Obránce druholigového žďárského SKLH i zástupci klubu si slibují, že projednáním případu u vyšší instance dosáhnou překvalifikování hráčova přestupku.
„Doležal odvolání podal, zasedání výkonného výboru by mělo být někdy po 20. listopadu,“ potvrdil mluvčí žďárského hokejového klubu Martin Krásný.

Kdo má pravdu?

Třiatřicetiletý bek dostal nepodmíněný trest, který s přestávkami vyprší až v říjnu 2010, za to, že po předčasném ukončení domácího zápasu se Šternberkem (zápas 10. kola hraný 15. října – pozn. red.) napadl čárového rozhodčího Josefa Ježka.

Hráč svou vinu nepopírá. Jádrem sporu je ale rozpor mezi tvrzením Ježka a Doležala, který se brání, že sudího pouze plácnul hokejkou po zadních partiích.
Vyjádření rozhodčích ale popisuje, že hráč kopl Ježka bruslí do oblasti ledvin. Ježek pak podle vyjádření člena disciplinární komise Vladimíra Schiefnera komisi doložil i svoji neschopenku.

Tím se přestupek dostal do závažnější kategorie „Fyzické napadení se zraněním“.

Chtějí být u toho

Hráč ani zástupci klubu tentokrát nechtějí při jednání chybět. Disciplinární komise totiž o trestu rozhodla bez jejich účasti, protože klub v žádosti o slyšení formálně pochybil.

„Doufám, že tentokrát bylo vše v pořádku, snažili jsme se, aby nemohlo dojít k zamítnutí kvůli nějakému formálnímu nedostatku,“ věří Krásný. „Že jsme minule nepožádali přesně podle řádu, je pravda, ale to neznamená, že by nás nemohli pozvat, kdyby jen trochu chtěli,“ dodal mluvčí.

------------

Více k tématu najdete v sekci Související články