„Dneska jsme začali výborně, povedlo se nám dát tři rychlé branky a tím vlastně rozhodnout celé utkání," pochvaloval si výborné první minuty zápasu střelec první branky David Ostřížek. Zcela opačné myšlenky se honily hlavou hostujícímu trenérovi Tomáši Sršňovi: „První třetinu rozhodla. Nastoupili jsme nějak lehkovážně, dostali tři branky a bylo po zápase."

Vydařený úvod však Bílé hvězdy příliš uspokojil a čím dál tím více se začali prosazovat prostějovští Jestřábi. „Začali jsme hrát úplně jinak, než jsme chtěli, dva tři hráči to rozjedou, a pak se ostatní přidají a je to v prdeli," nešetřil své hráče kritikou Jiří Mička.

Ten byl sice spokojen se třemi body a hrou v první třetině, mimo to však těžko nacházel nějaká pozitiva na výkonu svého týmu. „Po druhé třetině jsme si k tomu museli v šatně něco říct, ale pak začne třetí třetina a my do toho jdeme úplně stejně," neskrýval rozhořčení nad přístupem hráčů.

A mohlo být zle. Prostějov vycítil šanci a hnal se do útoku. Ve 46. minutě se hostům povedlo vstřelit branku a snížit na rozdíl pouhých dvou branek. „Po gólu jsme nabádali kluky, abychom se vrátili zpět do zápasu, ale okamžitě jsme udělali další chybu," připomněl Sršeň situaci před čtvrtou třebíčskou brankou.

O tu se postaral Jiří Řípa, nováček v domácím dresu. „Bylo dobře, že jsme jim hned odskočili. Tam mi to Peky (Matěj Pekr, pozn. red.), dobře hodil a já jsem jenom naznačil střelu, trošku si to potáhnul a nakonec měl i štěstí," líčil Řípa svou první třebíčskou branku.

Na Řípu navázal ještě dosavadní nejlepší střelec Horácké Slavie Lukáš Havel, který po pěkné individuální akci uzavřel skóre na konečných 5:1. „Čtvrtý gól nás vysvobodil, ale my si můžeme říct, že jsme zvládli pouze první třetinu," dodal domácí kouč Mička.

LUKÁŠ ZELENÝ