem hrával v Třinci, Lukáše Krajíčka s Martinem Růžičkou. Ale třeba také mého spoluhráče ze Žďáru Martina Plevu, protože jsme se od konce minulé sezony pomalu půl roku neviděli,“ popisoval.

Nové angažmá v týmu Sapeli Polná se Petrovi Sodomkovi (v červenobílém) povedlo výborně zahájit. V prvním mistrovském utkání nastřílel tři branky.
Skvělá soutěžní premiéra. Sodomka se v dresu Sapeli uvedl vítězným hattrickem

Pozvánky na akci si extraligový šampion ze sezony 2015/2016 moc považoval. „Sice nevím, z jakého důvodu jsem si pozvánku vysloužil, ale jsem za ní samozřejmě rád,“ pousmál se v nadsázce.

Podobné akce má Lojek velice rád. „Vnímám je jen a jen pozitivně. Konkrétně tato akce přispěje na charitu, ale také pomůže mládežnickému hokeji ve Žďáře. Jak pro hráče, tak i pro fanoušky na tribunách půjde o velký zážitek,“ zdůraznil.

Coby mladík strávil bronzový medailista z juniorského šampionátu v roce 2005 šest let za mořem a dva roky oblékal dres Floridy Panthers ve slavné NHL. „To je zážitek na celý život, na tyto zápasy nikdy nezapomenu. Moc si jich vážím, protože do téhle soutěže se jen tak někdo nedostane,“ vzpomínal.

Úvodní duel dalšího ročníku třetí ligy se fotbalistům Meziříčí (v červeném) příliš nepovedl. Šanci napravit prohru 1:2 z Uherského Brodu budou mít už v pátek doma.
Mé obavy se potvrdily, příliš neskrýval po letošní nevydařené premiéře Šimáček

Přesto v zámoří už ve svých třiadvaceti skončil. „Dostal jsem tehdy nabídku smlouvy za stejných podmínek, proto jsem se s agentem domluvil, že se vrátím do Česka. Navíc se mi tenkrát ozvali z Třince,“ prozradil

Nelituje po letech tohoto kroku? „To ne, ale samozřejmě si říkám, jak by můj život vypadal, pokud bych tenkrát vydržel. Ve Žďáře ale mám manželku a dítě, všechno má své pro a proti,“ přemítal.

Plameny už v pondělí vyjely v rámci přípravy na novou sezonu na led, ovšem bez zkušeného obránce. „Mám odpolední, takže se na led dostanu až příští týden. Dám čtyři tréninky a půjdu naostro do zmíněného zápasu. Všichni si to určitě pořádně užijeme,“ doplnil Lojek.